Tulipany - wymagania, uprawa,porady - dyskusje merytoryczne

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Tulipany

Post »

a ja wczoraj zauazylam jak dopiero dwa noski sie wychylaja tulipankow :D achh co to byla za radocha jak je zobaczylam :tan hmm w sumie mam nadzieje ze to tulipany bo obok nich sadzilam jeszcze czosnek ozdobny, wiec kuuurde teraz juz sama nie mam pewnosci co wkoncu wykielkowalo, bo nigdy nie widzialam jak kielkuje czosek ani tulipan bo pierwszy raz je sadzilam :;230 ma ktos może zdjecia kielkujacych tulipanow bym mogła porównac z moimi wychylajacymi sie noskami,i sprawdzic czy oby na pewno to są tulipany ??? :;230
WACŁAWA
50p
50p
Posty: 59
Od: 17 wrz 2009, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Tulipany

Post »

Macie piękne odmiany tulipanów. Może ktoś wie co to jest odmiana tulipanów papuzich?
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tulipany

Post »

Witaj Wacławo :wit Tulipany papuzie charakteryzują się tym , że kwiaty mają fantazyjnie poskręcane brzegi, ząbkowanych płatków
_fox_

Re: Tulipany

Post »

WACŁAWA pisze:Macie piękne odmiany tulipanów. Może ktoś wie co to jest odmiana tulipanów papuzich?
Jest to cała grupa tulipanów miedzy innymi: Apricot Parot, Black Parot, Blue Parot, Green Wave, Rococo, Super Parot, Texas Flame i sporo innych :) Fantazyjnie wyglądają a zwłaszcza w grupie. Ja akurat nie mam tego rodzaju kwiatów, Ale nadrobię zaległości. Tu kilka odmian z mojej działki :) https://picasaweb.google.com/foxiczek/W ... 0_Tulipany#
WACŁAWA
50p
50p
Posty: 59
Od: 17 wrz 2009, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Tulipany

Post »

Kupiłam w tamtym roku kilka kolorów tulipanów papuzich i teraz czekam na efekty zakupów.Były sprzedawane na sztuki bez zdjęć. Mam nadzieję że będzie to ta odmiana.Pozdrawiam.
fresh1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 11 sie 2010, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tulipany

Post »

Mam pytanie do doświadczonych. Jak należy prawidłowo chłodzić cebule przechowywane w domu w okresie spoczynku - "na sucho" czy w ziemi/trocinach?
W Góglu są sprzeczne informacje na ten temat. Jedne źródła kategorycznie przestrzegają przed wilgocią, podczas gdy inne zalecają doglądać cebul po to by je zwilżać raz na jakiś czas. :?

(ja z gapiostwa poszedłem 3cią drogą przechowując hiacynty i tulipany w mieszkaniu na sucho i bez chłodzenia. Co dziwne, wyglądają na zdrowe. Pisałem o tym w innym wątku. Oczywiście mam zamiar je przechłodzić w lodówce przez marzec zeby zwiększyć szanse na to, ze zakwitnąw ogrodzie ale nie wiem czy wsadzic je do tej lodówki w papierowej torbie czy wilgotnych trocinach)
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Tulipany

Post »

Ja sposób przechowywania uzależniam od rodzaju rośliny.
Te z łuskami okrywowymi - tulipany, hiacynty etc. przetrzymuje luzem na sucho lub w trocinach. Dla nich groźniejsza jest wilgoć i ewentualne grzyby.
Inaczej postępuje z roślinami podatnymi na przesuszenie, które nie posiadają takiej łuski- lilie czy kłącza/karpy. Je przechowywuje z torfie.
Awatar użytkownika
MadiW
200p
200p
Posty: 210
Od: 15 mar 2011, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Tulipany

Post »

moje dopiero wylaza z ziemi....
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tulipany

Post »

Tulipanki muśnięte różem piękne. :) :) Moje mają kilkucentymetrowe listki, do kwitnienia jeszcze daleko. :roll:
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Tulipany

Post »

A u mnie śladów tulipanów brak. W tym roku straszne opóźnienie w moich okolicach mamy względem innych regionów Polski. Nawet przebiśniegi jeszcze bez pączków, a od piątku znowu leży śnieg. W dodatku luty ogromnie poniszczył rośliny - w dzień pełne słońce i temperatura na plusie (w roślinach zaczynały krążyć soki, a ziemia zmarznięta więc powysychały), a w nocy temperatury solidnie ujemne i kompletny brak pokrywy śnieżnej - wymroziło nawet pierwiosnki budzące się do życia.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Tulipany

Post »

@ Magdalen & Moniczek ? A najlepsze jest w tym wszystkim to, że jak już się w pełni rozwiną, to się zrobią zupełnie białe, z żółtymi środeczkami. Wiem, bo jesienią 2009. posadziłem jedną cebulkę i kwitła mi już w 2010. (to, co widać na fotkach, to są dwie spośród jej licznych cebulek potomnych; resztę rozdałem).

Pozdrawiam!
LOKI
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tulipany

Post »

:wit Kiedy mogę zasilić nawozem azotowym swoje tulipanki?
Asia
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Tulipany

Post »

Pierwszy raz, jak tylko wystawią pierwsze listki z ziemi, następny po 2-3 tygodniach.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”