Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2  
Autor Wiadomość
Spojler
 Tytuł: 10 lat pracy w ogrodzie.
PostNapisane: 9 lip 2009, o 15:41 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam!

Poniższe zdjęcia przedstawiają efekt 10-cio letniej pracy mojej mamy przy upiększaniu ogrodu. Obiekt jej hobby zajmuje obszar o wielkości, ok. 400mkw. Czekam na komentarze, zarówno te pozytywne jak i negatywne. Konstruktywna krytyka jak najbardziej wskazana.
Zauważyłem, że na forum często podawane są zdjęcia, pięknie wyhodowanych zresztą, pojedynczych kwiatów, dlatego boję się, że panoramy ogródka mamy mogą się nie spodobać :) Mimo wszystko - Zaryzykuję i pokażę Wam kilka (no może trochę więcej). Mama robi wszystko praktycznie sama: od projektowania ogrodu, po układanie ścieżek z kamieni. Wiadomo, przy cięższych/większych pracach, pomagamy rodzinnie :)

Ps. Wszystkie, nowo zrobione, zdjęcia, będą dodawane w albumie i w pierwszym poście po to, żeby był tutaj porządek :) O aktualizacjach, będę informować :).

Uwaga!

Wrzuciłem mniejsze zdjęcia na forum, żeby skrócić czas wczytywania oraz pod ten adres:
http://picasaweb.google.pl/radexland/ZdjeciaMojegoOgrodu#
Tam są większe zdjęcia, jednak czas wczytywania jest dłuższy.

Na prośbę jednej z użytkowniczek, wrzucam fotki bezpośrednio do tematu. Uprzednio, zmniejszyłem ich rozmiar, aby wczytywania trwało krócej. Są teraz 2x mniejsze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeśli zdjęcia są za małe, mogę je trochę powiększyć - żaden problem. Proszę pisać, w razie jakichkolwiek problemów - Zawsze pomocny - Spojler :)

AKTUALIZACJA

Po roku wracam do wątku. Przepraszam za tak długą nieobecność, no ale tak jakoś się złożyło że nie było czasu na surfowanie w internecie ;) W każdym razie, wczoraj mama podjęła się kolejnej sesji zdjęciowej, a efekty można podziwiać niżej.
W ogrodzie trochę się zmieniło. Od dość odważnego projektu wybetonowania kamiennej ścieżki, do drobnych akcentów, takich jak słomiany kapelusz na drzwiach ;) Zapraszam do komentowania i oceniania zdjęć.

I również tutaj wstawiam zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam ;)

x-T-s
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 15:45 
---

0 szt.
Landuś :lol:

co Ty mówisz bardzo ładny ogród.
Tylko powoli się tam te foteczki otwierają.Nie mozesz zmniejszyć i wklejać tutaj?

aanula
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 15:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
No! No! :D
Piękny ogród!! :D :D
;:63 ;:63 ;:63

Każdy zakątek zagospodarowany z pomysłem i smakiem :D
Bardzo mi się podoba :D :D

I to wszystko zrobione własnymi łapkami? :D
A głazy kto targał... ?? :wink: :D

Zobacz profil Wyślij e-mail      

JolantaG
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 15:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
WITAM SERDECZNIE .
Masz piękny dom i ogród i to nie prawda ,że tutaj na forum bardziej lubimy fotki pojedyńczych roślinek .Panoramy ogrodów są mile widziane ,ale wiele z nas ma albo maleńkie ogrody ,albo nie zna jeszcze wielu roślinek ,więc łatwiej jest się uczyć na zbliżeniach pojedyńczych okazów .Miło by było ,abyś tutaj też wstawiał jakieś fotki .Wątek stał by się ciekawszy i bardziej kolorowy .Jedyne co mi jakoś nie pasowało ,to ten sztuczny bruk .Wszędzie na fotach widać naturę ,kamienie ,a tu nagle zobaczyłam beton bruk i to mnie jakoś zatkało ,nie podpasowało do reszty .Wybacz ,może to jakieś mylne moje odczucia,że to jakoś mi tam nie pasuję . :?

kaaj
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 15:58 
500p
500p
mnie zaparło dech w piersiątkach, fajne masz pomysły, piekny ogród, widać że to Twoja pasja :lol: :lol: :lol:

jola1010
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 16:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Spojler :shock: pokazałeś śliczne zakątki swojego ogrodu. Pięknie wkomponowane ciekawe elementy ozdobne. Wszystko zadbane .
Podobnie jak Ty posiadam więcej zdjęć panoramy ogrodu - ja to nazywam widoczkami ogólnymi i chyba takie najbardziej lubię oglądać. Przedstawiając swój ogród też miałam obawy czy te fotki się Forumowiczom spodobają? Mnie się Twój ogród bardzo podoba.

Pozdrawiam i zapraszam do nas;Jola.

bogumila
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 17:07 
1000p
1000p

1 szt.
Spojler ogródek masz piękny i taki zadbany widac , że sporo pracy w niego włożyłeś , czekam na więcej zdjęc.

Spojler
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 17:08 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Dziękuję bardzo wszystkim za miłe komentarze.

Jolanto - o takie opinie właśnie chodzi. Nie mam żadnej urazy czy cuś, po to wystawiam tu te zdjęcia, żeby podległy czyjejś opinii. Szczerze mówiąc, ja jestem tylko "chłopcem na posyłki". Ogrodem zajmuje się moja mama.
Odpowiadając na pytania. Tak - ogród został w całości wykonany przez Nas, czasem przy użyciu maszyn budowlano-rolniczych (ładowacze - do umieszczania głazów itd.). Pomysły są w 100% mojej mamy, nie było tu niczyjej ingerencji. Zajmuje się tym ogrodem ok 10lat no i chyba wychodzi calkiem ładnie. Mama układa ścieżki, plany, drzewka w całości sama, widać, że żyje tym. Z resztą, widać po niej, że w ogrodzie jest w "swoim żywiole" :D

Co do zdjęć. Postaram się wrzucić je tu, na forum.

Czekam na jeszcze więcej opinii na temat ogrodu. Może macie jakieś pomysły, jak upiększyć ogród?

Ps. Jeśli chodzi o bruk: Jest to część wjazdowa podwórza, stąd ten bruk :/

Karo
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 17:59 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Piękny ten ogród!
Gratulacje przekaż również mamie! :D
Wspaniałe ma pomysły i wspaniałego pomocnika! SUPER!
Martwi mnie jedynie wygląd wody w oczku,pokaż nam proszę zdjęcie z bliska.
Może o kwestia zdjęcia....
Jak głębokie jest,czy żyją w nim ryby?
Pozdrawiam
:D

❤ KaRolinki

rivendel
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 18:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
A co tu jeszcze upiększać?? :shock:
Witaj na forum :D

marivsz
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 18:17 
1000p
1000p

1 szt.
Bardzo fajniutki ogródek, i bardzo ciekawe pomysły w ogrodzie no i trawy ozdobne;D super

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 18:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Naprawdę wspaniały ogród!!! Urządzony ze smakiem, i bardzo ładnie utrzymany. Jedynie oczko wodne wymaga, moim zdaniem, większej uwagi (zielona woda).
Podoba mi się dobór roślin i ich ilość (nie ma natłoku, ale też nie jest pusto), i te wszystkie drobiazgi, dodające niezwykłego uroku. Niesamowte są te zakątki w waszym ogrodzie. Aż chciałoby się tam spędzić trochę czasu.

kinia22
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 18:45 
500p
500p

0 szt.
Śliczny ogród, jestem naprawde pod wrażeniem :) Każde miejsce świetnie zagospodarowane a pomysły naprawde bardzo fajne. Gratulacje widać jak dużo pracy jest włożone w ten ogród a jeszcze wiecej serca :)

justynaz
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 19:26 
200p
200p

1 szt.
Witaj Spojler, nie opowiadaj głupot bardzo u was ładnie i mi sie podoba. Zwłaszcza oczko, ponieważ bardzo chce mieć u siebie, niestety na razie na chęciach się kończy. Chyba jest ono dośc spore? Bo na takie wyglada na zdjęciach(mały basen).Widać, że Twoja mama lubi to co robi, zupełnie jak moja.

Spojler
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 20:03 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Woda jest na bieżąco dopuszczana. Od czasu do czasu wymieniana. Niestety, za płotem, rosną dwa wielkie drzewa (+20m wysokości) i gdy kwitną (nie jestem pewien) spada z nich jakby pył czy inny syf i bardzo zanieczyszcza wodę :/
Nie żyją w oczku żadne ryby. A wymiary nie są takie duże: głębokość: 20cm, szerokość:2m długość: może 4-5m.

Ps. Czy moglibyście (mam nadzieję, że jest tu też męska część spoełczności ;)) polecić mi jakiś środek, który zapobiegałby wsiąkaniu wody w beton? Niewiarygodne jest, jak szybko ubywa wody :/

Pps. Oczywiście dziękuję za komentarze.

Karo
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 20:25 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
O wszystkich problemach związanyc z oczkiem porozmawiasz tutaj http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=27
przeszukaj tematy poprzez wyszukiwarkę a jak nie znajdziesz odpowiedzi na swoje problemy po prostu pytaj tam...
Powiem że jestem zaskoczona tą głębokością ,nie pomyliłeś się czasem?
To niewiarygodne .... odnoszę wrażenie,że ta woda po prostu paruje .
Jest to tak zauważalne bo paruje ogromną powierzchnią a jest jej tam ciut ciut czyli tyle ile w kałuży głębokiej na 20 cm. To musi być odczuwalne i zauważalne skoro ja widzę ubytek wody w moim głębokim na 120 cm .
Koledzy w podanym wyżej wątku powiedzą więcej na ten temat.Zapraszam tam z tym problemem :D

❤ KaRolinki

Spojler
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2009, o 20:50 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
O dziękuję bardzo. Nie zauwazyłem tego tematu. Nie, nie pomylilem się. 20cm to granica głębokości ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 24 ]  Idź do strony nr...     1, 2  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Shalina i 175 gości