Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dzisiaj były białe dachy młode różane listki czarniutkie oczywiście nie wszystkie.Masz chociaż kolorowo u mnie tylko błękity i szaro -buro .Tulipany narcyzy wszystko zmarzło chyba bo raczej myszowatych nie mam .Widać było nadgniłe łodyżki czyli obmarzły.Chyba już zrezygnuję z nich szkoda kasy . ;:3 dzionka ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ano wyprzedziłem Cię, aczkolwiek w Polsce też są już miejsca gdzie żywokost kwitnie ? choćby u naszego forumowego Floriana Silesii? BTW, co to za przecudny irys na jednej z Twoich ostatnich fotek?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, narcyzy zerwane przed zimą! Już były nadłamane, a zapowiadali opady, to żal mi było je zostawić na dworze. Tym sposobem miałam pachnący bukiecik :tan

JADZIU, niektóre moje narcyzy też mają nadgniłe łodyżki. Zastanawiam się czy to nie jakaś choroba cebuli. Z moich tulipanów zostały nędzne resztki, jakieś zwierzątko miało wyżerkę przez całą zimę ;:14
Kolorowe kwiatki są, ale jak się rozejrzeć, to jeszcze szarawo, zwłaszcza, że sucho strasznie. Jak jeszcze dogrzeje, to podlewanie obowiązkowe. ;:196

LOKI, pozaglądałam Florianowi do ogródka ;:224 ale kwitnącego żywokostu nie widziałam ;:185 Może to żywiec? A kwitnie irys Auchera i nawet mrozy nie zaszkodziły mu zbytnio ;:108

Zrobiło się cieplej, to kwiatkom chce się kwitnąć, chociaż zmęczyły je przymrozki, a i owady wszelkie dzisiaj się pojawiły. Znowu jest wiosna ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Zawilce greckie sprowadzałam do siebie już kilka razy, ale one nie chcą w m ogródku zamieszkać na dłużej Jak na razie wypatrzyłam jeden listeczek i to by było na tyle ;:219 Widzę, że magnolia uchroniła się przed mrozem i już nawet odsłoniła kawałek sukienki :heja Moja ma jeszcze ciasno opatulone pączki i jeśli w ogóle zakwitnie, to dużo później. Szkoda, że one takie wrażliwe na mróz, bo z tego powodu niezwykle rzadko oglądam ją u siebie. Zazwyczaj niestety przemarznie, a ja zaczynam czekać od początku. Wiosna u Ciebie mimo wszystko bardziej zaawansowana, masz bardziej kolorowo. A, że ogólnie dominuje szarość, to nic dziwnego, dopiero wszystko budzi się do życia,a my z niecierpliwością wypatrujemy każdej najmniejszej oznaki, Nareszcie ma się zrobić cieplej, to na pewno teraz wszystko dostanie przyspieszenia :tan
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ja także przywiozłam narcyzy i mam bukiecik.One chyba mają ciężkie główki a łodyżka cienka , załamują się i wiszą nad ziemią.Masz chyba chionodoxę białą?U mnie cały rój ale niebieskiej.Zawilce greckie kupowałam kilka razy,ale coś z nimi cienko.W tamtym roku raczyło się pojawić parę kwiatków.Tulipanki botaniczne też kwitną.Masz co oglądać w ogrodzie.Fajnie.

Miłego dnia. ;:3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U mnie w wątku ogrodowym Florian pisał, że jemu też żywokost kwitnie? Fotek faktycznie chyba nie wkleił [jeszcze]?

Irys Auchera, mówisz? Chyba nigdy go nie widziałem w sprzedaży? Ba, w zasadzie to ?w sprzedaży? można wykreślić i zdanie pozostanie prawdziwe? Strasznie mi się spodobał.

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu cudny kolorowy Twój ogródek! tak dużo kwiatuszków kwitnie ;:167 moje przystopowały przez przymrozki, a po nich pierwiosnki dostały na kwiatuszkach, a hortensja ogrodowa chyba nie zakwitnie w tym sezonie bo przyrosty zbrązowiały. Teraz pięknie ciepło, kwitnie śliwa wiśniowa która dzisiaj oblepiona była pszczołami, a już się bałam że nie przeżyły zimy. U nas szkółka jest otwarta i nawet sporo zamówiłam szczególnie ciężkich rzeczy, z kwiatów tylko na razie żagwin bo wykopany ze starego skalniaka chyba nie przeżył przeprowadzki. Miał mi dowieźć bratki ale chyba zapomniał a ja zbieram się na odwagę żeby podjechać. To na świeżym powietrzu to chyba bezpieczne :D
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

IWONKO, też tak mam z zawilcami greckimi ;:174 W miejscach, gdzie sadziłam je wcześniej, też zostały marne resztki, dopiero trzecie podejście się udało i sporo kwitnie, a nawet się rozsiewają ;:138 Ale bulwki są teraz łatwo dostępne, to jak je spotykam, to kupuję i te zawsze najlepiej kwitną.
Moja magnolia to Susan, ona kwitnienie rozciąga w czasie, to zawsze coś tam kwiecia pokaże. Teraz rozsądnie, nie zdjęła wszystkich czapeczek, to może pochwali się obfitym kwitnieniem?
Prognozy nie są zachwycające, po ciepłym tygodniu, znowu ochłodzenie, a nawet dzisiaj jeszcze był przymrozek ;:145 Mróz w nocy, a w dzień upał i susza niesamowita. Przydałby się deszcz ciepły, wiosenny, to zrobiłoby się zielono i roślinki nabrałyby wigoru, bo na razie są smętne. Ale Tobie niech słoeczko świeci i grzeje na urlopie ;:196

DANUSIU, narcyzy codziennie leżą plackiem po przymrozku, to potem nie mogą się podnieść, zwłaszcza te z większymi kwiatkami ;:174
Białego śnieżnika kwitnącego dawno nie widziałam, to długo zastanawiałam się co mi tam rośnie ;:306
Pomogło rozsadzanie cebulek, wprawdzie po jednym kwiatku, ale kilka zakwitło :tan
Zawilce greckie jesienią posadź nowe koniecznie!
;:196

LOKI, u mnie żywokosty mają już rozetki listków, ale jeszcze przyklejone do ziemi ;:108
Miałam kiedyś irysa bucharskiego, ale pewnej wiosny nie obudził się ;:185 Kupiłam tego, z myślą, że to bucharski, bo ma podobne liście, ale zakwitł na niebiesko i okazał się być irysem Auchera. Niestety u mnie nie rozrasta się tak jak podają niektóre opisy, a w Azji rosną łanami na dziko!

MARYSIU, ;:196 dziękuję! Wiosennych kwiatuszków nigdy za wiele :tan U mnie przymrozki nie odpuszczają, choć w dzień jest bardzo ciepło! Hortensje obmarzły, boję się o lilaki, lilie rosną jak oszalałe, widocznie mają ciepło w ziemi, a co będzie z nimi, jak mocniej przymrozi? Ale nie ma co martwić się na zapas,
Wyjazd do szkółki Ci odradzam, bo nie wiem, czy w razie kontroli policyjnej, trafisz na funkcjonariusza, który uzna, że potrzeba kupienia roślin jest niezbędna do życia ;:306

Kwiatuszki męczone przymrozkami nocą, mimo wszystko otwierają się do słońca.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sasanki kupione jesienią, zakwitły aż w trzech kolorach :tan
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Może i od przymrozków opadają im łebki.U mnie tak jest co rok i myślałam,że te łebki są ciężkie,niektóre takie pełne i łodyżka nie wytrzymuje ciężaru.
U nas słońce świeci ale jest tylko 7 stopni.
Sasanki piękne.U mnie też kwitną,ale jeszcze słabo a biała ma tylko pączki.Ostatnio wyczytałam w mojej książeczce,że nasiona sasanek zbiera się jak jeszcze środek jest zielony wtedy są najbardziej wschodliwe.Oczywiście od razu trzeba siać.Jak już zakwitną to będzie mix
kolorów.
U mnie całe łany chionodoxy.Rozprzestrzeniła się prawie po całej działce.Biała też jest bardzo ciekawa,taka czysta biel.
Zawilców greckich zakwitły w ilości 3 sztuk.To i tak mnie cieszy.
U Ciebie wysyp tulipanów botanicznych.Bardzo ładnie to wygląda.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś wow! :shock: Tulipany u Ciebie w ilościach hurtowych! ;:63 ;:63 U mnie niewiele a te które są jakieś takie zawirusowane po 2 latach uprawy.. ;:222 Wreszcie doczekałyśmy się ciepełka no i suszy :roll: ... Dzisiaj swoje podopieczne rośliny zasiliłam wodą :? następne dokarmianie za 2 dni...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu u Ciebie jak zwykle kwieciście ;:215 u mnie gdyby nie rozsiana kokorycz byłoby marnie.Nieliczne juz hiacynty, parę Anemonów, a o tulipanach mogę zapomnieć, gdzie nie gdzie pokazuje sie jakiś pojedynczy osobnik ,a to chyba te które paręnaście lat są u mnie .Jednak to już takie pojedyncze niedobitki .Jak na razie przecudnie kwitły tylko krokusy na nie zawsze można liczyć w ilościach hurtowych :wink: Oby wreszcie pogoda sie ustabilizowała ;:196 Na razie nie mamy przymrozków i oby tak pozostało
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Mnie się ten Twój irys bardzo spodobał. Nawet jeśli była to pomyłka?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Mnóstwo kolorów już masz w ogrodzie i śliczne roślinki. Wiosna pełną gębą ;:oj Uwielbiam ten czas i wszystkie te wiosenne maleństwa, których kwitnienie zachwyca i daje tyle radości.
Wiele lat temu kupiłam sporą sadzonkę irysa bucharskiego. Niestety od kilku sezonów nie kwitnie :( W zeszłym roku przesadziłam go i liczę, że to pomoże. Irysa Aucheri nigdy nie spotkałam a chętnie bym go zaprosiła do siebie ;:108 Szczególnie za kolor ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”