W.o...Wybór GPS. Palmtop + mapy Polski.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

W.o...Wybór GPS. Palmtop + mapy Polski.

Post »

Z serii informacji... Wszystko o:
Najlepszy wybór GPS. Palmtop + mapy Polski ?

Jaki optymalny wybór zestawu do nawigacji po Polsce ?

Wrażenia z używania map AutoMapa XL, AutoPilot, TomTom, innych programów , sprzętu
Optymalny wybór.
Wasze opinie i rekomendacje ?
Windows Mobile 5.0 i najbardziej użyteczne aplikacje
Czy czekamy na sprzęt poprawnie obsługujący WM 6.0 ?

Zapraszam do dyskusji
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Mam okazję korzystać z Blaupunkt TravelPilot Lucca 3.3 z 41 krajami.
Może być :P
Cena super - 1000zł
Mapy w Łodzi (bo tylko tyle widziałem) dokładne, porusza się dobrze.
Odtwarza mp3 :D
Duzym minusem jest to ze na karcie mozesz miec tylko jedną mapę.
Więc jak chccesz miec całą Europę to musisz miec w sumie 3 karty :)
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Ja używam starego,poczciwego Mio 168,po kraju jeżdżę na automapie xl w wersji (chyba)3.9.7-generalnie jestem zadowolony,podobno nawet ta wersja jest lepsza od wydanej ostatnio 4.0.Na europę mam tomtom-a,wersja bodajże 5.0.0.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

W mojej rodzinie używają Garmin Nuvi 660 + GpMapa 5.0. Bardzo proste w obsłudze.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Zbliża się sezon prezentów pod choinkę, czy GPS z dobrą mapą Polski to dobry pomysł? Jeśli tak, to jaki model? I za ile???
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Ja polecę nawigację tom tom one. Jest dosyć tania (700-800 zł), posiada ekran dotykowy, komendy głosowe, świetne mapy... Można by tak długo, ale najlepiej sprawdza się w drodze. Gdy trzeba jechać w nieznane jest dużo lepsza od tradycyjnej mapy, której nie znoszę. Gdy wybierzemy inną drogę, błyskawicznie zmienia trasę aby nie trzeba było zawracać (a czasem jest to wręcz niemożliwe). Myślę że produkty tom tom są najlepszym wyborem. Tu jeszcze zdjęcie mojej, chyba wracałem a4 pod Opole.
Obrazek
JM
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 mar 2008, o 15:14
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Post »

posiadam 3 :shock:
fujitsu siemens 720 + AutoMapa Europy + IGo
HP 6515 + AutoMapa PL
nokia e50 + ??

używam zestawu 1 - bardzo często w Polsce i za granicą - polecam, bardzo dobrze się spisuje (AutoMapa dokładniejsza od IGo, ale często się zawiesza)
zestaw drugi - dobre rozwiązanie wielofunkcyjne (telefon + GPS), często się zawiesza przy korzystaniu jednocześnie z GPS i odbieraniu telefonu
telefon wymaga dokupienia modułu Bluetooth - najtańszy wariant z ww (jeżeli ktoś posiada ten aparat). Osobiście nigdy nie używałem, ale kilka osób chwali sobie.
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

A czy ktoś z Was miał bądź ma styczność z nawigacją w SonyEricssonie P1i bo ja co prawda mam ów telefonik ( w zestawie z GPS-em na bluetootha ) ale jako że nie kupowany w kraju to ani map ani programu nie ma. Producent proponuje Wayfindera ale zastanawiam się czy nie poszedłby na nim jakiś tom tom itp. Dodam że telefonik jest oparty na SonyEricssonowskim symbianie UIQ3. A trudno coś na ten system znaleźdź bo wszyscy bazują na symbianach OS z Nokii.
bullet
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2008, o 11:09
Lokalizacja: WrocLOVE

Post »

ja też zdecydowanie polecam tom tom. Jest super łatwy w obsłudze, tani i ma świetne mapy europy, z mapami Polski troszkę gorzej.
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

a ja miałem niedawnodo czynienia z nawigacją Nokia 500 z AutoMapą XL - bardzoooooo polecam.
dla zainteresowanych http://www.nokia.pl/A4886056
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja mam Tom Tom.Jest OK.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Miro78 pisze:Ja mam Tom Tom.Jest OK.

Tyle,że tomtom ma kiepskie pokrycie,o ile pamietam około 40% jeśli chodzi o Polskę .

Ostatnio bawię się nawigacją w nokii e71-testuję Garmina i Nokia Map.Wszystko ok, tylko wyświetlacz trochę mały.
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Ja mam MIO Moov 200 (kupioną bardzo tanio, okazyjnie). Jest w nie MioMapa ale chyba z 2007 roku bo "słabo widzi" i często myli. Odblokowałem i dograłem AutoMapę z 2008 roku. I właśnie na niej jeżdżę. Jest o tyle dobra, że "widzi" drogi, skrzyżowania i nowe ronda zbudowane właśnie w ubiegłym roku. Trochę mały ekran ale na samym nawigowaniu jeszcze się nie zawiodłem.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”