Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Ewo, to same dobre wiadomości Podwórkowe :) Pozdrawiam serdecznie :)
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Dobre wieści. ;:333
U mnie wreszcie przestało padać.
Ale muszę pościnać wszystkie prawie róże. ;:222
Dobrze, że ta pogoda służy wypuszczaniu nowych pędów.
A jak u Ciebie po tych deszczach ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Kogro-nabrało się dwa wiaderka deszczówki na zapas,nie wiem jak ślimaki,a komary nadzwyczajne- jestem cała pokąsana.Zakwitł dzwonek brzoskwiniolistny,kwitną hosty,łącznie z tą świeżo rozsadzoną.Zazielenił się skalniak.
W sobotę zrobiłam Mamie ogródek,a raczej zaczęłam robić,bo teren po latach bardzo zachwaszczony,szczególnie bujny i splątany podagrycznik.Udało mi się jednak przekopać sporą grzędę od świerka po kamienie na krańcach(część jest obudową piaskownicy),zasadziłam poczynając od świerka dużą purpurową pysznogłówkę Monarda,dalej kosmosy w kępach też dość okazałych:ciemny prawie bordo,biały i jasno fioletowy,przed nimi uprzednio wsadzona lawenda,za nimi iryski syberyjskie i bluszcz na kamieniach-te przetrwały lata niebytu.Chcę jeszcze kupić pysznogłówkę fioletową(powinna być w Ogrodnictwie przy Błoniach),floksy i rumianek.Dziś zaczynam dwa tygodnie praktyk inwentaryzacyjnych .Pogoda właściwie sprzyja bo się ochłodziło i na razie nie pada.
Judyto-wypatruj pana listonosza.Chwasty wyrywa się obecnie nieźle.Co do pelargonii-wszystkimi jesienią chętnie się podzielę.Ze zwartnic kwitnie Mary Lue-ostatnia z tych co miały kwitnąc,to jej drugie kwitnienie.Z pelargonii najbujniej tzw.puste czyli pojedyncze czerwone nabyte na targu w S.,zbiera się Scarlett o kwiatach w kształcie różyczki,czerwonych.
Zuzanno-robię co mogę.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Mama na pewno będzie zadowolona. ;:333
Wreszcie się ociepliło i zaczynam zaległe prace w ogrodzie.
Busz zrobił się taki, że trudno nad nim zapanować.
Ale wystarczy kilka dni i wszystko powróci do normy. :uszy
Pozdrowienia. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Fakt, komary dają popalić równo, bez środka ochronnego nawet nie ma co się wybierać z domu gdziekolwiek. Jeśli tu są takie roje, to w lesie zapewne ciemno od nich :shock:
Chwasty wyrywa się wyśmienicie, jedynie ssące przeszkadzają.
Ciężko wyplenić podagrycznika-syzyfowa praca, chyba wolałabym odperzać niż z nim walczyć. :roll:
Do ogródka Twojej mamy oferuję ze swej strony pysznogłówkę różową, floksy w różnych kolorach i margaretki na miejsce lub obok rumianku. ;:333
O kurczaki :heja cieszę się, że listonosz mnie odwiedzi...coż to za niespodziewanka?! ;:oj Od jutra rana stoję w oknie jak pelaśka i czatuję na niego ;:65
U mnie zwarnice ozdobne tylko ze szczypioru, coś się zbuntowały tego roku ;:222 ..nie wiem co im zaszkodziło, że ogłosiły taki zbiorowy strajk :evil: No nic ...zobaczymy w następnym sezonie..a może jednak jakaś jeszcze się zdecyduje zakwitnąć.

Ewa Ty na te praktyki codziennie dojeżdżasz, czy może to wyprawa na dwa tygodnie?
Na pelaśki od Ciebie bardzo się cieszę, cudnie Ci kwitną i dawno nie zapodawałaś ich fot. Czyli - co tam słychać na parapetach?
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

;:138 :heja :tan Ewka upolowałam listonosza !!! ;:180
:uszy Gożdziki pełne rewelacja, zaraz szukam miejsca na jesienny rozsadnik ;:215
Sałaty odlotowe..Redin-kę zaraz też wysieję, reszta poczeka do wiosny :roll: ;:196

A zapomniałam napisać, że rukola dawno wszamana...i zastanawiam się, czy można jeszcze wysiać drugi rzut ;:7
A foty kabaczków wstawię, jak obrobię się z warzywniakiem-znaczy coby widać było ;:306
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Judyto-Praktyki są teoretycznie w moim mieście,obiekty zlokalizowane na rozmaitych peryferiach(do półtorej godziny jazdy komunikacją zbiorową w jedną stronę),w zieleni,w parkach podworskich,niektóre w lesie,jest i na cmentarzu i jeden dwór odległy o 30 km w parku,staram się odwiedzić przy pracy pomiarowej przynajmniej niektórych.Najwięcej komarów zdaje się być jednak w śródmieściu,tną nawet w słońcu i bez żadnej litości.Wyjątkowo zajadłe w tym roku.
Też uważam,że goździki brodate pełne są sporej urody.To nowość.Sałaty wybrałam tak by można było wysiać jeszcze w lipcu.Rukolę można siać ponownie,braciszkowie nasiona jeszcze zbiorą.Ruskich prążkowanych kabaczków jestem ciekawa,ale wygląda na to,że na opakowaniu napisali szczerą prawdę.:)
Co do zwartnic u mnie też nie wszystkie zakwitły,dokładnie dwie ozdobne z liści w tym roku.I tak nieduży % ogółu.
Z ogródkiem Mamy wczoraj dalej nie ruszyłam z braku czasu.Chętnie przyjmę byliny.Walka z podagrycznikiem jest ciężka i nierówne siły.
Kogro-podobno kolejna fala upałów nadchodzi.Mama zadowolona wyraźnie,podlewanie jest nieuciążliwe,bo wiaderko niosę z parteru,a powinnam przynieść większą konewkę z mojej piwnicy i będzie jeszcze łatwiej.Zasadzone już usychające doniczkowe dzwonki zaczęły kwitnąć na nowo.Pysznogłówka ma nader przyjemny wieczorową porą zapach no i na kosmosach pojawiły się pszczoły i trzmiele.Jeszcze nieco czasu i sił by odchwaścić dalszy kawałek między świerkiem a forsycją.Co do tej ostatniej dwie małe udało mi się ukorzenić.
Evluk-masz u mnie dwie pelargonie variegatki,jedna to młode lecz ładnie rozkrzewione geranium zielono-biało złociste,druga pelargonia zonale o czerwonych kwiatach,a liściach z białym obrzeżem,także młodziutka.Podobno zimują bez problemów.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Wpadłam późną porą z fotami pysznogłówki, o której pisałam, jeśli nie masz nic przeciw temu.
Tak prezentuje się w cieniu.
Obrazek

a to słoneczne zdjęcie z innego miejsca :D
Obrazek

Rukolę wysieję zatem jeszcze na jeden zbiór i popróbuję po troszeczku wszystkich sałat wysiać.
Ależ mi sprawiłaś radochę tymi nasionami, jeszcze raz serdeczne dzięki ;:196 ;:180 ;:167

I co z Kostkiem?..zaczął jeść bidulek? :cry:

A kabaczki faktycznie przetrwały chyba na najbardziej podmokłym tego roku w ogrodzie stanowisku . ;:oj
i na dodatek mają już zawiązki kwiatów :heja
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Judyto-przepiękny kolor Monardy,ależ zostaw ją zostaw!Miejmy nadzieję,że smak letnich sałat odpowiada wyglądowi i opisowi.Buraki liściowe ponoć też smaczne,wiosną widziałam nasiona takich w kontrastowych wręcz odblaskowych kolorach z cyklu "Ogród nie z tej ziemi",wiesz wczesną wiosną wyszukuje się nowości!
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Buraków liściowych Ewo nigdy nie wysiewałam, ale ostatnio dużo się o nich pisze w różnych publikacjach ogrodniczych. Mają oprócz ponoć świetnych walorów smakowych także ozdobne. Ale w tym roku na wysiew już raczej zbyt późno. Ale wiosną z dzik rozkoszą wysieję i osobiście sprawdzę co one są warte.

Teraz już po sezonie "nasionkowym", sklepy delikatnie zaopatrują się w nasiona tych roślin, których termin wysiewu przypada na drugą połowę roku. A wiosną zawsze zwracam baczniejszą uwagę i zakupuję podstawowe sprawdzone odmiany nasion warzyw. Tym bardziej się cieszę z buraka liściowego od Ciebie.
Teraz także warto zaopatrzyć się w nasiona tych warzyw i kwiatów najwcześniej sianych na rozsadę w lutym/marcu. Bo wtedy z kolei jeszcze często nie ma ich w sklepach. :wink:

Jeśli nie zapomnę ;:223 zrobię dziś foty kabaczkom. :D
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Judyto-właśnie tych nasion na początek sezonu 2014 akurat brak,albo resztki.Buraka liściowego zasadziłam u Mamy,naprawdę dekoracyjny,nie próbowałam jego walorów smakowych.Ponieważ modne są balkonowe warzywniki ogrodnictwa przygotowują zestawy w skrzynce -pomidorek,burak,sałata dębolistna,roszponka,mini oberżyna,truskawka lub poziomka,nasturcja jako "ogródki",nie wiem jak to się sprzedaje,ale oglądających było sporo.
W Podwórkowym kwitnie dzwonek brzoskwiniolistny od Elżbiety G. i lilie.Dzwonek karpacki i Poszarskiego na skalniaku zanikł.Może za sucho?Tam jako podłoże jest piach z cienką warstwą urodzajnej ziemi.
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Już wiem czemu uciekł mi twój wątek :wit to już 6 część ;:224 Pomysł na kamyczkowe ścieżki niesamowity ;:180
Możesz obejrzeć u mnie zdjęcie moich/twoich kobei ;:167
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Miałam w zeszłym roku buraki liściowe, czerwony i żółty.
Kolory cudne ale w smaku tak jak każdy burak.
Muszę zajrzeć też do ogrodnika, bo faktycznie wiosną nie było tych buraków.
Grażyna.
kogro-linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”