Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, czeremcha w tym roku kwitnie pięknie :D Lubię ją za zapach kwiatów i za nazwę :tan Dlatego rośnie u mnie, mimo, że rozłazi się rozłogami, a i ptaszki sieją ją wszędzie, bo jej owoce to ich przysmak! Mam jeszcze czeremchę amerykańską, posadzoną przez ptaki, ona kwitnie później.
Biała i różowa serduszka kwitnie, ale Valentine to ma dopiero maleńkie listeczki, że faktycznie trzeba je przez lupę oglądać ;:306
Ciemiężyca pierwszy raz kwitła u mnie w tamtym roku (na 16 stronie wątku), a tak wygląda wiosną.

Obrazek

Ta jeszcze nie kwitła, a kwitnąca dopiero wypuszcza liście, bardzo jestem ciekawa, czy zakwitnie też w tym roku?
Miłego niedzielnego wieczoru ;:196

DOROTKO, miło było Cię usłyszeć ;:196 Ranników na pewno Ci przybędzie i o wiele szybciej zakwitną, niż siewki ciemiężycy, ale ona ma ładne liście i może uchodzić za hosty, które lubisz :)
To jest czeremcha, lubię jak pachnie w ogrodzie ;:333 chociaż wszystkie inne części, poza kwiatami strasznie dziwnie pachną, żeby nie powiedzieć, że śmierdzą!

LOKI, moje chabry to samosiejki, za to górskie gdzieś wybyły ;:174
Dziękuję za uznanie dla narcyzów, mam nadzieję, że za rok zakwitnie ich więcej, a nie mniej ;:306
Twoim mogła zaszkodzić deszczowa zima po długiej jesieni. Dużo cebul straciłam kiedy zalewało mi działkę, a jeszcze więcej, kiedy po ciepłej jesieni przyszły deszcze, a po nich zaraz mróz.

JANKU, serduszki już mocno wyrośnięte oprócz Valentine, która dopiero pokazała
listeczek nad ziemią,a i tak się cieszę, że coś jest! Może Twoje dopiero się pokażą?
O ile mi wiadomo, to właśnie z czeremchy robią środki przeciw kleszczom, to nie mogą jej lubić! Ja też lubię zapach jej kwiatów, dlatego rośnie u mnie spore drzewo, chociaż co kilka lat przycinane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I "pożyczona" od sąsiadów wiśnia ;:167

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Nie ma ogrodu bez drzew a takie duże to skarb.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękny ogród. Robisz przysługę sąsiadom tą czeremchą. Owoce tego drzewa to przysmak szpaków, wolą je od wiśni czereśni.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Widzę, że nie tylko kolekcję narcyzów masz dużą. Tulipany też u Ciebie do wyboru do koloru. Nawet botanicznych mnóstwo ;:138 Masz całe mnóstwo pięknych roślin. Podziwiam. Czy ta piwonia nie zakwitła zbyt szybko?! A koteczka faktycznie oryginalnie umaszczona :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto piękne ma liście ciemiężyca, ona też będą ozdobą na rabatkach, kiełki mam z każdym dniem wyższe.
Piwonia już zakwitła to chyba jakaś drzewiasta.
Nie wiedziałam, że tylko kwiaty czeremchy ładnie pachną. Właśnie ten słodki zapach mam zawsze w głowie i nosie od razu czuć ją z daleka ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kiedyś czeremcha rosła za moim ogródkiem i na liściach rosnącej róży była wylęgarnia biedronek.Mszyce urzędujace na niej dostarczały jedzenia biedronkowym larwom jedzenia.Włosy miałam wiecznie posklejane z tej spadzi gdy tam wchodziłam :;230 U mnie Valentine też jeszcze nawet sie nie pokazała .Jednak Delavaya ma grubaśne lodyżki aż 4 :heja U Ciebie Martusiu wciąż kwieciście ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JANKU, takich dużych owocowych, jak u sąsiadów, to ja się nie dochowam, bo moje są karłowe, poza jabłonką z nasionka, ale mam kilka wysokich.

ED, witam Cię w moim ogrodzie :wit Miło mi, że Ci się podoba :D
Ta czeremcha nie da rady ochronić wiśni sąsiadów, szpaki potrafią wszystko obrobić ;:306

IZO, narcyzy były pierwsze razem z irysami i floksami, tulipany botaniczne bardzo lubię, a wysokie pojawiły się dla mojego eMa, żeby nie mruczał na zagarnianie trawnika, a potem już poszło ;:306
Zakwitła piwonia drzewiasta, ona jest bardzo wczesna i dlatego też bardzo rzadko udaje mi się zobaczyć jej kwiaty ;:185
A z koteczką tą i jeszcze jedną jesteśmy teraz w stanie wojny, bo spryciule chcą upolować właśnie wyklute ptaszki ;:14

DOROTKO, bardzo mi się podoba ciemiężyca sadziłam ją dla liści, wtedy nawet nic o niej nie wiedziałam. Kwitnie oczywiście piwonia drzewiasta, ale majówka już zaczyna wybarwiać pąki :tan

JADZIU, a wiesz, że nie zauważyłam mszyc na gałązkach czeremchy, a jestem pod nią codziennie, bo rośnie przy bramce. Może dlatego, że obok rośnie kalina i mszyce wolą jej liście?
Serduszka Valentine ma tak maleńkie listeczki, że może ją zeżreć najmniejszy ślimaczek i głodny pójdzie dalej, a Delavaya ma zaledwie jeden pęd, ale rośnie jak na drożdżach ;:215

Jest bardzo zimno, wiatr i zimny deszcz pada, ale jednak pada ;:138
Zdjęcia jeszcze słoneczne :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto jakie to śliczne https://images89.fotosik.pl/360/69bae9de2b1ca73cmed.jpg napisz nazwę tej piękności.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DOROTKO, nie ucieszy Cię nazwa ;:306 bo to jest gwiazdnica wielkokwiatowa albo gajowa(mylą mi się), trawa, która się sama przywlokła do mojego ogrodu. Potem sobie rośnie w górę, tworząc dwa, trzy kolanka, a zimą "klęka" sobie na nie i z każdego wyrasta nowa rozetka i jest jej trzy razy więcej! Ale jest piękna jak kwitnie. Jeśli tylko chcesz, możesz ją mieć ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Miałam zapytać Martusiu o to samo co Dorotka, bo ślicznie uchwyciłaś piękno margaretkowych kwiatów są śliczne w tej kępie .hosty masz już wielkie moje dopiero sie pokazują, ale są w doniczkach .Kurcze ochłodziło sie strasznie,ale po południu jakby ciutek się ociepliło ,albo takie było moje wrażenie jak poszłam na zwiady ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Spróbuję w tym roku posiać chabry bławatki jesienią, może to będzie dobry pomysł?

A co do chabrów górskich ? u mnie mocno się rozsiewają.

Poza tym piękne kwiaty. Widzę, że i Ty jesteś szczęśliwą posiadaczką bodziszka żałobnego. Arisaemy zazdroszczę. Miałem trzy, ale powypadały.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, hosty mam w różnym stanie, niektóre dopiero wychodzą, a są i takie z rozwiniętymi liśćmi, dlatego nie przyjmuję do wiadomości prognozowanych przymrozków ;:14
Wczoraj, po deszczu, a w ciepełku, hosty rosły w oczach, jak i wszystkie inne rośliny, zrobiło się buszowato w jeden dzień ;:oj
A dlaczego masz hosty w doniczkach? Też sadzę w donice, jak nie wiem gdzie posadzić na stałe, kilka tak rośnie już parę lat :;230

LOKI, niestety, lubię tego bodziszka, zwłaszcza w dużej kępie robi wrażenie. Wycinam jak najwcześniej, a i tak siewek mnóstwo ;:oj
Arisema rośnie sobie bez mojej ingerencji i nawet się rozrasta, kwitnie, ale nie owocuje ;:185
A chabry jak posiejesz jesienią i wiosną, to będą Ci dłużej kwitły :tan Przecież bławatki na polach sieją się w czasie żniw :)

Obieli nie zaszkodziły przymrozki :D

Obrazek

Ostatnie narcyzy.

Obrazek

Pierwiosnek japoński zakwita tuż nad rozetą ;:oj

Obrazek

Zakwitła mi taka siewka pierwiosnka wyniosłego, a miałam je wiele lat temu. Skąd się wzięła taka niespodzianka?

Obrazek

Saruma

Obrazek

Maki już niedługo zakwitną :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kamasjom chyba zmarzły kwiatostany, przekwitają w mgnieniu oka ;:185

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie tulipany ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zmutowana miesiącznica?

Obrazek

Miłego weekendu i niech nas przymrozki omijają :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ale fajna miesiącznica ;:173
Obiela prześliczna.
Twoje kamasje ładnie kwitną.Ja mam 1 bladoniebieską.Ale jeszcze nie kwitnie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”