Tulipany cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Jakie macie doswiadczenia z Tulipanami Queen of Night? To żywotne tulipany, czy po paru sezonach zanikają?
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

U mnie mają się średnio-jakoś specjalnie nie przepadają, ale też ich nie przybywa
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Nie dzielą się na drobne cebulki, z których tylko szczypiorek rośnie :) Jedna, czasami dwie nowe cebule i tak trwają, mam je od bardzo dawna, może 15 - 20 lat? Kiedyś nie wybierałam na zimę, teraz wybieram i mam coraz mniej, gdzieś pogubiłam po drodze, może były małe cebulki i wyrzuciłam, może nornice?
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Moje doświadczenie jest zgoła odwrotne. Zaczynałem od kilku cebulek a po 4 latach mam kilkadziesiąt.
Pozdrawiam Wojtek
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Jakoś szczególnie na powiększaniu kolekcji mi nie zależy, bardziej na tym czy jest to tulipan żywotny czy raczej sezonowy. Z tego co piszecie jest to odmiana raczej żywotna i to mi wystarczy :)

Dzięki!
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Tulipany cz.4

Post »

Witam! W tym roku bardzo późno sadziłam tulipany, bo jeszcze w zeszłym tygogniu kończyłam, u nas wczoraj zaczął padać pierwszy deszcz...myślę że się zdążą ukorzenić, nie zapowiadają na razie mrozków. Zastanawiam się czy to będzie miało jakiś wpływ na kwitnienie?
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
yacek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 28 maja 2015, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Mnie zdarzyło się sadzić tulipany w końcu listopada bodajże dwa lata temu i kwitły bez problemu w normalnym dla nich terminie.
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Tulipany cz.4

Post »

Czy nowe odmiany tulipanów co roku kwitną wam tak samo, rozrastają się? Sporo osób twierdzi,że obecnie tulipany są właściwie jednoroczne, w kolejnych latach marnie kwitną lub wcale. Jak to u was wygląda? Pytam gdyż chcę jeszcze zamówić trochę cebulek na promocjach.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

U mnie wygląda to mniej-więcej tak jak to opisałaś? Spora część jeszcze zakwita na drugi rok, niewiele na rok trzeci, a czwartego już nic nie zostaje?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

Sporo dziwnych rzeczy jest teraz w internecie na temat "nowych" tulipanów. Jeśli uważacie je za "jednoroczne", to skąd biorą się one w waszych ogrodach? Producenci produkują je na taśmie przy pomocy plasteliny, kleju i styropianu?
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Tulipany cz.4

Post »

Zgodzę się się z grzes993 :) Z moich obserwacji wynika, że te nowe odmiany bardzo chętnie się dzielą i często na rok następny zamiast kwiatów mam trawkę. Ale niestety za mało nawożę i rzadko nawet po dwóch latach moje cebule osiągają rozmiar taki jak te co kupuję. Może ktoś z hodowców podzieli się doświadczeniem czym i kiedy zasilać cebule, żeby ładnie przyrastały...
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

Tajników nie zdradzę ale dwukrotnie nawożenie wiosną, oraz dobre przygotowanie gleby jesienią wystarcza. Należy oczywiście zadbać o odchwaszczanie gleby.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

@ Grzes 993 ? Obstawiam, że one wymagają tego, żeby je wykopać, każdą cebulę posadzić osobno do odpowiednio przygotowanego i nawiezionego podłoża, etc? A my byśmy chcieli odmian takich jak te z ogródków naszych babć ? które raz posadzone kwitły co roku lub co dwa lata i kwitną do dziś.

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”