Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1108 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 76, 77, 78, 79, 80
Autor Wiadomość
Krychna
 Tytuł: Re: W ogrodzie Doroty cz.10
PostNapisane: 26 wrz 2019, o 19:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Dorotko :wit

Skalniaczek prezentuje się wzorcowo po czystkach ;:138 Ale te Gazanie jakie piękne kwiatki, czy siejesz je prosto do gruntu?
Rudbekie uwielbiam za ich długość kwitnienia, te z maziami pomarańczowymi wyglądają bajecznie. O Barbuli napisałam u siebie. Pozdrawiam ;:196

Zobacz profil Wyślij e-mail      

korzo_m
 Tytuł: Re: W ogrodzie Doroty cz.10
PostNapisane: 27 wrz 2019, o 18:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Marysiu mam jeszcze dużo nasion gazanii zbieranych zeszłego sezonu, nie wiem jak długo jest ich zdolność kiełkowania. Tego sezonu tez zbieram, ale coś nasion mniej.
U nas dzisiaj była ładna pogoda, pralka chodziła trzy razy, wszystko wyschło. Dzień miałam bez ogrodu, musiałam jechać wiele spraw załatwić.
Nie słyszałam o tym sposobie z wrzątkiem, muszę wypróbować, bo jeden krzak zawsze ma zaatakowane owoce. Przesadziłam go za radą Mirka w inne miejsce, może zmiana miejsca mu pomoże.
Ławeczka stoi przy miejscu ogniska, stół ciut dalej z drugiej strony jabłonki. Wiesz, ale myślę czy i tam nie zrobić kostki, bo mam jej jeszcze sporo do wykorzystania. Do przyszłego sezonu mam czas na przemyślenie tej kwestii ;:306
Wydaje mi się, że chryzantemę dostałaś, ale jak Ci się nie przyjęła to nie ma sprawy kolejna sadzonka będzie przygotowana. Mojej koleżance dawałam przez trzy kolejne lata, tak nie chciała w jej ogrodzie zamieszkać ;:185
Macierzanki są w donicach z moją marną ziemią, także pisku dostały nadmiar. U mnie one rozrastają się jak opętane, ileż teraz poszło na kompost, tak rozbujały się na skalniaku.

sauromatum dziękuję, gazanie jakoś mi się udają, każdego roku mam sporo sadzonek.
Rudbekie to piękne kwiaty, na moje piaski bardzo dobre, suszy się nie boją. Ale są to kwiaty, które mocno trzeba trzymać w ryzach. Siewki to są krzyżówki, natura sama takie mieszanki kolorów stworzyła, miałam większość żółtych, każdego sezonu coraz ładniejsze mixy wychodzą.

Krysiu skalniak wołał już dawno o uporządkowanie, musiałam ostro zabrać się za prace.
Gazanie wysiewam pod koniec lutego do donic, później pikuję do multipletu. Nie mam cierpliwości pikować po jednej sadzonce, do jednego otworu ląduje kilka sadzonek 2-3 w zależności od wielkości. A jak urosną mam później mix kolorków w kępce.
Już biegnę doczytać o barbuli.

Jesień przyszła na całego, to czas aby zakończyć ten wątek. Wszystkim odwiedzającym bardzo dziękuję, to dzięki Waszym wpisom wątek żyje, chce mi się go prowadzić.
Wszystkich zapraszam do nowego wątku viewtopic.php?f=2&t=118643

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1108 ]  Idź do strony nr...        1 ... 76, 77, 78, 79, 80

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: ewikk77, iwwa i 58 gości