Kolekcje Floriana cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Piękne portrety ;:63 za to właśnie trzeba cenić astry - jesienią przyciągają całe bogactwo owadów zapylających ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie śliczny ten żółty aster ,ten pełny również i wrzosolistny .Czyli sezon daliowy zakończony, a wszystkie cudeńka już w przechowalni.Ja również juz wróciłam na forumowe łono :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Witaj :wit . No , no Twoje dalie faktycznie mają królewskie warunki - 15 m2 to sporo ;:224 . O tym, że astry to bogata rodzina dowiedziałam się już w zeszłym roku obserwując Twój wątek ;:108 . Astry masz przepiękne a ujęcia z owadami najbardziej mi się podobają ;:215 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Miłko, w realu astry równie piękne! Dalie w tym roku długo kwitły więc mniej czasu poświęcałem astrom. Teraz nadrabiam 8-)
Bardzo dobry mieszaniec; zwłaszcza dla osób, które rzadziej bywają na działce jesienią. Ten aster zakwita już w sierpniu:
Obrazek

zbliżenie:
Obrazek

Natalio, dziękuję. Tak, astry to rośliny miododajne i jesienią są wręcz bezcenne! Nie tylko pszczoły i motyle lubią astry :wink:
Obrazek

ale to taki żart :lol: więc teraz na poważnie ;:173 takie widoki to codzienność, gdy kwitną astry:
Obrazek

więc pojawił się w końcu reprezentant astra nowoangielskiego. Nazywam je astrami królewskimi, bo są majestatyczne i wyjątkowe pod wieloma względami (np. pachną) więc w większym oddaleniu ta sama odmiana:
Obrazek

Dziękuję Jadziu za pochwałę astrów. Widzę, że podoba Ci się wiele z nich? A ten? Wyróżnia się sztywnymi błyszczącymi listkami i niewielkimi rozmiarami (15cm). Zanim zakwitnie, wygląda jak jakaś krzewinka (jagoda albo golteria):
Obrazek

Ewelino, dalie zasługują na królewskie traktowanie. Sam wykładałem terakotę w ich piwnicy, by miały ładnie ;:170
Astry z owadami - to tak dla podkręcenia nastroju :lol: Ale faktycznie - to dobry duet więc następna taka fota.
Uwielbiam tego astra nowoangielskiego! Ta skrętoległość płatków - unikatowa!
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florian
Bardzo piękne astry :!: Wreszcie pokazałeś nowoangielskie. :D
''Barrs blue'' też mam , tylko się zastanawiam teraz czy to on, jakiś potargany bardziej mój jest.
A te najbardziej popularne fioletowo - różowe, które większość z nas ma to jak się nazywają :?:
Mam zawsze problem z tym. Podpowiesz :D :?:
No z tą terakotą to mnie rozwaliłeś ;:108 Chyba nikt takiej czci tym kwiatom, a raczej ich organom przetrwalnym nie oddaje ;:63
Powinieneś medal dostać, szkoda , że w Anglii nie mieszkamy.
Poproszę jeszcze jakieś zdjęcia astrów :oops:
Hehe a jedno z moich pudeł z daliami pojechało ostatnio do Sopotu i wróciło :;230 :roll:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

W podobnej tonacji przyniosłam sobie jesienią od koleżanki też jest niski .Jednak ten nowoangielski skrętopłatkowy ładniejszy :)
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Już się bałem, że nic innego poza daliami w Twoim ogrodzie nie ma. :-P Cudne astry!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Agnieszko, mieliśmy odwadnianie fundamentów właśnie w tej części piwnicy, gdzie przechowuję dalie więc przy okazji remontu pobawiłem się w kafelkarza :lol:
Aster 'Barr's Blue' bywa czasem rozczochrany. Wybrałem najładniejszy, reprezentatywny kwiatek do zdjęcia. A te różowofioletowe to zazwyczaj "kundelki" :lol: Astry nowoangielskie łatwo się krzyżują, wysiewają i wychodzą właśnie takie. Choć mam jeden odmianowy w podobnym kolorze:
Obrazek

Jadziu, ciekaw jestem, czy Twój to też aster ovatus? To dość rzadka grupa.
'Barr's Blue' jako jedyny ma takie płatki!
A skoro mowa o niskich astrach - najbardziej znany gatunek - aster dumosus:
Obrazek

Obrazek

Loki, nie ma co się bać; u mnie można liczyć na 4 kolekcje gatunkowe i trochę dodatków ;:173 Właśnie sadzę tulipany po wykopanych daliach.
A pomiędzy astrami rośnie jeszcze taka oto roślina. Nawet nie jest spokrewniona z astrami (sadźcowate) ale jakoś się wpasowała wysokością, porą kwitnienia i kolorem do astrów:
Obrazek

aster o buraczkowych pędach:
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie na identyfikacje trzeba będzie poczekać aż zakwitnie, a to jeszcze sporo wody upłynie :wink: Astry są oblegane przez owady można przez pół dnia siedzieć przy nich i focić różnorakie owady .Ja z niecierpliwością bedę czekać na nowy sezon kiedy znów zaczną pojawiać się Koliberki czyli Fruczaki na goździkach i ostrogowcu i ciekawe czy pojawi sie również w przyszłym roku Paź królowej.Swoje doniczki z tulipanami też wyciągam po przekwitnięciu , a w to miejsce wędrują dalie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Jadziu, w takim razie będziemy czekać do następnego sezonu. I dalii mam dużo i tulipanów (prawie 3 tys. cebulek) więc trzeba to posadzić z głową, by nie było pustych plam w ogrodzie, kiedy dane rośliny są nieatrakcyjne.
Jednego astra wąskolistnego już pokazałem. Dziś kolej na jego miniaturową wersję. Wygląda bardzo delikatnie dzięki wąziutkim listkom:
Obrazek

Kolejny z niskich astrów krzaczastych:
Obrazek

i nowobelgijski:
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Forku
Piękne astry pokazujesz :D
Judyta bardzo oryginalna :D
Malutki karzełek bardzo delikatny, aż człowiek by się bał ,że go rozdepcze.
U nas pozostały jedynie nowoangielski ''Bars blue'' i ''Św. Jadwiga'' :wink:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
lukas12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 8 lis 2017, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Witam p .Florianie kolekcje kwiatów przewspaniałe normalnie nie można od nich oderwać oczu ciągle sie chce więcej i więcej a tu już koniec
czekam na dalsze łał
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Agnieszko, w 'Judith' pięknie przeplatają się różowe i białe smugi.
Aster lateriflorus 'Nanus' jest mały w stosunku do gatunku ale nie jest takim karzełkiem. Ma ok. 30cm wysokości. Natomiast prawdziwym karzełkiem wśród astrów jest aster płożący:
Obrazek

bardzo podobny do niego jest przedstawiciel astra wrzosolistnego:
Obrazek

Luas12, witam serdecznie! Cieszę się, że podobają Ci się moje kwiaty 8-) Mam nadzieję, że astry też, bo one na topie.
A skoro były najniższe, to teraz najwyższy aster. Osiąga 2,5m. I w dodatku najpóźniej kwitnący więc teraz kwitnie w najlepsze:
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”