Zakątki na Dębowym 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu paprotka jednak wyrosła, zapomniałam, że ona lubi ciepło, a u mnie raczej chłodno. Czytam o 27 stopniach - aż nie chce mi się wierzyć. U nas chyba było około 15 max. Twój skalniaczek z czajniczkiem obejrzałam z taką miną :D jest super. Jasnoty takiej jeszcze nie spotkałam, mam inną. Mnie również zainteresowała roślinka której link zamieściła Jadzia :)
Drewniany domek jest bardzo ładny :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu naoglądałam się pięknych obrazów z Twojego ogrodu, a ten przez Ciebie namalowany jest świetny ;:138 ;:138 jesteś Artystką ;:333
Co to za drzewo tak pięknie kwitnące przy domku, różowymi kwiatuszkami, o czerwonych liściach, czy to jakaś wiśnia ozdobna?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Margo2-Gosiu Bardzo ci dziękuję, za te pochwałki.
W głowie, planach jeszcze są zamiary na inne . ;:173
JAKUCH-Jadziu Dziękuję. Cieszę się ,że mały skalniak i czajnikowa dekoracja ci się spodobała. ;:196
Ogólnie roślinki przeżyły zimne noce.
Tylko kilka ziemniaczków lapnęło i takie czarniały deko.Ale nie całe.
Obrazek
Częściowo warzywka przykryte.Tyle wystraszyło mi agrowłókniny .A tam gdzie nie było to ziemniaczki czerknęło.Obrazek
ale większych szkód nie ma.I oby tak zostało.Dziś jeszcze zimna noc.Niby w prognozach 2 stopnie .a jak będzie....zobaczymy jutro.
A dalie już wychodza. I nic nie ucierpiały.
Obrazek
Obrazek
A ta roślinka , o którą pytasz to jakieś warzywko. Sadzonkę czy też nasiona kiedyś dostałam od naszej -Marysi-Maski.
I 1 mi przezimowała.Ale puściła kwiaty.Pewnie będzie zawiązywała nasiona..
Ale jak się nazywa..nie pamiętam :oops:
Tak wygląda teraz

Obrazek
Obrazek
a obok niej karczoch
Obrazek
Bufo-bufo-Olu O to fajnie,że twoje paprotki żyją .
Dziękuję za pochwalę małego- nowego skalniaka z czajnikiem.
Jasnoty mam 2.Ta jedna spora.
A ta roślina... to napisałam Jadzi ciut wyżej..
Dziękuję ;:196
Krychna-Kryniu Bardzo dziękuję za te miłe słowa pod adresem mojego ogrodu i obrazu. ;:196
to dzrewko o które pytasz,,to rajska jabłoń ROYALITY
Tak kwitła parę dni temu
Obrazek
a to widok z domku z pięterka .Teraz już kwiaty przekwitają liście ciemnieją.
Obrazek

Kwitnie pigwa.. wielki krzak na 3 m wysokości i z 2, 5 szerokości. Owoce ma jak wielkie jabłka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I może coś kwiatuszkowego
borówka amerykańska
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Jakie jeszcze talenty skrywasz Aniu? Co chwilę nas czymś pięknym zaskakujesz ;:63
Zimna Zośka okazała się łaskawa dla Twoich roślinek, jak na tak duży ogród, zaledwie kilka ziemniaków trąconych mrozem, to niewiele.
Po deszczach ogród nabrał werwy w ciągu kilku chwil, wszystko ruszyło, kwitnień masz mnóstwo ;:oj Irysy już pokazały kwiaty, a Ty z kolei znowu nas czarujesz bukiecikami na stoliku przykrytym cudnym obrusem.
miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Warzywnik i u mnie pod włókniną nie wiem co z moimi roślinami , w mieście przymrozek był minimalny ;:131 ....Irysek o ładnym kolorze Ci już zakwitł, ziemniaczki zapewne się odniedadzą , boróweczkom też się chyba nic nie stało! ;:7
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, piękne obrazy malujesz czy to w ogrodzie, czy na płótnie ;:oj
Pięknie zakwitły iryski i jabłonka, wiosenne poduszkowce też cieszą oczy ;:215 . Jak ładnie przezimował karczoch, a to kwitnące na żółto warzywo, to może być jarmuż?
Przymrozki i u mnie poszalały, ale może już nareszcie zacznie się wiosna ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, jak bogato kwitnie Twoja pigwa! ;:215 Moja jak dotąd pokazała jeden - dosłownie: jeden kwiatuszek. ;:174 A owoce ma takie jak Twoja. Przed rokiem była obsypana kwieciem, a nie wydała ani jednego owocu. Ciekawe, jaka jest tego przyczyna. Jeśli dalej będzie taka chimeryczna, to czeka ją siekiera.

Pięknie kwitnie Twoja działeczka, ;:138 ;:138 a właściwie działka, bo bardzo duża. ;:108

Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Cudne kwiaty pigwy jabłonka przekwita szkoda miała cudne kwiaty .Mnie w doniczce fajnie przezimował jęczmień od Ciebie już sie fajnie zieleni ,ale muszę go do większej donicy przesadzić bo ma juz za mało miejsca tak sie rozszalał .Ziemniakom nic nie bedzie dobrze Aniu , że w porę okryłaś wszystkie warzywa włókniną .No to w czerwcu bedą juz swoje kartofelki ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu kiedyś sadziłaś ziemniaki? U mnie jeszcze nic nie wyszło ;:145
Mróz lekko uszczypał moje roślinki, ale tragedii nie ma, nic nie przykrywałam. Dzisiaj już u nas ma być 6 stopni.
Ciągle coś tworzysz, super ;:172
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Oj koronka powywracała życie, powywracała. Ja właśnie obecnie powinienem czekać na wejście do samolotu do Polski w celach urlopowych. Teraz czekam już tylko na zwrot pieniędzy za bilet? Do laboratorium wróciłem, wożąc przy sobie tonę papierów. Zaświadczenie od pracodawcy, że jestem im niezbędnie potrzebny, by móc przemieszczać się o więcej niż 100 km (we Francji po zniesieniu całkowitej kwarantanny wprowadzono zakaz podróży powyżej 100 km ? a ja mieszkam o 130 km od instytutu). Drugie zaświadczenie, mówiące dokładnie to samo, ale tym razem uprawniające mnie do podróży paryską komunikacją miejską w godzinach szczytu (bo też wprowadzili zakaz). Oświadczenie ode mnie na specjalnym formularzu mówiące, że przemieszczam się o więcej niż 100 km, by zap***dalać za miskę ryżu, a nie dlatego, że mam taką fantazję. Faktura za telefon dowodząca, że mieszkam tam, gdzie we wszystkich zaświadczeniach to napisano. Wraz z kolejnymi pomysłami francuskiego rządu gdzieś na świecie kolejny las wycina się na papier potrzebny do produkcji tych wszystkich zaświadczeń i oświadczeń. A praca owszem, bardzo ciekawa, ale też często frustrująca? Bo w nauce tak już jest, że dobre 90% tego, co się robi, skazane jest na niepowodzenie.

Co do miesiącznic ? pięknie wyglądają miesiącznicowe łany. One się bardzo chętnie i pięknie same rozsiewają.

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, jak przetrwały Ci rośliny w warzywniku? Włóknina pomogła w zabezpieczeniu warzyw? Zochna w tym roku dała popalić...w jednym dniu krótki rękawek, w następnym zimny porywisty wiatr, kurtka, czapka. Pomidory, papryka w gruncie...przepadły. Dobrze że był zapas sadzonek zostawiony w domu :wink:
Napisz czy owoce przetrwały tan zimny wiatr, czy umarzły? Na foto owoce i kwiaty super wyglądają ;:333
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu to kapusta syberyjska, jak ją raz zaprosisz będzie zawsze, bo się wysiewa. Listki możesz używać cały rok do gotowania jak zwyczajną kapustę...no tylko gołąbków z niej nie zrobisz :;230
U mnie niestety przymrozek poczynił szkody, ale nie w pierwszym dniu więc zlekceważyłam i nie okryłam niczego, w drugim dniu był mroźny wiatr i załatwił wiele roślin ;:124 Mądry Polak po szkodzie :wink:
Jak pracowałam to dostawałyśmy od jednego pana bukiet kaczeńców na wiosnę. Studenci mieli pierwsze ćwiczenia terenowe i przywozili naręcza tych cudnych kwiatków! Wspomnienia ;:167
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu przymrozki chyba wszędzie coś "popsuły". U mnie ucierpiały wcześniejsze winogrona, już biedne zawiązki miały. Zupełnie o nim nie pomyślałam, truskawki obok okrywaliśmy to przetrwały bez szwanku.
Skalniaczek wyszedł bardzo fajny ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”