Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Zbulwersowałaś mnie? Jak można nie zwracać uwagi na piękno orlików? ;:14 :;230 Dla mnie są to jedne z bardziej zachwycających roślin w ogrodzie?

Fajny łan łubinów w wyjątkowym bogactwie barw, sympatyczne piwonie, serduszka ? klasa sama w sobie ? a irysy po prostu mnie zachwyciły? ;:180 ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto większa kępka łubinu będzie kwitła z tego co pamiętam chyba przebija się kolorek fioletu, male siewki nie dały rady, nasionka łubinu posiałam widzę siewki są. Część nasion zostawiłam i dałam do donic mam ładne sadzonki, przygotuję miejsce na rabatce i je niedługo posadzę. Szkoda, że na mojej glebie mam łubiny tylko przez dwa sezony, co im nie pasuje po zimie wyjmuję korzenie rozsypujące się na kawałki.
Tu na forum wiele się nauczyłam, wiem że kto pyta nie błądzi. ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Nawet liliowiec już zakwitł u mnie dopiero w pąku, ale ten pachnący majowy to samo irysy dopiero w pąkach. Słoneczko zwiastuje piękny dzionek to szkoda go poświęcać na spanie 2,30 pobudka już kolejny dzień ;:222 Trza sie brać za okna szkoda czasu Miłego dzionka Martusiu spędzonego oczywiście w ogrodzie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, dziękuję ;:196 Te maki są są piękne, chociaż przez bardzo krótką chwilę, zwłaszcza kiedy kwitną w tak paskudną pogodę jak ostatnie dni u mnie. ;:222 Złotnica najwyraźniej ma u mnie dobre miejsce, bo nie robi żadnych problemów :tan
Czerwonych łubinów miałam kiedyś całą grządkę, teraz już od dawna nie pokazał się taki ;:185 ale trudno zostawić wszystkie pojawiające się siewki, musiałabym dokupić pola ;:306
Na czosnki nie mogę narzekać, jak do tej pory ;:108
Mają większe, albo mniejsze kule kwiatków, ale mnożą się i sieją, a ja jeszcze na wszelki wypadek sieję do doniczek i jak mi wpadną w ręce to dokupuję jakie są :;230 Nie mam pojęcia co może z nimi dziać się u Ciebie ;:oj Czasem zdarza się "spróchniała" cebula, ale żeby żaden się nie pokazał?
Zaintrygowałaś mnie swoją rutewką ;:oj będę zaglądać do Ciebie z nadzieją na jej zdjęcia ;:196

LOKI, miej litość dla mojej siwiejącej głowy, obiecuję poprawę ;:306 Piękno orlików jest niezaprzeczalne, dlatego jest ich u mnie sporo i nie zamierzam się ich pozbyć, to chyba je lubię!
Łubiny w masie, nie dość, że trzymają się prosto, to jeszcze pachną obłędnie :D
Irysy to mój nieprzemijający bzik, choć czasami mocno kapryszą :D

DOROTKO, łubin jest byliną krótkowieczną, to pewnie dlatego nie zostają na dłużej :wink: W sumie najładniejsze są dwuletnie krzaczki. Jedyne wyjście to coroczny siew ;:306
Mam nadzieję, że będzie Ci się podobał kolorek łubinu ;:196

JADZIU, niski pomarańczowy liliowiec jest najwcześniejszy, a teraz mam jeszcze wcześniejszego z siewu :tan Jest wysoki i pachnie jak cytrynowy, a kwiatki ma jasnopomarańczowe i większe.
I co? Warto wstać skoro świt ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Radosnego Dnia Dziecka :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No dobrze już, dobrze, niedostateczny zachwyt nad orlikami będzie Ci odpuszczony. :;230

Jak zwykle piękności pokazujesz? Chaber bławatek taki wesoły? I różowa trzykrotka? No i irysek?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No to ciekawi mnie ten liliowiec w kolorze oranżu pachnący cytryną .No nie wiem czy opłaca sie wstać wcześnie trochę zaliczyłam pracy, ale chyba o 20 już padnę.Kurcze na noc znów zapowiadają deszcze ;:222 pochowałam donice z pomidorami ,bo te cholery zdążyły mi już opędzlować jednego została tylko łodyga ;:222 Niestety chabry przyniesione z pola latem nie zechciały współpracować No cóż szkoda ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Cały łan biało-żółty ,piękny.
Pierwsze i drugie zdjęcie fajnie uchwycone.Irysy bardzo ładne.U mnie mają pąki,ale nie wiem dlaczego po jednym kwiatku.
Fajny czosnek to czosnek Krzysztofa???
Trzykrotki u mnie sieją się jak głupie.Ciągle jakieś muszę wykopywać bo by zarosły całe moje 3 ary. ;:124 ;:222 :;230

:wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Nawet nie próbuj mnie pytać jakiego mam fygeliusa, bo nie mam pojęcia ;:306 Jest już u mnie od tak dawna, że wydaje mi się, że od zawsze, a skąd się wziął też nie pamiętam :oops: Jest po prostu ciemnoróżowy i już. ja zakwitnie, to może się pokuszę o poszukanie odmiany, ale jak patrzyłam w necie, to kilka jest podobnych, szczegóły mogą być trudne do zauważenia.
Fajne łubiny, bardzo mi się podobają. Mam jednego malinowego i w tym roku po raz pierwszy zakwitnie :tan
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś no i znowu wyprzedzasz mnie z kwitnieniem! ;:172 Chętnie przytulę cebulkę tego narcyza i wiem jak to jest bo dostałam babcine od Ani Wsiani i do dzisiaj mam same liście a minęło już ho ho! ale w międzyczasie okazało się że mam babcine....kwitną i pachną więc ok. Mogę wykopać cebulkę tego nowego z zielonym środkiem na wymianę. Tobie chyba obiecałam rutewkę różową? zaraz okażę się czy jest różowa :D Tamaryszków to Ty mi nie wysyłałaś a jedynie budleje i jedna uchowała się po zimie, ale nie wiem jaka bo na razie mała sadzonka i ma tylko liście. Pozdrawiam i ciepełka życzę ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

LOKI, dzięki Ci, dobry człowieku, że darowałeś mi niedopuszczalne przewinienie ;:180 ;:333 Orliki są piękne, ale moim sprzętem nie jestem w stanie pokazać ich w całej krasie, to i mało mają fotek ;:131
Irysy też w większości poszły w liście i nie zamierzają kwitnąć ;:185 Muszą odpocząć po ubiegłorocznym szaleństwie.

JADZIU, to nie widzę przeszkód żebyś go sobie powąchała na żywo :D
Po porze suchej nadeszła pora deszczowa i raj dla ślimaków ;:14 Też zbieram, a ich przybywa, jakby z deszczem z nieba spadały. Żrą co popadnie ;:145
Czy Ty przyniosłaś sobie sadzonkę chabra? To roślina jednoroczna, trzeba było przynieść nasionka. Wyślę Ci z moich, to może wyrosną. ;:196

DANUSIU, dziękuję ;:196 uwielbiam te najzwyklejsze margerytki. Irysy i u mnie w tym roku słabo kwitną, za dwa lata będzie lepiej ;:215
Tak, to czosnek Krzysztofa, nie masz go? Najbardziej mi się podoba jak rozkwita ;:333 Trzykrotki mam już wiele lat i dopiero dwie siewki mam, może jak już zaczęły, to będą się siać? Nie mam nic przeciw, może jakieś inne kolorki się pojawią? A Twoje siewki są różne czy powtarzają kolor?

IWONKO, no to już wszystko wiem :;230 Mam nadzieję, że pokażesz jego zdjęcia? Mój jest raczej pomarańczowy, to już jakaś różnica.
Jeden łubin sierotka? Musisz mu znaleźć jakieś towarzystwo :wink:

MARYSIU, najwyraźniej u mnie cieplej :wink: Chociaż, nie mogę powiedzieć, że mam dosyć upału ;:306 Narcyzy zaznaczyłam, a jak dla mnie, to narcyzów nigdy za wiele :;230 ale już mi obiecałaś takiego żółtego, strzępiastego :D
Trzymam kciuki za rutewkę, musi zakwitnąć różowo!
Wiosną wetknęłam trochę patyczków budlei, muszę tam zajrzeć, może coś się ukorzeniło? ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słońca życzę wszystkim i sobie też, bo znowu leje!
:wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dzisiaj było slonecznie a zapowiadali deszcze, w nocy też nie padało czyli super .Tak kolo 16 spadło parę kropel i to wsjo .jednak dla przezorności pochowałam donice z daliami i pomidorami to normalnie robota głupiego .Te wstręciuchy nawet doniczkowym daliom nie dały spokoju po mimo że stały na podeście w altance ;:222 Dzisiaj obserwując swojego ostrogowca myślałam że on pijany :wink: a tam w środku w kępie zjazd ślimaczej gawiedzi różne różniste i debatowały jak go skutecznie zniszczyć .Co dotknęła łodygę to ona padała od dołu wszystkie podżarte ;:145 Mączniak rozszalał sie na dobre na całym ogródku ;:222 Tego chabra przyniosłam z korzeniem liczyłam ze sie zadomowi tak jak kiedyś Waleriana [Kozłek lekarski] u Ciebie juz nawet jednoroczna ostróżka kwitnie a moje nawet pąków nie mają bo szczyty zeżarte ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Maki u mnie jeszcze nie kwitną.Ani ostróżki.
Piękna azalia.
A to niebiesko kwitnące, to ???
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

To niebieskie,o które pyta Ania,to chyba mertensja ? U mnie nie chciała rosnąć pomimo kilku prób.Ona to jest ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”