Świętokrzyskie ogrody - larix

Zdjęcia naszych ogrodów.
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nono hościska u Ciebie powalające! I tyle kamieni hehe, oj miałbym ja na nie chrapkę hehe :wink:
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post »

Skalniaki super ,ale te hosty rewelacja,piękne kompozycje...
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
larix
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Krzyśku - rodzime storczyki są rzadkie ale nie wszystkie w jednakowym stopniu i o ile trudno spotkać obuwika o tyle np. dactylorioza majalis jest częściej widywana na wilgotnych i żyznych łąkach. U mnie rośnie on naturalnie na działce i tylko mam problem z koszeniem bo nie mogę tego robić za często. Na śląsku w okolicach Bukowna też rośnie troche storczyków a na południu najwięcej ich jest na wyżynie miechowskiej.

Zanno - cieszę się, że podobają Ci się hosty i storczyki ale niestety nie pamiętaj odmiany hosty o którą pytasz. :( Zwykle kupuję rośliny dlatego, że mi się podobają a mniej zwracam uwagi na odmianę. Ale od jakiegoś czasu myślę jednak o zapisywaniu gatunków i odmian bo np. saxifrag jest tak dużo, podobnie jak host, że trudno się później połapać.

Marylo - dzięki za pochwały, to duża nagroda dla mnie :)

Piterku - miło słyszeć że hosty przypadły Ci do gustu, gliniasta i wilgotna ziemia im służy a kamieniami chętnie się podziele :) choć u Ciebie ich też nie brakuje chyba. Największy skalniak dopiero w realizacji i dziś spychacz przewoził kamsztory na właściwe miejsce bo nawet dwóch chłopa nie było w stanie sobie z nimi poradzić. Czeka mnie jeszcze zagospodarowanie moich wapieni jurajskich, które ze względu na kształty i fakture powinny być inaczej wyeksponowane

Obrazek

myślę o układach dwóch, trzech i pięciu kamieni w stylu ogrodów japońskich a że kamieni mam kilkanaście i to dużych wymaga to dobrego zaplanowania tak by te kompozycje pasowały do reszty. Może macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witaj Larixie. Pięknie się u Ciebie zrobiło po deszczach, lubię takie "buszowate" nasadzenia. Bardzo ładnie zestawiasz rośliny.
Pamiętam jeszcze w niedalekiej przeszłości chodziłam ścieżką na przystanek autobusowy, a obok na łące kwitły storczyki krwiste, niestety teraz wszystko zabudowane.
Pozdrawiam Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Och, piękne, aż malarskie zdjęcia robisz larixie.
Takie, typu " wydrukować i w rameczkę". :P
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Witamy serdecznie krajana.Ślicznie,spokojnie,zielono.
Widać jak dużo serca włożyłeś w tworzenie swojego ogrodu. Będziemy tu częściej zaglądać jeśli pozwolisz.
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
larix
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Danio- cieszę się, że mój busz Ci się podoba. Deszczowa pogoda sprawia, że zieleń jest pięknie soczysta a rośliny (i chwasty niestety też) ładnie rosną. Rośliny zestawiam intuicyjnie czasem coś fajnego z tego wyjdzie. Wciąż nie mam czasu zaplanować ich tak by uwzględnić kolor i fakturę liści, porę kwitnienia i kolor kwiatów a także pewną symbolikę roślin. To wciąż przede mną. U Ciebie też zielona i kolorowa puszcza. A storczyków z łąki, którą chodziłaś szkoda, niestety wiele uroczych miejsc znika. Na łące na którą chodziłem z moim najstarszym synem i uczyłem go nazw roślin stoi teraz real i prakticer. Signum temporis.

Haniu - bardzo mi miło, że podobają Ci się moje zdjęcia, będę się bardziej starał. Przymierzam się do posadzenia róż i rh co pośrednio stało się za Twoją przyczyną :)

Zosiu i Jędrusiu - dzięki za odwiedziny i miłe słowa drodzy Krajanie. Zapraszam częściej
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Jeśli tak, jeżeli mają się one wkomponowac w skały, to poleciłabym Ci artykuł
o rózach w zieleni miejskiej.
Niezawodne, bezobsługowe odmiany, które miękko otuliłyby kwieciem skały. :P
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=28

i może mebelki, które zamierza produkować Agusia/ rivendel?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=728

Cieszę się, że będziesz Różanym Miłośnikiem. :P
larix
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Dzięki Hanuś, dobry zielony duchu i pasterko zieloności wszelakiej. Link o różach poczytam by się co nieco poduczyć od tych którzy wiedzą. Ale pozwól, że czasem dopytam Cię o to i owo bo bardzo cenię sobie Twoja zdanie. Chciałbym na początek gatunki nie wymagające wyrafinowanej opieki. Mebelki rustykalne są super i do róż pasują bardzo. Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna na amazonie książki z pomysłami na nie. Ale jeśli rivendel będzie coś fajnego robić to chętnie nabędę bo u mnie raczej się skończy na kupnie książki.
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witaj Zenku :)
Cudna zieleń u Ciebie :P wszystko wygląda tak naturalnie :) wręcz baśniowo :) pięknie rosną Ci funkie/hosty :) a te kamienie są niesamowite :P skalniaczek coraz ciekawszy się robi :twisted: czekam aż posadzisz różyczki i rh - zwłaszcza że to moje ulubione roślinki ogrodowe :D
larix
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Upały, ulewy, upały i tak w koło Wojtek. Na wieś jeździłem przez to rzadziej gdyż zwykle w weekend lało niemiłosiernie a w tygodniu nie mam kiedy. To co zastałem pod koniec czerwca to bujna zieleń, trawa i pokrzywy po pas. Chwasty rosną jak szalone na wilgotnej gliniastej ziemi. Po 2 latach sadzenia różnych roślin które ziemia "zjadała" doszedłem do wniosku, że należy pogodzić się z faktem, że nie wszystko co chce może tam rosnąć. Bolesna sztuka rezygnacji. Ale za to języczki, funkie, trojeście, bodziszki i wszystko co lubi ciężką ziemię rosną świetnie. Pare zdjęć mojego "buszu".

Języczki Przewalskiego są świetnym tłem dla host, naprawdę dobrana z nich para

Obrazek

nieźle też wygląda rodzinne sąsiedztwo języczek, Przewalskiego z pomarańczową

Obrazek

która na słońcu jest bardziej "opalona"

Obrazek

tojeść kropkowana uśmiecha się na żółto i jest niezawodnym "towarzyszem"

Obrazek

hosty które sadziłem w różnych miejscach walczą o swój kawałek światła

Obrazek

a czasem plączą się w sobie

Obrazek

gdzie ja się wespnę po tej starej drabinie?

Obrazek
Awatar użytkownika
foggia
500p
500p
Posty: 516
Od: 25 lis 2008, o 21:43
Lokalizacja: Szkocja

Post »

Witaj Zenku.
Poraz pierwszy pospacerowałam po Twoim buszu i bardzo mi się tu podoba. Tworzysz świetne kompozycje roślinne. Urzekło mnie zwłaszcza zestawienie bodziszka i miodunki :)
Pozdrawiam serdecznie.
Maria
Miiniaturowy ogród
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piękne i bardzo naturalne ! Jestem wielbicielką właśnie takich ogrodów.Nie doczytałam, jak długo go uprawiasz, ale jest naprawdę sliczny. Z przyjemnością wypatrzyłam ukochane przeze mnie hosty - tak, jak u mnie w towarzystwie innych roślin m.in. języczek i tojeści.No i skalniaki...teraz już pewnie się roślinki rozrosły nieco.Pogoda im sprzyja, choć trzeba przyznać,że nie wszystkim : moja lewizja "Little Peache" w wyniku ulewy znalazła się w wymytym przez deszcz dołku i...wiesz, co się stało.Dobrze,że miałam 2 szt.:(
Mam hyzia na punkcie roślinek skalnych i denerwuje mnie moja niemoc, kiedy nie mogę czegoś zdobyć. Tak jest ze skrzydlinką skórzastą i litodorą. Masz je wśród swoich roślin ?Ciekawa jestem baaardzo :D

Jutro po południu wyjeżdżam na kilka dni - właśnie w Twoje okolice, może gdzieś, przejazdem, rzuci mi się w oczy Twój ogród.Pozdrawiam serdecznie :)

P.S.A po drodze mam kilka niezłych szkółek... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”