Leśny ogród Elli - 2008r.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2592
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Leśny ogród Elli - 2008r.

Post »

Witam wszystkich serdecznie, bardzo mi miło dołączyc do Waszego grona wielbicieli zielonego piękna :wit ;:128
Od pewnego już czasu przechadzam się po Waszych pięknych, wypielęgnowanych, cudownych ogrodach :D
Podziwiam, podziwiam, podziwiam i..... wpadam w kompleksy, mój ogrodek przy Waszych, wydaje mi się naprawdę skromny :wink: :D Bardzo liczę na Wasze doświadczenie i pomoc, o którą na pewno poproszę.... bo ja jeszcze na etapie 'ucznia' jestem i pewnie jeszcze dłuuugo będę ;:14 ;:67
Zapraszam na przechadzkę po moim, skromnym, leśnym ogrodzie :D ;:65 :wit
Prace nad moim ogródkiem zaczęłam ponad 10 lat temu, stopniowo zamieniając porośnięty krzewami warzywnik w ogród rekreacyjny. Nie było łatwo, ale dziś mogę powiedziec, że było warto, to moje ukochane miejsce na Ziemi, źródło nieustającej radości i satysfakcji (chociaż mój kręgosłup ma czasem odmienne zdanie :wink: ) ;) Ogródek nie jest duży, ale już zaczęłam prace nad poszerzeniem mojego 'królestwa' :wink: Mam jeszcze tyle roślin do posadzenia, a tu gdzie do tej pory 'królowalam' nie mam już miejsca :(
Na przestrzeni tych lat stopniowo zmieniał się, wraz z moimi upodobamiami i trwa to do dziś, wszakcolor=#6055ff]... ogród, to dzieło wiecznie nieskończone...[/color] ;)

Bardzo lubię kamień w ogrodzie, a że mieszkam na Jurze, to o wapień najłatwiej :D
Mój skalniak
Obrazek Obrazek

Dywanik z różnych odmian macierzanek
Obrazek

Thymus serpyllum 'Albus' (Macierzanka piaskowa) i Thymus serpyllum 'Coccineum' (Macierzanka piaskowa)
Obrazek

Taki mam widok jak siedzę w altance :)
Obrazek

Cymbalaria muralis (Lnica bluszczykolistna) na murku i Thymus serpyllum 'Minimalist' (Macierzanka piaskowa) na stopniu
Obrazek

Gypsophila repens 'Rosea' (Gipsówka rozesłana)
Obrazek
Obrazek

Irysy miniaturowe NN
Obrazek

Moja żabka 'Rechotacz zielony', jak go nazywa moja rodzina, bardzo lubi tu przesiadywac, ma stąd tylko 1 sus do wody. Bardzo się przyzwyczaił do obecności ludzi :D
Obrazek

Lewisia cotyledon (Lewizja liścieniowa)
Obrazek

Gentiana acaulis hort. (Goryczka bezłodygowa)
Obrazek

Cymbalaria muralis (Lnica bluszczykolistna) i Antennaria dioica (Ukwap dwupienny)
Obrazek

Tak pięknie zakwita skalniak wiosną
Obrazek

Różne rośliny skalne
Obrazek

Rozchodnik NN
Obrazek

Thymus serpyllum 'Albus' (Macierzanka piaskowa) i Thymus serpyllum 'Coccineum' (Macierzanka piaskowa)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

:D :roll: Piekny ogród.... mnóstwo kamienia i rooślin.
Czekamy na następne zdjęcia...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Witaj Elu ,bardzo zafascynował mnie Twój skromny ogród -pięknie wkomponowane roślinki w kamień, lub na odwrót ,będę częstym Twoim gościem i zapraszam do mnie :P
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 521
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Skromny to przepiękne miejsce Elu, gratulacje piękny efekt.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Post »

Elżbieto, bardzo mi się podoba Twoja gra z roślinami które tutaj nazywają się "ground covers"
(nie wiem jaki jest polski odpowiednik - rośliny "przyziemne" albo rośliny "okrywowe").
Widzę że masz Levander, a czy ta zielona roślina pomiędzy kamieniami to mięta korsykańska?
Opisz nam po koleji rośliny które lubisz. Myśle ze dużo się od Ciebie nauczę.
dziękuję za te zdjęcia.
Pozdr,
Marek
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj Elżbieto :D , masz zachwycający ogród. Z zainteresowaniem będę czekać na następne zdjęcia z Twojego ogrodu.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Mnie urzekło 5 zdjęcie od dołu z pięknie wyeksponowanymi odciskami prehistorycznych żyjątek. Może ktoś fachowo je nazwie?
Waleria
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

witaj

pięknie masz w swoim ogródku....a kamienie, ze skamielinami :shock: :shock: piekne są
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Fajnie się zapowiada. Masa kamieni... opowiedz coś o ogrodzie :)
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2592
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

O Matko tylu miłych gości....ależ mi miło ;:87 ;:7 :wit Witam wszystkich baaardzo serdecznie :wit Wasze ciepłe opinie są dla mnie jak balsam, pięknie za nie dziękuję ;:226 Postaram się na nie pokrótce odpowiedziec :D

KaRo - dziękuję, bardzo się ciesze, że podoba Ci się u mnie. Od kamienia wlaściwie się zaczęło, moim pierwszym zamysłem ogrodowym był skalniak. Zostało mi kamieni, więc dalej już 'poleciało' :wink: Mam mnóstwo zdjęc z ogrodu, bardzo lubię pstrykac moim roślinom fotki :D Żebym tylko miała tyle czasu na ich wstawianie ile bym chciała, ale od czsu do czasu postaram się coś wkleic :(

bogusia177 - ależ się cieszę, że o moim ogrodzie można przeczytac, że kogoś zafascynował, to chyba największa nagroda dla ogrodnika i to amatora :wink: :D Zapraszam Cię do mojego ogrodu kiedy tylko zechcesz, a i ja do Ciebie wpadnę od czasu do czasu :wink: :D
Dynka - dziękuję, bardzo się cieszę, że tak pozytywnie oceniasz mój ogródek, ciepłe słowa zawsze są potrzebne :D ;:226

rose_marek - rzeczywiście mam sporo roślin okrywowych w ogrodzie. Macierzanki świetnie się sprawdzają, jako zielony, żywy 'dywanik', który na dodatek jeszcze kwitnie. Bardzo się cieszę, że Ci się podobają moje nasadzenia :D Mam prośbę, napisz, na których zdjęciach widzisz te rośliny: masz Levander, ........ zielona roślina pomiędzy kamieniami to mięta korsykańska? , abym mogła Ci o nich coś napisac :( Jeśli moja skromna wiedza ogrodnicza na coś Ci się przyda, to chętnie się nią z Tobą podzielę :wink: Pokazywanie piękna ogrodu na fotkach, to prawdziwa frajda. W miarę możliwości będę je tu wstawiac :wink:

Bogusia2 - Witaj Bogusiu :D bardzo się cieszę z Twojej opinii o moim ogródku :D Zaraz postaram się spełnic Twoje życzenie :D

Waleria - te skamieliny na skalniaku, to amonity Zastanawiałam się, jak je ładnie wyeksponowac i chyba nie wypadło źle, skoro piszesz, że Cię urzekły :wink: Bardzo mi z tego powodu miło :D

Tess - jakże mi miło, że Ci się u mnie podoba :D Bardzo lubię kamienie, skamieliny, skalniaki w połączeniu z roślinami, ale....nie tylko, ostatnio zakochałam się w hostach :wink:

liska - fajnie, że zaglądnęłaś :D Kamień świetnie się komponuje z roslinami. Jest dla nich tłem i podkreśla ich urodę. Hamuje ekspansję niektóry gatunków. Wyznacza też granicę moich rabar, a to ułatwia mi utrzymanie roślin w 'ryzach', co w małym ogródku nie jest bez znaczenia. Mój ogród stworzyłam, od podstaw, własnoręcznie. Posadziłam tu niemal każdą roślinę, położyłam prawie każdy kamień (no może poza tymi najcięższymi na skalniaku), przerzuciłam tony ziemi. Napracowałam się łokrutnie i wciąż się sobie dziwię, że mam jeszcze nadal ochotę na dalszą harówę ;:24 Mieszkam w lesie, dosłownie, jałowizna tu okropna, susza i chcąc uprawiac jakieś bardziej wymagające rośliny, trzeba, niestety, wymieniac ziemię, albo zadowolic się sosnami, jałowcami lub właśnie roślinami skalnymi, na które postawiłam od początku, i które najlepiej sobie tu radzą bez troskliwej opieki. Ostatnio uległam, jednak, czarowi host i to za ich sprawą 'rewolucyjny wichur' przeszedł przez mój ogród w ubiegłym roku, co potwierdza, że ogród jest dziełem wiecznie nieskończonym :wink:

Bardzo Wam dziękuję za odwiedziny i serdecznie zapraszam ponownie ;:114
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2592
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Trochę roślinek z mojego ogródka :D

Nad brzegiem oczka wodnego
Obrazek

Cymbalaria muralis (Lnica bluszczykolistna)
Obrazek

Liliowiec 'Stella d'Oro'
Obrazek

Campanula garganica 'Filigree' (Dzwonek gargański)
Obrazek

Lewisia cotyledon (Lewizja liścieniowa)
Obrazek
November23
200p
200p
Posty: 326
Od: 8 wrz 2008, o 10:05
Lokalizacja: Komorów/k. Wawki

Post »

Witaj Elu wśród nas "zielono zakręconych pokazywaczy" :)
Masz piękny ogród, widać włożoną w niego pracę i serce :) Amonity pięknie wkomponowane! Zgadzam się Twoim zdaniem... : "...ogród, to dzieło wiecznie nieskończone..."
Prawda i tego pięknie powiedziana :)
Beata :)
Cor gaudens exhilarat faciem...
Ogródeczek / domownicy i pracusie
anna_s
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 19 wrz 2008, o 18:39

Post »

PIĘKNY tak piękny że chyba długo nie zdecyduje sie na pokazanie moich pierwszych kroków w ogrodzie :roll:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”