W ogrodzie cz.2 - Beata T

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

FRAGOLA Uwielbiam taką telepatie :lol: U mnie najpierw była obudowana piwnica kamieniem lub powstało rondko a potem by zachować jednolity styl dokupiłam przyczepkę grubszego i wywrotkę drobnego kamienia :roll: Obecnie poroznosiłam je po całym ogrodzie by były wszędzie choć tak tylko dla ozdoby :heja

Obecnie królują róże i widać piękne kwiatki bo jak na razie mszycę opanowałam ( 3 razy była pryskana ostatni oprysk -Karate Zeon , a w zeszłym roku wystarczały sposoby naturalne )Gnojówka z pokrzyw zużyta już nastawiam następną czyli trzeba się wybrać na zbiory ;:224
Róże te które już kwitną:
-wielokwiatowe jasny róż 3 szt , ciemniejszy róż 2
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
-żółte 2
Obrazek Obrazek
-new dawn 2 i 1 fioletowa (1 zmarzła)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
-i takie 2 , i 1 czerwona (nie lubię czerwonego koloru ale ona ma tyle kwiatków że żal wyrzucać )
- moja drobna ulubienica też zmarzła ale mam inną drobną szt 1
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
- 4 z tych co mają być niby piennych jeszcze nie kwitnie ....
Dziś deszczowo więc tak z doskoku coś tam tylko podłubałam :wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Ależ kolorowo się zrobiło i jak pięknie różano. ;:224
Koperek świetnie wygląda w towarzystwie kwiatów a najlepiej na ścieżce między kamieniami.
Żeby tylko nikt go nie zadeptał.
Grażyna.
kogro-linki
wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Beatko ale sobie oko nacieszyłam u Ciebie.
Widać ogrom pracy włożony w ogród.
Kamień super się prezentuje w ogrodzie a trochę go masz.
Muszę przyznać że styl Twojego ogrodu jest mi bardzo bliski przez co poczułam się jak u siebie.
A kącik z altanką i grillem,porostu cudowny...i tego ci właśnie zazdroszczę.Altanka i grill murowany to jest to czego najbardziej mi brakuję,ale mam nadzieję że kiedyś i u mnie się pojawi.
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Hm... jak to można nie lubić czerwonego w ogrodzie? :wink:
Ale właśnie sobie uprzytomniłam, że u mnie go brak! :;230

Koperek stworzył bardzo malowniczą kępkę. A mojego zmarnowanego zimą jałowca
też chyba będę musiała wykopać, bo ciągle nienajlepiej wygląda. :(

Różyczki piękne. I jak zdrowo wyglądają! ;:138
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

kogra Grażynko jak tak patrzę na swoje różyczki to tylko róż i róż i ten blady kolorek króluję :wink:
Koperek to tak sam sobie wybrał miejsce gdzie ma rosnąć :;230 :;230 :;230 i faktycznie jak nic najlepiej rzuca się w oczy ....już sobie zamroziłam 4 pudełka , a reszta czeka na ogórki :roll: A co najfajniejsze wszędzie jest mszyca a na koprze nie jak to ta przyroda zawsze potrafi zadziwić ;:224
wmx Miło mi że w podobnych klimacikach jest nasz gust :lol: Na pewno niebawem i u Ciebie powstanie fajny kącik wypoczynkowy , u mnie była odwrotna kolejność najpierw altanka a teraz rabatki ;:224
wisienka ja tak ogólnie za czerwienią nie przepadam ;:224 choć i dla pelargonii też robię wyjątek hmmm tylko one w tym roku mizernie bo mi skrzynki wiatr po wywracał :?
Jadziu to go nie oszczędzaj jeśli nie można go jakoś uformować to wykop by nie szerzył w ogrodzie jakiegoś paskudztwa :wink:

Dzwonek tu i dzwonek tam a przy okazji i hosty i żurawki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I najmniejsza hosta ale czemu taka mała nie wiem ma z 5cm
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
I mój największy mieszkaniec z kwiatuszkami ....
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Beatko to jak koperek będzie miał nasionka to ja poproszę o troszkę jeśli można.
Bo on może ma coś w sobie, ze one go nie chcą.
Każdy koperek jaki wysiałam mszyce właśnie zjadły. :?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Beatko skalniaczek wygląda ślicznie :D
Cudnie prezentują się dzwoneczki pomiędzy hostami i żurawkami....ależ te żurawki bycze :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Grażynko on czyli koperek zadziwił mnie w tym roku ale zapewniam Cię że w zeszłym też mszyce na nim były - no i ja go nie siałam w tej kostce on tak sam się sieję :;230 :;230 :;230 ale mogę zebrać :wink:

AGNESS Dzwoneczki teraz po tych deszczach popadały pewnie już po nich będzie , ale tak fajnie wyglądały przed zakwitnięciem host i żurawką pod domem chyba też się podoba :D
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Beata Tgratuluje przepięknego ogrodu. Uwielbiam taki ład i ,,wydzielone,, stanowiska dla roslinek, wtedy prezentują sie najpiękniej i uprawa takiego ogrdu to sama przyjemność. Sciółka to podstawa. Ja mam malutki ogródek ale w przeciągu kilku lat mam zamiar sie wyprowadzić i miec bardzo duzo terenu i w myślach mam dokladnie taki sam ogrodek jak ty, tzn tak ładnie poprowadzony. Wszystko w dobrym guście. Eegancko, jestem pod wrażeniem:)))
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Agnieszka83 Dziękuję za miłe słowa :wit Nie od razu da radę wszystko stworzyć i zaplanować ja niby mam działkę od paru lat a ogród tworzę od niedawna i jeszcze potrzeba sporo czasu by nabrał jakiegoś wyglądu :wink:
Agnieszko więc planuj i dąż jak najszybciej do realizacji swoich marzeń :P
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Witaj Beatko ;:196
Udało mi się trafiłam na otwarcie nowego wątku :lol: piękne rabaty i taki porządek w koło :roll: masakra jak Ty to robisz Beatko :roll:
Ja jak zaczynam plewić i jestem już przy końcu, patrze a trzeba zaczynać znów od samego początku :lol: dobrze że chociaż to lubię :wink:
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
Hanka 1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3058
Od: 30 kwie 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Witaj Beatko
Jestem pełna podziwu-ogród Twój jest tak "wymuskany" a nasadzenia bardzo przemyślane.Musisz mieć dużą działkę,że tak dużo drzewek mogłaś zmieścić.Róże piękne a mszyce są wszędzie,Ja też walczę z nimi tylko jak do tej pory one wygrywają.Raz dałam chemię a teraz ekologicznie chociaż po dzisiejszym obchodzie zdecydowałam w poniedziałek pryskać,bo zauważyłam pojawiającego się skoczka
Miłego wieczoru
kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą...
oaza spokoju Hanki
ciasta domowe Hanki
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

jollla500 A najfajniejsze że zielsko rośnie szybciej niż nasze roślinki ;:224 No i pocieszę Cię Jolu że ja też tak mam tylko piele i pielę :roll:
Hanka 1 Mam dużą działeczkę za dużą na moje możliwości no ale co ja na to mogę poradzić .... Już wzdłuż ogrodzenia mam nasadzenia zostało tylko dosadzić parę maluszków i niech sobie wszystko ładnie rośnie :lol: Ja na razie w miarę mszycę opanowałam ,ale mrówek jest pełno to i mszyca szybko się pojawi brrr

U mnie wczoraj i przedwczoraj lało i nawet sypało gradem na szczęści nic nie ucierpiało Obrazek
Obrazek Obrazek

I parę widoczków ze skalniaka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”