Leśny ogród Elli - 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

7koliberek9 pisze:Elu, dziękuje za odwiedziny. Tak czytam i się zastanawiam czy trutka na nornice to dobry pomysł skoro masz kota? Nie jednokrotnie słyszałam historie jak to kot zjadł taką zatrutą mysz i sam się zatruł :roll: Może całkiem zdechłej nie zje ale taką jeszcze żywą która zachowuje się jak pijana. My rozsypujemy trutki i widywałam takie myszy, chodzą jak obłąkane w pobliżu ludzi ale pewnie nie zdają sobie z tego sprawy :?
Justynko cenna uwaga, tyko jak tu znaleźć kompromis :roll:
Nornice mam już 3 rok, kota też tyle i mimo to nornic stale przybywa. Zwyczajnie sobie z nimi już nie radzi :?
Drżę na myśl o cennych odmianach host, które sporo mnie kosztowały, nie mogę sobie pozwolić na stratę kolejnych.
Na razie pozalewałam środkiem odstraszającym wejścia do nor, i będę obserwowała czy pojawiają się nowe kopce i dziury....może to wystarczy, a jeśli nie, to może truciznę zacznę im podawać późną jesienią i zimą, kiedy kot jest mniej aktywny.
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

:wit Cudna wiosenka w Twoim ogrodzie Elu ...
Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

U mnie dzisiaj siąpi deszczyk, dobrze się składa, bo przeprowadziłam właśnie wertykulację i nawożenie trawnika, to po deszczu trawka powinna się zebrać.

Wiosenka w moim ogrodzie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Ellu, zdjęcia u Ciebie jak zwykle bajeczne. Uwielbiam te makro... Żurawki dla Ciebie trzymam, jakoś nie zebrałam się jesienią z wysłaniem, ale nie przepadły.
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Kalmia pisze::wit Cudna wiosenka w Twoim ogrodzie Elu ...
Pozdrawiam serdecznie :D
Witaj Łano :wit
Cieszę się, że mnie odwiedziłaś.
Zapraszam ponownie :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Elu u mnie też od rana kropi deszczyk i też bardzo sie cieszę, nasze kwiatuszki wspaniale po nim ruszą :D Ja gapa jeszcze trawnika nie posypałam nawozem , mimo, ze kupiony, ale ten deszczyk jakoś mnie zaskoczył :roll: :lol:
Piękne kwiatuszki pokazałaś i różnorodne, u mnie praktycznie tylko krokusy, koniecznie muszę posadzić więcej wczesnowiosennych kwiatów :D
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

kubanki pisze:Ellu, zdjęcia u Ciebie jak zwykle bajeczne. Uwielbiam te makro... Żurawki dla Ciebie trzymam, jakoś nie zebrałam się jesienią z wysłaniem, ale nie przepadły.
Witaj Aniu :wit

Kochana jesteś, że o mnie pamiętasz....na żuraweczki już się cieszę, tym bardziej, że dwie mi padły po zimie :(
Te od Ciebie zajmą ich miejsce :wink:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

AGNESS pisze:Elu u mnie też od rana kropi deszczyk i też bardzo sie cieszę, nasze kwiatuszki wspaniale po nim ruszą :D Ja gapa jeszcze trawnika nie posypałam nawozem , mimo, ze kupiony, ale ten deszczyk jakoś mnie zaskoczył :roll: :lol:
Piękne kwiatuszki pokazałaś i różnorodne, u mnie praktycznie tylko krokusy, koniecznie muszę posadzić więcej wczesnowiosennych kwiatów :D
Agness trudno sobie ze wszystkim poradzić od razu, ale nie masz się co martwić jeszcze nie jeden deszczyk będzie ;:108
Ja też sobie ciągle obiecuję, że dokupię wiosennych kwiatków....zwłaszcza jak się na nie napatrzę u innych :;230
hutkow
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 24 sty 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: działka na Roztoczu Zamojskim

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witaj Elu!
Jeśli pozwolisz wezmę sobie jedną z fotek na tapetę, robisz piękne zdjęcia kwiatów.A którą, ta co ma gryzące się kolory,bardzo lubię wszystko to co ma gryzące się kolory. :D
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

hutkow pisze:Witaj Elu!
Jeśli pozwolisz wezmę sobie jedną z fotek na tapetę, robisz piękne zdjęcia kwiatów.A którą, ta co ma gryzące się kolory,bardzo lubię wszystko to co ma gryzące się kolory. :D
Witaj Edwardzie :wit

Dziękuję za miłe słowa ;:180
Oczywiście jeśli chcesz mieć moją fotkę na tapecie, proszę bardzo :D
Ja też lubię kontrasty, nie tylko na rabacie :wink:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Dziś był piękny dzień ;:3
Z przyjemnością posiedziałam sobie w ogrodzie ciesząc się słoneczkiem :D
Jak to miło, że wreszcie nadszedł ten czas, chociaż na rabatach jeszcze pustawo.
Ciepełko sprawia, że rośliny nabierają rozpędu.

Zrobiłam trochę fotek moim roślinom....oto one ;:177

Krokusy wciąż kwitną
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitły pierwsze narcyzy
Obrazek

I iryski - miniaturki
Obrazek

Psi ząb też niedługo zakwitnie
Obrazek

Serduszka rosną, rosną...
Obrazek

Obrazek
hutkow
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 24 sty 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: działka na Roztoczu Zamojskim

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witam Cię Ellu!
Może jednak dasz podgląd na ogólny widok Twego ogrodu może coś podpatrzę dla naszego ogrodu.Może być każdy widok szczególnie z leśnym odcieniem.Widziałem dużo szyszek misternie ułożonych,skrawek oczka nie mówiąc o kwiatach - jesteś bardzo dobrym fotografem.
Edward :wit
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

hutkow pisze:Witam Cię Ellu!
Może jednak dasz podgląd na ogólny widok Twego ogrodu może coś podpatrzę dla naszego ogrodu.Może być każdy widok szczególnie z leśnym odcieniem.Widziałem dużo szyszek misternie ułożonych,skrawek oczka nie mówiąc o kwiatach - jesteś bardzo dobrym fotografem.
Edward :wit
Witaj Edwardzie :wit

Przepraszam, że odpowiadam z opóźnieniem, niestety, nie zawsze jest czas na komputer :(
Dziękuję za miłe słowa o moich fotkach ;:177

Tego 'leśnego odcienia' w moim ogrodzie trudno się doszukać, nad czym teraz, z perspektywy czasu, trochę ubolewam. Nie ma w nim sosen, zostały wycięte zanim sprowadziłam się do Żarek, kiedyś raczej mnie to cieszyło, dziś już nieco mniej :roll: Sosny nadal rosną na mojej działce w stanie naturalnym, nietkniętym ręką ogrodniczki, więc nie ma co podziwiać :?

Mój ogródek zajmuje tylko małą część sporej działki. Kiedyś był tu warzywnik, i m/in dlatego wycięto tu sosny. Ziemia była nawożona przez lata i ta okoliczność sprzyjała moim planom założenia
ogródka rekreacyjnego, takiego, w którym można by rodzinnie, miło spędzać czas. Z oczkiem wodnym, rabatami, skalniakiem i trawnikiem, i małą altanką, w której można by się zaszyć wśród zieleni z dala od ludzkich spojrzeń.
Wszystkie te plany udało mi się zrealizować. Można powiedzieć, że mój ogród jest nie tyle leśny, co znajduje się na terenie lasu. W koło pełno sosen i stąd szyszki, które ładnie wyglądają w charakterze ściółki.

Jeśli coś Ci przypadnie do gustu, to śmiało możesz odgapić :wink:

Mój ukochany ogród

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”