Galeria.Dalie Anulki

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Zeniu ,jak zamawiałas katalog?czy jest on w internecie?
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Anulko.Ja katalog dostałam od osoby co pracuje w tej firmie. No faktycznie jeśli mówisz że mały tam wybór to albo cały ten katalog to wielka reklama...albo.. Myślę że nie, po prostu jeszcze nie ta pora. Ja w lutym..marcu, przynoszę z piwnicy karpę dali co chcę rozmnożyć i jak w cieple puści zielone korzonki tzw kiełki to je urywam i wsadzam do doniczki. I w ten sposób jeszcze tego samego roku mam nowy krzaczek dalii. :lol:
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Anulko ! Oglądałam Twoje dalie z zachwytem !!! Piękne - ja także mam dalie - na razie oglądam Wasze ogródki ,ale już niedługo sezon się rozpocznie to i ja będę chwalić się swoimi skarbami :)
Mogłabym prosić namiary na zakup dalii? Pozdrawiam serdecznie ;)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Czy mógłby ktoś łopatologicznie mi wytłumaczyć jak dzielić dalie?
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Karpa dalii składa się z kilku bulw. Wystarczy podzielić karpę i każdą bulwę wsadzić osobno. Nie wiem czy o to ci chodziło. Jest jeszcze inny sposób o którym pisałam wyżej. :lol:
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Lucy ja dzielę karpy dalii tak ,jak Zenia.Rozrywasz ręką kartofelki i po kłopocie :D



Zeniu ja nie mam mozliwosci zdobycia katalogu więc nie wiem co pokazują W internecie na swojej stronie nie pokazują go .Korzystam z innych :D
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Napisałam do pana Legutko w sprawie katalogu..ten jaki posiadam jest na rok 2006-2008. Napisałam z prośbą o nowy katalog. Odpowiedż jaką dostałam to..,,Nowy katalog będzie dopiero pod koniec roku 2009. Natomiast karpy nowych odmian dalii nie wymienionych w katalogu , będą dostępne w kwietniu 2009r. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Dziękuję Zeniu za informacje :D Wiosną postaram się pomyszkowac za nowymi daliami od niego a o efektach Cię powiadomię :D
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Anulko..bardzo bym ci była wdzięczna o przypomnienie, abym nie przegapiła. Mam już parę odmian, ale zrobiłam wielki chyba błąd, Po wykopaniu, wsadziłam wszystkie karpy do jednego wiadra, nie oznaczając odmian. Teraz nawet nie będę mogła się z nikim wymienić. Szkoda , bo trochę ich mam. :wink:
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A ja robię tak.Kupuję rózne dalie i ,jak mi się potem nie podobają to wyrzucam w trakcie kwitnienia.Często nie pokrywa się kwiat z tym co na opakowaniu.Do piwnicy wkładam tylko te dobre,ale tez nie oznaczam nazw :evil: Zwykłe lenistwo.W trakcie kwitnienia piszę na karteczce czy jest wysoka,jak kwitnie i inne szczegóły i wkładam karteczkę do woreczka sniadaniowego.Potem zawiązuję na łodydze i jesienią juz wiem wszystko.Z tymi karteczkami trzymam do wiosny.
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

Anulko masz piękne dalie,liliowce i lilie zresztą też . Dalie są pięknymi kwiatami tylko ,żeby nie potrzebowały aż tyle miejsca . Na to trzeba mieć duży ogród niestety.Bardzo podobała mi się ta biała strzępiasta ,no i ta żółta były takie niepowtarzalne suuuuuuuuuuuuuper
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dziękuje za dobre rady. Rozumię, że jak bulwka odleci od całej karpy to nie jest stracona tylko trzeba ją też wsadzić do ziemi. I jeszcze prosba, dziewczyny nie wyrzucajcie na śmietnik jest tyle osób w potrzebie...(ja również) :roll:
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A ja juz zamówiłam dalie-60 sztuk :) :? Od kilku dni się głowię ,gdzie to wsadzę.Znowu mnie dopadło :evil: Dalie,liliowce,lilie.Moze ma ktos nadwyzki finansowe? :roll:
Ja nie mogę siedziec w domu-muszę cos robic ,ale co tu robic ,jak pełno sniegu i zimno?
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”