Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Ariel7
 Tytuł: Passi, storczyk, zioła i koty na moim parapecie
PostNapisane: 14 cze 2015, o 11:32 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Dzień dobry :-) ujawniłam się już na wątku o passiflorach, ale postanowiłam utworzyć swój kącik i tutaj. Nadaję z Budapesztu, jakiekolwiek roślinki mam od niedawna, i nie jest to póki co imponująca kolekcja, ale ta mała gromadka dostarcza już wystarczającej ilości problemów :roll:
Moim głównym zmartwieniemjest powracająca pleśń w niemal wszystkich doniczkach mimo nieprzelewania i wietrzenia oraz całe insektarium od mrówek po dorodną gąsienicę błyszczki jarzynówki która pożarła mi pół mięty. Mięty mam trzy gatunki ale bananowa chyba została unicestwiona przez pleśń, pieprzowa mimo epizodu z gąsienicą jakoś się trzyma, truskawkowa całkiem nieźle. Oprócz tego cebulkowy szczypiorek, oregano, tymianek, rozmaryn, szałwia. Bazylii się nie podejmuję, bo pada, kupuję i jem od razu :roll: poza ziołami mam dwie passi (mam nadzieję że to dopiero początek bo jestem w nich zakochana) i storczyka (byłoby więcej ale nie mogę znaleźć równie uroczo ciapkowanych). Najbardziej lubię właśnie takie ciapkowate, wielokolorowe, nieoczywiste kwiaty.

Obrazek
Bezczelny podżeracz

Obrazek
Storczyk piegusek

Obrazek
Passi po przesadzeniu...

Obrazek
i pierwszy kwiatek

Honorowi ogrodnicy, Melinda:
Obrazek

i Nureyev:
Obrazek