Vanda i Banda (wątek merytoryczny)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

To ja jeszcze dopowiem od siebie o tych koszyczkach plastikowych- wg mnie sa wygodne, bo wyjmując vandę z wazonu (wtedy kiedy jest taka konieczność, np w celu umycia wazonu) można złapać za koszyk a nie roślinę, latem można bez problemu powiesić za koszyk... Ja mam rozszerzający się ku górze wazon i u mnie ten koszyk idealnie przytrzymuje vandę na odpowiednim poziomie- nie ma wtedy strachu, że np podczas moczenia za mocno się zanurzy. Poza tym, zrobiłam takie małe zaczepy z drucika, które przytrzymują ten koszyk jakby "zawieszony" na brzegach wazonu.

Tyle, że te vandy co mamy zamówione nie mają tych koszyczków. Ja żałuję. Można je gdzieś kupić?
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Tak , takie koszyczki plastikowe widziałam na allegro chyba. I są róznej wielkości. Jak znajde podam link.
Pozdrawiam Dana
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Po co kochane szukać na allegro. W każdym ogrodniczym dostaniecie podobne koszyczki, których się używa do sadzenia cebulowych kwiatów, żeby szkodniki ich nie zjadły :) Więc zajrzyjcie, tylko proszę nie wykupić wszystkich, żeby dla mnie zostały chociaż 2 szt. ;:112 ;:113
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Orange30 kupiłam takie koszyczki właśnie na działkę i kosztuja od 2z- zł ale wydaje mi sie że będą za duże do naszych Vand.
Podam wam link na p.w. bo nie wiem czy moge tutaj na forum
Pozdrawiam Dana
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Danusiu nie wiem jakie kupiłaś, ale może i lepiej jak będą większe, na dłużej wystarczą i nie trzeba będzie zmieniać zbyt szybko. Ale oczywiście to tylko moje "gdybanie" ;:80
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Widziałam przed chwilą śliczne malusie koszyczki do Vand na all..., ale sprzedają je hurotwo. Cena może do przełknięcia, ale po co nam 1140 szt, nawet gdybyśmy chciały je nabyć dla wszystkich- no chyba żeby?
Rafael1979
100p
100p
Posty: 104
Od: 29 sty 2008, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Woźniki Śląskie / Goleniów /Bielefed (DE)

Post »

Ja wybrałem najwięcej z tych młodziutkich Vand dla siebie i postanowiłem, kierując się rożnymi pomysłami jakie tu macie, po prostu spróbować każdego sposobu uprawy. Wszystkie będą miały ten sam mikroklimat, wiec będzie można później porównać która uprawa im najlepiej pasuje.
Co Wy na to? Bedzie to swoistego rodzaju doświadczenie...
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Rafaelu też tak pomyślałam. Skoro jest tyle dylematów, co do sposobu uprawy, a ktoś sprawił sobie więcej niż jedną Vandę, to co szkodzi spróbować :D . Jedna do wazonu, jedna do koszyczka, a jeszcze inna np. w podłoże. Będzie co porównywać :wink: . Wszystkie sposoby uprawy są polecane, więc nie wydaje mi się, żeby ktoś mógł im zrobić krzywdę.
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Wlasnie ja tez juz jakis czas temu tak zrobilam, czesc Vand w wazonie, czesc w koszyczkach i kilka w podlozu. Wszystkie sposoby sa dobre tylko trzeba oczy i uszy miec szeroko otwarte :D
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

Moje rosną w podłożu,ale mam w planie powiększyć swoją kolekcję i następne wandy na pewno powędrują do wazonu,a jeżeli byłoby ich więcej to część z nich też do koszyka.Gdyby nie to forum to pewnie wystarczyło by mi to co mam.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No ja też już nóżkami przebieram w oczekiwaniu na Vandeczki :D
Jakiś czas temu byłam w Ikei i znalazłam bardzo ładne wazony, któraś z dziewczyn podawała już do nich link, może przypomnę, bo w tym wątku się przyda ->
Obrazek
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00017133
zapłaciłam 6zł za sztukę i myślę, że to będą nowe domki dla Vand ;:165
Ale cały czas się zastanawiam czy by nie spróbować umieścić jednej w koszyczku z węglem drzewnym.
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

koralina z weglem drzewnym bedziesz miala wszastko czarne, dla mnie lepsze byly wlökna kokosowe sprawdzaja sie swietnie ;:23
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jolusia, to ty zawsze coś podpowiesz dobrego! Co my byśmy tu bez Ciebie zrobiły :)
Z węglem miałam już do czynienia, przy okazji rysunku węglem i miałam wszystko czarne co do teczki potem wkładałam i to była jedyna rzecz która mnie przed węglem powstrzymuje ;:140

Darla, ja niedługo będę w Ikei, to mogę zakupić taki wazon (czy wazony) dla ciebie i wysłać pocztą, tylko obawiam się czy wytrzyma podróż sponsorowaną przez pocztę polską ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”