Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
karolacha
 Tytuł: Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...
PostNapisane: 3 cze 2019, o 17:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ale piękności pokazujesz. Większość nie widziałam . Było na co popatrzeć ;:63 :wit

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Emi22
PostNapisane: 21 wrz 2019, o 11:10 
200p
200p

1 szt.
Witaj :wit

ciekawy wątek. Trochę Polski i trochę zagranicy można obejrzeć.
Też jestem podróżnikiem. Jak tylko są możliwości - zmykam w świat ;:138

Arkadius121
PostNapisane: 21 paź 2019, o 20:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Karolinko - Emi

Miło mi,że odwiedziłyście mój podróżniczy wątek za odwiedziny i bardzo miłe w treści posty bardzo Wam dziękuję ;:180 ;:180 ;:180 i serdecznie pozdrawiam :wit

Nadszedł wreszcie czas na odwlekaną z różnych powodów fotorelację z autokarowej wycieczki do Tejedy na którą Wybraliśmy się w trakcie pobytu na wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich w miejscowości San Augustin w styczniu tego roku.
Tak między nami mówiąc to powód odwlekania tego postu był taki,że materiał foto do niego jest ilościowo skromny i niezbyt ciekawy co wzięło się z wprowadzenia nas w błąd jeśli chodzi o samą wycieczkę zatytułowaną "Festiwal kwiatów".Na miejscu okazało się,że jest to jarmark na którym miejscowi mieszkańcy sprzedawali na straganach swoje wyroby a nie wystawa kwiatów.Okazuje się,że w tym rejonie jest mnóstwo ciekawych obiektów do zwiedzania.
Wycieczka w ogóle pechowa bo zepsuł się autokar mający nas odwieźć do ośrodka wczasowego i to nie jeden bo aż trzy po drodze.
Wróciliśmy późno w nocy bardzo zawiedzeni,zmarznięci ponieważ jak to wysoko w górach pogoda szybko się zmienia,zaczęło wiać i padać i nagle zrobiło się zimno.Przyjemności tyle,że po drodze do Tejedy mieliśmy wspaniałe widoki-zdjęć nie robiłem bo i szyby autokaru nie zbyt czyste a i droga bardzo kręta,jechaliśmy samymi serpentynami.

Prowincja Tejeda znajduje się w odległości 44 kilometrów od stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria. Można stamtąd dojechać do Tejeda kierując się wgłąb wyspy autostradą Carretera del Centro GC-15; jest to dość kręta trasa, zapewniająca piękne widoki i prowadząca przez Santa Brigida i San Mateo. Czas podróży, potrzebny na pokonanie tych 44 kilometrów samochodem, wynosi około 1 godziny.
Kultura i sztuka stanowią w Tejeda uzupełnienie oferty turystyczno rekreacyjnej. Można zwiedzić miejsca takie jak Muzeum Rzeźby Abrahama Cárdenes, gdzie można podziwiać część dzieł tego wybitnego artysty kanaryjskiego, urodzonego w Tejeda i zafascynowanego tą ziemią. Jest tu również Muzeum Etnograficzne, w którym odwiedzający ma możliwość odbycia podróży w czasie poznając historię wyspy i prowincji.Źródło tekst-Gran Canaria.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden z wielu straganów wystawiających do sprzedaży swoje wyroby.

Obrazek

Układy taneczne folklorystycznego zespołu ludowego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejscowy cmentarz.

Obrazek

Obrazek

Do fotorelacji z Tejedy wklejam jeszcze zdjęcia samego Maspalomas robiącego na przybyszach wspaniałe wrażenie.

Maspalomas – najstarszy ośrodek turystyczny w południowej części wyspy Gran Canaria w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest on częścią gminy San Bartolomé de Tirajana. Miejsce to jest znane turystom zwłaszcza dzięki tamtejszym hotelom, plażom i przede wszystkim wydmom chronionym w rezerwacie „Dunas de Maspalomas”. Wikipedia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lewe i prawe skrzydło reprezentacyjnego hotelu RIU.

Obrazek

Obrazek

Wejście do hotelu,które przechodzi po jego drugiej stronie w pasaż prowadzący na wydmy i do oceanu.

Obrazek

Hotel RIU w całej krasie.

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia hotelu od strony wydm.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin

Rośliny Arkadiusa cz.3

Igala
PostNapisane: 21 paź 2019, o 21:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Świetne zdjęcia ;:333 Ależ te palmy olbrzymie!

Hooth
PostNapisane: 7 lis 2019, o 13:06 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Również mogę polecić wycieczkę na Gran Canarie.Odwiedziłem wyspę w styczniu tego roku oraz bardzo miło miejsce wspominam.Cala wyprada niewiele nas kosztowała. Warto samodzielnie planować wycieczki szukając lotów na portalu fly 4 free z uwagi na to, mozna znaleźć niedrogie wyloty

O dziwo zaskoczyła nas pogoda bo w styczniu była idealna. 23 stopnie , w górach 15 stopni. A w Maspalomas na południu po prostu upał.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 215 ]  Idź do strony nr...        1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości