Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1261 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 75  
Autor Wiadomość
katarzynka575
 Tytuł: Storczyki Katarzynki
PostNapisane: 9 lip 2010, o 19:54 
1000p
1000p

0 szt.
Witajcie :wit w wątku o storczykach . Obrazek od tego właśnie storczyka zaczęła się moja przygoda z tymi cudnymi kwiatami .Dostaliśmy go na rocznicę ślubu w lutym 2008. Zawsze myślałam że uprawa tych roślin jest trudna i dla tego jakoś nie miałam odwagi kupić sobie choćby jednego aby go nie uśmiercić.Ten jest u mnie już półtora roku i żyje nawet bym powiedziała że dobrze .Teraz ma łodyżkę z jednym kwiatkiem ale już zaczyna (wolno mu to idzie)rosnąć mu druga i pokazuje się następna . Myślę jednak że w tym tempie to do lutego może się doczekam na kwitnienie :;230

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kasiunieczka_32
 Tytuł: Re: Storczyki Katarzynki
PostNapisane: 9 lip 2010, o 20:06 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Kasiu świetnie, że założyłaś w końcu swój wątek ;:138

Kwiatuszek bardzo podobny do mojego pierwszego, którego zresztą również otrzymałam w prezencie :P
Życzę Ci pasjonującej przygody z tymi kwiatami oraz szybkiego kwitnienia na pędzikach pierworodnego ;:65 ;:3

Zabka_Monis
PostNapisane: 9 lip 2010, o 20:16 
1000p
1000p

1 szt.
Witaj :wit :wit Niebawem zakupisz sobie całą gromadkę storczyków ;) Nie martwi się oto - my na pewno wynajdziemy Ci okazje by dokonywać owych zakupów :;230 :;230
Twój pierwszy storczyk piękny ;) No i słowa uznania, że go nie uśmierciłaś :) ;:63

katarzynka575
PostNapisane: 9 lip 2010, o 20:24 
1000p
1000p

0 szt.
Dziękuję Kasiu i Moniko za odwiedziny i miłe słowa .Szukałam i znalazłam zdjęcia pędzików(mojego pierwodostanemu) które robiłam jakiś czas temu Obrazek Obrazek A to jest storczyk którego kupiłam w czerwcu w tamtym roku.Kurcze już zapomniałam jaki był ładny Obrazek a tak wygląda dziś, czekam na kwiatki Obrazek W jednym prawie czasie różowy wypuścił pędzik co biały ;białasek zaraz będzie miał kwiatki a różowy jakby stał w miejscu jak myślicie kiedy się namyśli :?:

katarzynka575
PostNapisane: 9 lip 2010, o 20:41 
1000p
1000p

0 szt.
Moja kolekcja na dzień dzisiejszy już się rozrosła do sztuk 11 a to za sprawom tego oto forum ;:112 przecież jak człowiek się napatrzy na wasze piękności to od razu chciałby mieć takie cuda u siebie.

katarzynka575
PostNapisane: 9 lip 2010, o 21:53 
1000p
1000p

0 szt.
To na dzisiaj na dobranoc Obrazek Obrazek znajdźcie 10 różnic :D To mój Perlic uwielbiam go jak całą kwitnącą resztę .Kupiłam go w kwietniu, robiłam po niego podchody kilka dni a on czekał na mnie ,więc już jest u mnie :D Mam jego zdjęć chyba najwięcej.Pięknie kwitnie ma dużo pączków ostatnio dwa rozwinął Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Ma dwie łodyżki a kwiatki różnią się jakby były to dwa oddzielne storczyki.Reszta moich ulubieńców jutro.Miłego szukania różnić

AnnaL
PostNapisane: 10 lip 2010, o 06:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Kasiu witaj wśród Nas. ;:196
Kolekcja piękna i powiększa się to super. ;:108 Już wpadłaś po uszy. :tan Niech Ci zdrowo rosną i pięknie kwitną a będziemy razem z Tobą cieszyć się ich pięknem. Czekam ;:65 ;:65 na kolejne fotki z Twoimi podopiecznymi. ;:3

Wioleta
PostNapisane: 10 lip 2010, o 07:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Kasiu, to super, że zechciałaś nam pokazać swoje Storczyki i tutaj :wink:
Piszesz, że kolekcja powiększyła się do 11 sztuk :shock: toż to już prawdziwa storczyko- mania :wink:

katarzynka575
PostNapisane: 10 lip 2010, o 08:11 
1000p
1000p

0 szt.
Dzięki dziewczyny ;:196 na pewno będę się dzieliła z wami każdym nowym listkiem ,korzonkiem,pędzikiem,kwiatkiem.Dla mnie to za każdym razem niesamowita radocha jak coś się u moich storczysiów dzieje a rodzinka cieszy się bo musi ale tak żeby sami od siebie to nie, bo nie bardzo ich to interesuje.To jest moja pasja i miłość .Teraz będę miała siostry i może kilku braci z którymi będę mogła się cieszyć moimi i waszymi osiągnięciami i wymieniać (moje na razie niewielkie) doświadczeniami. Na razie lecę do pracy wieczorem następne zdjęcia

kasiunieczka_32
PostNapisane: 10 lip 2010, o 09:16 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Kasiu piękny peloric ;:63
To jest takie cudowne miejsce, gdzie nie tylko możesz się wszystkiego dowiedzieć na temat hodowli storczyków, ale jeszcze wszyscy oglądają i przyklaskują postępom Twoich kwiatuszków. A ponieważ rodziny mamy jakie mamy :evil: to jedyne miejsce do podzielenia się naszą pasją i miłością ;:167 Gdzie nikt nie wyśmieje i nie popuka się w głowę, a zachęci i podpowie coś pożytecznego ;:108

katarzynka575
PostNapisane: 10 lip 2010, o 20:42 
1000p
1000p

0 szt.
Dzisiaj pokażę wam następne TYGRYSEK ObrazekKupiłam go z przeceny ma tylko trzy kwiatki z czego jeden uszkodzony ale sporo na razie uśpionych pączków i przedłużenie .W domu okazało się że pachnie co mnie bardzo ucieszyło.Mamy taki rytuał- codziennie rano jak odsłaniam mu okno on dla mnie mocniej pachnie a ja się nim zachwycam i jego zapachem :D ObrazekRóżowiutki kojarzy mi się z kwiatkami jaśminu też kupony po przecenie a dendrobium dostałam od mężusia ;:167 co właściwie mnie trochę zaskoczyło bo jakiś czas temu stwierdził że chyba już starczy tych kwiatuszków. Widocznie zmienił zdanie widzi ile radości sprawjaja mi one.Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Udało mi się uchwycić częściowo rozwijanie się pączka ale niestety on i inny kwiatek już opadły ,ale na innych gałązkach trzymają się ładnie więc nie wiem czemu tak się stało.

kasiunieczka_32
PostNapisane: 10 lip 2010, o 20:50 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Kasiu kwiatuszki piękne, a dla mnie oczywiście naj to woskowy tygrysek, no i jeszcze pachnie ;:63 ;:31
No a mężusia to tylko pozazdrościć ;:108

Moim świeżo zakupionym phalom bardzo często się zdarza zrzucić jednego lub dwa kwiaty a później już zaaklimatyzowane ładnie się rozwijają i utrzymują jak należy długo ;:108

katarzynka575
PostNapisane: 10 lip 2010, o 21:02 
1000p
1000p

0 szt.
Mam jeszcze pytanie do Was mój różowy -jaśminowy jak go kupowałam to był jako dwu pędowy w domu zauważyłam że ma trzeci pęd co prawda w większej mierze urwany ale nie to jest najważniejsze on wyrasta ze środka tam gdzie powinien wyrosnąć następny listek ObrazekCzy to jest normalne? bo w mojej krótkiej przygodzie ze storczykami nie spotkałam się z czymś takim. ObrazekTu widać go w całości i pozostałe z tego parapetu.

Mala_MI
PostNapisane: 11 lip 2010, o 07:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Co kolejnego pokazujesz to ładniejszy ;)

kasiunieczka_32
PostNapisane: 11 lip 2010, o 07:44 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Kasiu to niestety niezbyt dobrze, gdy ze stożka wzrostu wyrasta pęd, z czasem roślina powinna wypuścić keiki, które gdy się usamodzielni będzie można oddzielić od rośliny matecznej, a ta z czasem skończy swój żywot, ponieważ bez stożka wzrostu już rosnąć nie będzie mogła. Ale przy dobrych wiatrach Ty będziesz mogła cieszyć się jej potomkiem :uszy

katarzynka575
PostNapisane: 11 lip 2010, o 11:14 
1000p
1000p

0 szt.
Kasiu trochę mnie zmartwiłaś :( no cóż będę na niego chuchała i dmuchała i może doczekamy się potomstwa :D Jak go kupowałam to miałam innego(z takich różowych) w ręku ale jakoś tak ten mnie zauroczył że odłożyłam tamtego i wzięłam tego i jak już pisałam dopiero w domu zauważyłam co jest.Przecież go nie oddam a tym bardziej że z przeceny widocznie mam doświadczyć chowu storczykowego :D poczekamy może się uda. W tamtym tygodniu byłam z wizytą w Nomi bo tam kupuję moje przecenione (tygryska i jaśminka) można trafić ładne okazy za fajną cenę.Było mi przykro jak zobaczyłam te różowe już wykończone a mój w świetnej formie no prócz tych dwóch kwiatków które opadły a jest u mnie dwa tygodnie. Jutro też się tam wybieram bo bardzo bym chciała zakupić do kolekcji łaciatka widziałam u was i bardzo mi się podoba.W tym czasie jak kupowałam tygryska to był ale byłam z mężusiem i nie wiem czy by wytrzymał taki zakup DUBELTOWY więc wybrałam tygryska i się teraz nim cieszę. Obrazek ObrazekW całej okazałości trzy kwiatki .Na tej łodyżce gdzie jest uszkodzony kwiat widać pączki i jest przedłużenie.

Storczykowa
PostNapisane: 11 lip 2010, o 16:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Piękne! bardzo mi się podoba ten pomarańczowy Phal. Rózowy i dendrobium też piękne.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1261 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 75  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości