Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Danusiu, piwonie zebrałam z całej wsi, żeby nie poszły w zapomnienie i jak tylko spotkałam w kapersie nędzny korzonek, to kupiłam ;:306 Takie mizeroty można wsadzić byle gdzie, nie to co rozrośnięte karpy, a jeszcze i z siewu mam kilka krzaczków i tym sposobem uzbierała się taka ilość.
Na biało kwitnie mój ulubiony jaśminowiec o takich roztrzepanych płatkach na przewieszających się pędach.
Miłego dnia ;:196

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Róże kwitną u Ciebie cudownie! ;:138 Ale zbyt gwałtownie się rozwijają a słońce pali płatki.. 2 dni temu moje zakwitły gremialnie choć nie mam jakiś okazów ale w masie kwitną bajecznie...dech mi zapiera! :D
Wczoraj w godz. południowych działkowy termometr na domku w zaciszu wskazywał 37 st...uffff!
Dzisiaj trochę ochłody!Po południu w prognozie burzowo..jadę na 11 do przychodni obym dała radę spokojnie obrócić z powrotem.! ;:131

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

MARTO ja też bardzo lubię piwonie.Kiedyś bardzo dawno temu moja mama robiła dla mnie bukiety z piwonii na koniec roku. :D
Też mam takie piwonie które jeszcze nie kwitły.Może w przyszłym roku??
Róże też pomału rozkwitają,ale mam takie pnące które kwitną na dwuletnich pędach,więc kwitnienia nie będzie.
Piękny ten jaśminowiec,ale chyba zajmuje sporo miejsca,bo moje dwa pną się do góry.Jeden chcę wykarczować,ale nie wiem czy dam radę w tym roku.Ścięłam im pędy prawie do ziemi,ale widzę,że odrastają.
Miłego dnia. ;:168 :wit
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Taaa? Czyli jednym słowem nie powinienem tolerować samosiejek na irysowisku? I w przyszłym sezonie powinienem wszystkie te ostróżki i maki rwać bezlitośnie, żeby nie zabierały irysom słońca? Serce mi się kraje na samą myśl o tym?

Cudowne lilie pokazujesz. Jasne, nie tylko lilie, wszystko u Ciebie piękne, ale to one urzekły mnie najbardziej?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, moje dzikuski postarały się w tym roku ;:215 , jednak burze dotarły i zakończyły ich pokaz ;:174 .
Wiatr zdmuchnął płatki, a deszcz dokończył dzieła. Innych piękności nie mam, jeszcze jakieś niedobitki wielkokwiatowych pokażą parę kwiatków, nie to co w innych ogrodach, gdzie róże królują, a w tym roku, przynajmniej w mojej okolicy, kwitną cudnie ;:oj , aż mnie kusi też mieć, ale kolczaste gałęzie skutecznie mnie powstrzymują, zdecydowanie wolę mniej uzbrojone rośliny ;:306
Dzień zaczął się burzą i nie widać w prognozie nic lepszego, pozostaje czekać na piękną niedzielę ;:196 .

Danusiu, to czekamy na kwitnienia piwonii do następnej wiosny ;:65 .
Róże wszędzie pięknie kwitną, to może i Twoje Cię zaskoczą, a jeśli jednak nie zakwitną, to już rozwijają kwiaty liliowce i lilie, to kwiatów Ci nie zabraknie. ;:215
Jaśminowiec co drugi rok ścinam na jeża i wtedy jest niedużym krzaczkiem i mniej kwitnie, ale co drugi rok pozwalam mu rozłożyć pędy, wtedy jest piękny, ale zajmuje sporo miejsca ;:108 .
Jeśli nie potrzebujesz miejsca po jaśminowcu, to usuwając mu pędy w końcu pozbędziesz się go bez karczowania.
Udanego weekendu ;:196

Loki, niestety, już teraz powinieneś usunąć z irysów wszystko co zacienia ich kłącza, jeśli chcesz mieć ich kwiaty za rok. Twoje mają i tak lepiej, bo jednoroczne łatwo usunąć, moim wsiewają się przeważnie floksy, a te nie dają się łatwo usunąć i nawet z kawałka korzenia odrastają, a już po roku mają bardzo rozbudowany system korzeniowy, a ja też mam opory przed wyrwaniem siewek ;:223
Martagony mnie urzekają kształtem kwiatuszków, które trudno mi sfotografować ;:131 , o różnych zapachach, chociaż są u mnie przypadkiem, sama jakoś nigdy ich nie kupiłam, a teraz chyba dokupię ;:138

Kwitnie tyle roślin, że trudno wybrać zdjęcia do pokazania, a i mój fotosik ciągle podnosi alarm, że przekroczyłam limit ;:oj
Kilka goździków brodatych,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczęście mój aparat nie wychwytuje różnic w czerwonych kolorach, bo zrobiłabym im mnóstwo zdjęć w tej łące.

Obrazek

Ten dorównuje wzrostem floksom

Obrazek

Floksy też już rozkwitają

Obrazek

Obrazek

Kielichowiec chiński "buchnął" jednym! kwiatem ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chwasty też piękne

Obrazek

Liliowce zaczynają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego weekendu :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Liliowce, floksy ... zaskakujesz mnie Marto :shock: A goździki też różniste w kolorach! ;:138 ;:138
Pogoda weekendowa ;:222 może pomiędzy opadami uda mi się wyrwać z chaty w plener...
Miłego weekendu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś 25 piwonii, ale kolekcja. ;:oj Nawet jak niektóre słabiej kwitną, to i tak widok całości musi być niesamowity. ;:31
Jasny goździk brodaty wyjątkowo piękny, a połączenie różowych z margerytkami śliczne. ;:138
Też mnie kuszą martagony, a rozum mówi, że nie mam kupować cebulowych, ;:124 bo gryzonie zżerają.
Trochę nam podleje ogrody. ;:215
Miłego odpoczynku. ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuniu cudowne kolekcje przepięknych piwonii, róż, lilii, liliowców,goździków i floksy już kwitną ;:215 ;:215
Jednym słowem okrom wszystkiego i jest czym oczy nacieszyć , a miód na ;:167
U mnie też ciągle burze i wszystko niszczy ;:145
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ale te ostróżki i maki tak pięknie kwitną, że żal ich ruszać?

Co do Fotosika ? idź na Imgur, tam limitów nie ma?

Cudna kolekcja goździków brodatych.

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto to
miejsce po jaśminowcu jest mi potrzebne ponieważ chcę tam posadzić różę krzaczastą która jest piękna i niezawodna.
Gożdziki pięknie u Ciebie kwitną.Ja swoich siewek nie ruszam,ewentualnie przesadzam.Lubię je za to,że długo stoją w wazonie i pięknie kwitną.Też mam nadzieję zobaczyć wszystkie kwitnące piwonie.
Ten gożdzik z pierwszego zdjęcia jest bardzo ciekawy,mało spotykany.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit Martusiu

Wiesz że uwielbiam Piwonie, więc musiałam przybiec szybciutko i pooglądać jakie perełki u Ciebie kwitły ;:138 mamy niektóre te same odmiany :D ja nie narzekam, kwitły ładnymi bukietami, piszesz ze lubią w zimie być przemrożone, ja też o tym słyszałam ;:108 lubią słoneczko to fakt i dobrą ziemię zasiloną przed posadzeniem w kompost. Twoje Różane krzewy powaliły mnie na kolana piękne olbrzymki ;:138 ;:138 Goździk co jeden to ładniejszy ;:167 kiedyś miałam ich dużo w ogrodzie, później na trochę znikły, ale od jakiegoś czasu znowu goszczą u mnie, są to bardzo wdzięczne kwiaty. Liliowce już otwierają pąki, ależ szybciutko i floksy ;:oj To prawda kwitnie wszystko na raz , ale jest zima i wtedy można powstawiać te zdjęcia których się nie zdążyło w sezonie. Dobrej pogody na ogrodowanie, pozdrawiam ;:196
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj Marto ale u Ciebie już kolorowo ;:oj Podziwiam Twoje kolekcje poszczególnych gatunków kwiatów jak Irysy, Piwonie. U mnie tylko 2 Irysy zakwitły a u pozostałych tylko liście sterczą. Nie wiem co żle robię, może to,że nie przycinam liści na zimę ?
Ja też mam parę krzaków Piwonii ale miałam wpadkę w zakupie ich bo zamawiając żółtą okazało się,że zakwitła czysto biała /wprawdzie ładna pełna/ a zamiast fiolet mam pudrowy róż która jest piękna i wytrzymała. Podejrzewam,że to Sara Bernard. Część to dawne Bordowa i białe które w trakcie rozkwitu mają trochę różu,żółci. A dwa lata temu zakupiłam niedużą sadzonkę Coral w Bied... ale jeszcze nie kwitnie. Ty pewnie kupowałaś swoje w profesjonalnych sklepach,szkółkach bo takie piękne są. ;:138
pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No proszę jakie już masz ładnie kwitnące liliowce. ;:215
Innego kwiecia też istne bogactwo.
floksy zaczynają.Oj będzie nam pachniało ładnie,
Kielichowiec chiński piękny.To prawda,że on ładnie pachnie ??
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”