Moja zielona ścianka

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Dzięki - za powyższe.
"Bonsai - z dużych marketów" - brakuje mi takiego wątku na naszym Forum, jest wiele zapytań o takie rośliny, a są to w przeważającej ilości "doniczkowce" tylko posadzone w "innych" doniczkach i trochę inaczej prowadzone i pielęgnowane, może Moderator coś podszepnie, ja chciałbym wyrazić tylko swoje skromne zdanie.
Żadnego takie drzewka nie mam, jakoś nikt nie chce dać w prezencie, hehe.
Obecnie jest wiele gatunków i ciągle pojawiają się nowe więc wybór duży.
Niektóre (ale tylko niektóre) drzewka są bardzo ładnie prowadzone - ja jednak, z ilości powiedzmy na 30 sztuk takich "sklepowych" wybrałbym jedno co najwyżej dwa. Dlaczego ?
1. Nienaturalne wygięcia pni, od których powoli ich twórcy już odchodzą, ale blizny na pniach zostają. 2. Ceny - każdy może mieć odmienne zdanie, chociaż uważam że jako prezent dla miłośnika kwiatów i roślin wybitnie się nadają. 3. Warunki przetrzymywania w sklepach - tragiczne, po kupnie roślina może paść w ciągu tygodnia. 4. Wiedza sprzedawców - niska, nie ma problemu jeżeli nabywca wie co kupuje i "jak to się je".
Oczywiście nikogo nie chcę odstraszać od kupna, może sam kupię - ale musi to być przemyślane i dobrze wybrane.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Bardzo dobry pomysł z tym wątkiem. Co prawda mamy na forum ze dwa wątki dotyczące bonsai ale mocno ogólne no i nikt ich nie prowadzi. Może założysz taki wątek? Myślę, że coraz więcej ludzi daje się skusić różnym promocjom i później nie bardzo wie co z tym zrobić. Albo brakuje natchnienia ;) Oczywiście można zarejestrować się na forach bonsaistów ale warto mieć własny wątek. Tak myślę.
Sama chętnie skorzystam z rad. Ostatnio zdobyłam oliwkę i... codziennie ją oglądam, czytam książki, przeglądam fora a pomysłu na nią ciągle brak. Biedny grab dochodzi do siebie po strajkach pocztowców a bukszpanu udało mi się nie zabić. Jak na razie ;)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

oooooo i ja też jestem za takim wątkiem!

Podpisuję się obiema rękami. Myślę, że wiele możemy się od Ciebie nauczyć a i Ty mógłbyś wymieniać doświadczenia z tymi, którzy jak Ty mają swoje sukcesy w uprawie bonsai.

Ja kupiłam w markecie!!! Piękne bonsai dla córki. Ususzyła go:( Teraz próbuję z pomocą Przemo ratować go ... no zobaczymy coz tego będzie.
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21741
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem cały wątek...jaka szkoda,że nie macie jeszcze tej działki.
Myśle,że musisz "postraszyć" sąsiadów ,że właśnie prowadzisz rozmowy w sprawie zakupu jakiejś tam działki ,nawet na obrzeżach miasta ...bo to nigdy nie zostanie załatwione tak jak byś chciał.Nie czekaj juz z zakupem u nich ... szukaj w innym miejscu ... lub tylko sprzedaj sąsiadom taka wiadomość to poskutkuje zobaczysz.
Czemu nie założyłeś tego ąatku o bonsai?
Zakładaj i instruuj koleżeństwo jeśli tylko masz ochotę a forumkowie sa zainteresowani niech pytają o szczegóły .Na forum istnieje wiele identycznych tematów ,dla wszystkich jest miejsce.
Czekamy zatem Januszu na nowy temat pod tytułem jaki sam wymyślisz .
Pozdrawiam :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Dzięki KaRo - niestety "straszeniem" ich nic nie zwojuję - oni dobrze o tym wiedzą - po prostu nie ma działek na sprzedaż i pozostaje mi... tylko czekać - najnowsza wersja: do przyszłego roku. Z drugą sprawą jakoś nie mogę się sprężyć, ostatnio tylko jeżdżę i pracuję, pracuję i jeżdżę...
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
KamilaP
100p
100p
Posty: 167
Od: 23 maja 2008, o 22:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Moja zielona ścianka

Post »

Witam Januszu,zauważyłam u ciebie śliczne okazy bonzai, i jestem pełna podziwu.Ja już jedno drzewko uśmierciłam , ale tego roku posadziłam małą samosiejkę klonu od wiosny się trzymie nawet wypuścił nowe listka.Lecz zainspirowały mnie te dwa ananaski czy one są z owocu zakupionego w sklepie? Ja kiedyś próbowałam ukorzenić , ale jakoś bez powodzenia.
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Balkonowe bonsai rosną dobrze, bez problemów, na bieżąco wprowadzam korekty i obcinam zbędne gałązki itd itp.
Ananasy miałem trzy - bez problemów się ukorzeniły: Obrazek. Dwa rozdałem, ten środkowy (najmniejszy) dziś wygląda tak: Obrazek Zdjęcie bardzo kiepskie, robione przed chwilą w mieszkaniu pod lampą (żarówką) - ale ma się dobrze, rośnie w pełnym słońcu na balkonie i chyba powędruje do szwagierki.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
KamilaP
100p
100p
Posty: 167
Od: 23 maja 2008, o 22:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Moja zielona ścianka

Post »

Może podzielisz się swoją wiedzą i praktyką w ukorzenianiu ananasków.Mam cichą nadzieje że z Twoją pomocą mi także się uda.
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Droga Kamilo - wpisz w wyszukiwarkę "ananas" i znajdziesz bardzo dokładne opisy ukorzeniania rozet ananasów (są, są na 100 %) - ja po prostu nie chcę się powtarzać, ale gdybyś chciała poznać dokładnie jakieś szczegóły - bardzo chętnie Ci odpiszę. Cała sprawa nie jest zbyt trudna choć odrobinkę szczęścia trzeba mieć.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Kamilo o ukorzenieniu ananasa masz TUTAJ opisane :wink:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
KamilaP
100p
100p
Posty: 167
Od: 23 maja 2008, o 22:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Moja zielona ścianka

Post »

dziękuję za podpowiedz gdzie szukać ,teraz wiem co robiłam źle.Nic więcej mi nie pozostaje jak kupić ananaska i próbować dalej.
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moja pierwsza próba, mimo, że krok po kroku za opisem nie powiodła się, ale cóż zjemy następnego ananasa :P
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Anoli bo do ukorzeniania ananasa wybiera się jak najmniej dojrzałe owoce z rozetami z środkiem wyrastających liści. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”