Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
halinkab
 Tytuł: Re: Zieleń, biel i więcej zieleni
PostNapisane: 9 lip 2021, o 07:33 
500p
500p

1 szt.
Hej! Widać, że kwiaty się dobrze czują u Ciebie. Z wielkim zainteresowaniem będę śledzić Twój wątek.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Sile
PostNapisane: 17 lip 2021, o 00:04 
50p
50p

0 szt.
Trochę mnie nie było - ale obiecuję, że mam czym się pochwalić! Dzisiejszy wpis będzie szczególny, aż się sama nie mogę doczekać końca pisania. Kurczę! ;:138

Ale zanim przejdę do tego, co mnie tak nakręciło, dziękuję wszystkim za odwiedziny! :tan Wanda7, na razie wciąż nie widać powrotu szkodnika - to zdjęcie calathei 'White Fushion' którą to przędzior szczególnie sobie upodobał - aktualnie rośnie jak na drożdżach:

Obrazek

Niestety zdjęcia mam przy sztucznym świetle, bo znowu w domu jestem głównie nocami. :roll:

Annau, bardzo mi miło. :D Jestem ciekawa, co powiesz na temat moich nowych lokatorów. Zdjęcia i opisy wstawię niżej. 8-)

Aileen, może leniuszek, a może trupek - jak jeszcze chwilę nic nie puści to wykopuję cebulę i oglądam, czy zgniło, czy śpi, czy co się złego dzieje. Widać muszę zostać z jakimś marzeniem, caladium 'Candidum' mimo usilnych prób na razie dołącza do grupy nieudanych podejść wraz z monsterą 'variegatą'.
Przynajmniej epipremnum 'Cebu Blue' przyspieszyło i wygląda coraz poważniej:

Obrazek

Obrazek

Arkadius121, dziękuję za odwiedziny! Zobaczymy czy i kiedy moja alokazja zakwitnie. Na razie widać, że woli rozmnażać się w inny sposób. Rośnie tak, że ziemia zaczęła wyłazić z doniczki i jak nie zwolni swojego szaleńczego tempa będę zmuszona przesadzić ją znowu. ;:173 A przecież przesadzałam wiosną:

Obrazek

Halinkab, bardzo mi miło! :) Staram się i jak na razie wygląda na to, że podopieczni mi się odwdzięczają. Zobaczymy, jak dogadam się z nowymi. ;:204

A nowości o których mowa to... Goście z Indonezji. :wink:

Myślałam, głowiłam się, wahałam, liczyłam i koniec końców uległam - przy odrobinie szczęścia na tym nie stracę. Przedstawiam rośliny, które przeżyły podróż paczką, kontrole na granicy i drastyczną zmianę klimatu (a to, co ja przeżyłam kompletując niezbędne dokumenty i informacje, nadaje się chyba na poradnik).

Alocasia 'Jacklyn':

Obrazek

Na razie maleństwo jest do niczego nie podobne - mam nadzieję, że mnie nie oszukali, bo żeby zwiększyć szanse na przeżycie podróży zamawiałam bulwy. :roll: O ile kształt liści wzbudza wątpliwości (ale w porównaniu do docelowej wielkości to na razie maluszek, więc chyba nie ma co oceniać), to da się zauważyć na nich charakterystyczny wzór. Oby to było to! Będę relacjonować. :D

I drugi, już nie do pomylenia - scindapsus 'Lucens':

Obrazek

Obrazek

Kupiony w zasadzie na próbę - korzenie były w opłakanym stanie, ale wygląda poza tym dość zdrowo. Po oczyszczeniu został jeden zdrowy korzeń. Na razie nie rusza ani w dobrą, ani w złą stronę. Oglądam go codziennie. Ma jeszcze kolegę, którego wsadziłam do ziemi - zobaczymy, któremu będzie lepiej.

Moje zielono-białe

Wanda7
PostNapisane: 17 lip 2021, o 11:17 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Kolega scindapsusa powędrował do ziemi. Czy to oznacza, że powyższy przebywa w wodzie?
Biała kalatea przepiękna. Dobrze że już zdrowiutka. Ja w ogóle mam słabość do tych "modlących się".
No i muszę pochwalić Cebu Blue. Dotychczas nie spotkałam go w sklepach, a z chęcią dołączyłabym do moich zbiorów.
Zamawiasz rośliny z dalekich stron. Ciekawe doświadczenie :D Zawsze byłaś zadowolona?

Moje wątki

Sile
PostNapisane: 22 lip 2021, o 03:28 
50p
50p

0 szt.
Tak, powyższy na razie stoi w wodzie - wolałam mieć pod kontrolą co dzieje się z korzeniami, ale że miałam dwie roślinki to wyszedł mi z tego mały eksperyment. Ziemia której używam do mieszania z perlitem i lawą kupowana jest już z domieszką środka wspomagającego ukorzenianie, więc myślę, że szanse są wyrównane. Ale na razie stan bez zmian. Zamówiłam ukorzeniacz do roślin zielonych, może im pomoże. ;:224

Z "modlących się" kupiłam dziś coś nowego: Ctenanthe Sethosa. Na razie idzie do mnie pocztą. Zobaczymy co z niego wyrośnie, bo sadzonka wygląda mi na 'Grey Star', ale z tymi sadzonkami to nigdy nic nie wiadomo. ;:173

Pierwszy raz zamawiałam z tak daleka! Doświadczenie bardzo ciekawe, zwłaszcza że nie spodziewałam się wszystkich formalności, które mnie czekały. Koniec końców myślę, że warto - i raczej spróbuję raz jeszcze. :D Uśmiecham się do aukcji scindapsusów 'silver hero'. Może to będzie następny strzał.

Moje zielono-białe

Aileen
PostNapisane: 23 lip 2021, o 22:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Super nowości, zwłaszcza Alocasia 'Jacklyn' ;:215 czasem trzeba zaryzykować, by zdobyć upragnioną roślinę, jesteśmy jak poszukiwacze skarbów :wink: Nabrałaś już doświadczenia z alokazją, jest duża szansa, że ta ma podobne wymagania, dlatego o powodzenie w uprawie jestem spokojna :D Scindapsus 'Lucens' ma fajnie unerwione liście, prawdziwa ozdoba kolekcji. Jak się zaaklimatyzuje to na pewno ruszy ;:333

Lidia

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 73 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości