Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 30, 31, 32, 33, 34  
Autor Wiadomość
Ninia
 Tytuł: Re: Werbena
PostNapisane: 10 mar 2016, o 11:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
dorotas24 a u mnie odwrotnie-siałam trzy kolory lobelii po kilka nasionek z każdego i powschodziły wszystkie.

Masele
PostNapisane: 14 mar 2016, o 10:14 
200p
200p

0 szt.
A u mnie pojawiają się pojedynczo. Mają ok 1 cm i obumierają (tracą kolor, przewracają się i znikają)
Pojawia się następny i tak samo.

W doniczce obok rosną Gazania na identycznej ziemi i elegancko a tutaj kiepsko

Jakieś podpowiedzi ??

Zobacz profil Wyślij e-mail      

dorotas24
PostNapisane: 15 mar 2016, o 16:25 
200p
200p

0 szt.
Moja werbenka zaczyna chorować. Zaczynają jej usychać liście. Czy może przyczyną być wilgoć? Bo stoi w szklarence w salonie.
A to zdjęcie moich werbenek:
Obrazek

javier
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 07:37 
200p
200p

0 szt.
Kiedy najlepiej pikować werbene.I jak,po jednej do doniczki czy po kilka?

TW Tomasz
 Tytuł: Problem z werbeną
PostNapisane: 20 lip 2016, o 10:44 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam, wszystkich. Nie mogłem znaleźć podobnego tematu na forum. Zakładam zatem nowy wątek.
Mam problem z werbeną. Nie wiem jaki to gatunek. W tym roku pierwszy raz nabyłem krzaczki werbeny. Wsadziłem do ziemi z nawilżaczem (ziemia uniwersalna pH 5,6). Od początku roślinka nie była okazała. W końcu jednak zaczęła się rozkrzewiać. Od pewnego momentu jednak zaczęły obsychać liście od dołu. Podlewam ją ok. 2 razy w tygodniu wodą z nawozem do pelargonii i werbeny. Obcinam przekwitłe kwiatostany. Pomimo to liście wysychają i kwiatów na roślince jak na lekarstwo. Poniżej przesyłam zdjęcia krzaczka.
Obrazek

Obrazek

Czy to mączniak czy może inny problem?
Prośba do forumowiczów co na to poradzić.
Pozdrawiam
Tomasz

Agneska
 Tytuł: Re: Werbena patagońska ( Verbena bonariensis )
PostNapisane: 20 lip 2016, o 19:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Tomasz, kiepsko widać ale mnie to bardziej na szarą pleśń wygląda.

selli7
PostNapisane: 21 lip 2016, o 09:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Trudno powiedzieć, może jakiś grzyb, ale moim zdaniem wygląda bardziej na zbyt wilgotne podłoże (werbena woli przesychające), albo jego rodzaj, czyli tajemniczym nawilżaczem( (co to jest?).Ja w tym roku posadziłam pelargonie i wilczomlecz Diamond Frost(obie raczej sucholubne) do ziemi do pelargonii z nawilżaczem i w porównaniu do ubiegłych lat,( gdy sadziłam bez tego wynalazku) nie wyglądają dobrze, a ostatnio temu drugiemu zaczęły żółknąć listki(zalanie).Ziemia w skrzynce bardzo słabo przesycha, więc podlewam raz na tydzień.

Twoja werbena niestety do wyrzucenia, wzrost został zahamowany i nie będzie już tworzyć pąków kwiatowych, ale wegetować.Nadaje się ewentualnie na sadzonki, pędy boczne, nie kwitnące, oderwane z tzw. piętką.Werbena świetnie ukorzenia się w wodzie o tej porze.Potem sadzi się do małej doniczki i przechowuje przez zimę na chłodnym, jasnym parapecie.Robiłam to kiedyś, bo mi zależało na płożącej tworzącej gęste poduszki odmianie.

sawczenko
PostNapisane: 22 lip 2016, o 11:32 
200p
200p

0 szt.
Albo była zalana, albo grzyb. Nawet jak opryskasz jakimś topsinem, to i tak zanim się zregeneruje, to jesień będzie, a do tego czasu zdobić raczej nie będzie. jeśli grzyb, to i sadzonki wierzchołkowe mieć go będą.

TW Tomasz
PostNapisane: 27 lip 2016, o 09:42 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
selli7 napisał(a):
Trudno powiedzieć, może jakiś grzyb, ale moim zdaniem wygląda bardziej na zbyt wilgotne podłoże (werbena woli przesychające), albo jego rodzaj, czyli tajemniczym nawilżaczem( (co to jest?).Ja w tym roku posadziłam pelargonie i wilczomlecz Diamond Frost(obie raczej sucholubne) do ziemi do pelargonii z nawilżaczem i w porównaniu do ubiegłych lat,( gdy sadziłam bez tego wynalazku) nie wyglądają dobrze, a ostatnio temu drugiemu zaczęły żółknąć listki(zalanie).Ziemia w skrzynce bardzo słabo przesycha, więc podlewam raz na tydzień.

Twoja werbena niestety do wyrzucenia, wzrost został zahamowany i nie będzie już tworzyć pąków kwiatowych, ale wegetować.Nadaje się ewentualnie na sadzonki, pędy boczne, nie kwitnące, oderwane z tzw. piętką.Werbena świetnie ukorzenia się w wodzie o tej porze.Potem sadzi się do małej doniczki i przechowuje przez zimę na chłodnym, jasnym parapecie.Robiłam to kiedyś, bo mi zależało na płożącej tworzącej gęste poduszki odmianie.

Na worku z ziemią było napisane że zawiera nawilżacz ... być może jest to rodzaj jakichś kamyków w ziemi, które nie spowalniają przesychanie ziemi. Kupując werbenę powiedziano mi, że kwiat nie lubi przesychania ziemi.

Szkoda, że do wyrzucenia, ale bardzo dziękuję za odpowiedź. Spróbuję jeszcze topsinem i faktycznie może rozmnożę :) ... Choć po odstawieniu nawozu zaczęła rozkwitać. Nienachalnie ale jednak :)

selli7
 Tytuł: Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby
PostNapisane: 27 lip 2016, o 12:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Nawilżacz z tego co wyczytałam to substancja chemiczna (polimery), które ułatwiają wchłanianie wody, oraz jej rozmieszczenie w podłożu.
Ja jednak sceptycznie podchodzę do tego typu wynalazków, dla mnie nie musi być wygodnie, ważne by korzystnie dla roślin.Zauważyłam, że moje rośliny lepiej rosną w ziemi bez tego, przesychającej, ale regularnie podlewane.Ja rozumuję w ten sposób, że tak samo jak w ziemi gliniastej, co z tego że roślina ma stale wilgotno, jak korzeń ma mało powietrza. Będzie gorzej rosła niż w przepuszczalnej, przesychającej, ale nawadniana.Korzenie nie mają wystarczającej ilości powietrza w stale zbyt wilgotnej ziemi.Jedne to lepiej zniosą inne gorzej, werbena lubi wilgoć, ale nie zniesie stale nadmiernej wilgoci.
Ta ziemia z nawilżaczem byłaby moim zdaniem dobra dla roślin silnie korzeniących się i tworzących sporą masę np.plektrantusa, wiszących pelargonii(ale już nie rabatowych), czy innych o silnym systemie korzeniowym dobrze wykorzystującym nadmiar wody np. oleandrów.

Majka86
PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:18 
200p
200p

0 szt.
Moja werbena czerwona:

Obrazek

Ninia
PostNapisane: 19 kwi 2017, o 10:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Super, że ją masz - gratuluję dobrych nasion...albo ręki do werbeny. Ja siałam w zeszłym roku i nic mi nie wzeszło (miałam mix), w tym również skusiłam się i kupiłam nasiona i ... niestety też nic nie wzeszło (a wszystkie inne roślinki rosną mi dobrze). Być może, że w przyszłym roku posieję ją jeszcze raz - do trzech razy sztuka, a jak nic znów z niej nie wyjdzie - to chyba dam sobie spokój.

Majka86
PostNapisane: 19 kwi 2017, o 10:53 
200p
200p

0 szt.
Ninia z werbeną też miałam przeboje; na wysiane 5 pojemników początkowo nie wzeszło nic, kompletne zero. Kupiłam nasionka czerwonej i z całej paczki mam "aż" 9 sztuk. Ze zwisającej też nici.

Ninia
PostNapisane: 19 kwi 2017, o 16:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
To chyba na drugi rok też kupię tą czerwoną - nawet kilka sztuk cieszy. W tym roku siałam nasiona z dwóch różnych firm ( i tą zwisającą też siałam).

Viola K
PostNapisane: 6 maja 2017, o 23:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Moje zwisające werbeny właśnie zakwitły

Obrazek

:wit

kluska
PostNapisane: 16 lip 2017, o 18:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Ten kolor jest naprawdę taki granatowy? Nasiona jakiej firmy?

Ninia
PostNapisane: 16 sty 2018, o 23:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Sama nie mogę uwierzyć w to, że w roku ubiegłym siałam werbenę i nic nie wzeszło, a w tym roku posiałam z tej samej paczki (została połowa opakowania) - właściwie robiłam przegląd nasion i chciałam ją wyrzucić, ale...że jestem z tych, że nim wyrzucą muszą dobrze to przemyśleć to stwierdziłam, że jak posieję i nic nie wzejdzie - to też jakbym wyrzuciła i co ja widzę...wzeszło 9 szt. ;:oj - nabrała mocy czy co?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 578 ]  Idź do strony nr...        1 ... 30, 31, 32, 33, 34  

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości