Kolekcje Floriana cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Narine, bardzo dziękuję. Ja też bardzo lubię liliowce, które wymieniłaś. 'El Desperado' masywny i wielkolud wśród liliowców. Obecnie kwitną ostatnie kwiaty liliowców. Hortensje też dość szybko przekwitły z powodu upałów i suszy ale teraz ładnie się przebarwiają i zasuszają.
Obrazek

Jadziu, dziękuję! Ja bardzo lubię niebieski kolor w ogrodzie i brakuje mi go wśród liliowców czy dalii. Dlatego cieszą mnie niebieskie hortensje. Powojniki też ładnie kolorują na niebiesko ogród:
Obrazek

Loki, szok i niedowierzanie ;:202 Mam nadzieję, że Twoje kłopoty z brakiem opadów już się skończyły. U nas stabilizacja pogodowa, czyli deszcze i burze przeplatają się z upałami lata. Daliom i innym kwiatom to odpowiada ;:108
Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie moje gratulacje ;:333
Dla mnie wszystkie dalie są cudne i chyba bym nie potrafiła wskazać tej naj naj naj. ;:224
Jeśli znasz nazwę tej hortensji to zdradź proszę. Skoro kwitnie na tegorocznych co jest dla mnie zaskoczeniem to może spróbuję :uszy
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Dziękuję Agnieszko. Powoli przybywało dalii aż się ich trochę zebrało - ponad 500 odmian ;:173
Kwiaty po wystawie lądują w większości na śmietniku. Chyba, że się komuś coś spodoba, to jeszcze będzie ozdobą u kogoś w domu.
Ten niemal czarny pompon z wystawy to 'Tisa'. Zwyciężyła w kategorii pomponów. Nie moja ale mojego serdecznego kolegi. U mnie też kwitnie, jednak pierwsze kwiaty zostały ścięte do bukietu ślubnego. To też było dla mnie wyróżnienie ;:3
Obrazek

Dziękuję Ewelino. Już dawno postanowiłem uprawiać tylko to, co u mnie dobrze rośnie bez nadmiernych wysiłków typu zmiana odczynu gleby, opryski czy okrywanie. I tak się sprawa ma z hortensjami - dobrze rosną, są mało wymagające i w dodatku na mojej glebie przybierają takie kolory. Natomiast dalie mają specjalne prawa więc dla nich jestem w stanie się trudzić i poświęcać obecnie każdą wolną chwilę ;:170 I sadzić zamiejscowo, bo u mnie już się nie mieszczą ;:223
Obrazek

Obrazek

Anido, dziękuję. Niech dalie u Ciebie dobrze rosną :wit
Obrazek

Małgosiu, dziękuję. Hortensja, o którą pytasz, to 'Altona'.
Powiem szczerze, że dla mnie też wszystkie dalie są piękne ale z czasem trzeba nauczyć się krytycznego podejścia, oceny i dokonywać wyboru.
Ta odmiana już zdobywała wyróżnienia na wystawie (Rybnik 2017) ale w tym roku kwiaty ma jeszcze okazalsze:
Obrazek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

"Trochę" Ci się nazbierało tych odmian :D U mnie dalie też na specjalnych prawach. Niebezpiecznie zmniejsza się obszar trawnika... :wink: Już tylko patrzeć kiedy skończy się cierpliwość tych, co to trawnika głównie potrzebują do letniego szczęścia :wink:
Hollyhill Electry na żywo nie widziałam, ale na zdjęciach wygląda zjawiskowo.
Powystawowe dalie lądują w śmietniku? Szkoda.. U nas są wręcz rozrywane przez ostatnich zwiedzających. Są i tacy, którzy specjalnie przychodzą na koniec, by zabrać kwiaty. Najszybciej znikają pomponiki.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16978
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

:wit
Nie raz po cichu do ciebie zaglądam ;:108
Ale dziś pochwale przepiękne twoje hortensje.
I cudne dalie.
Tyle odmian, ;:oj Ja jeszcze na kilka mam ochotę .Ale to już na wiosnę . ;:108
Spartacus mnie zachwycił.
Liliowce wszystkie tez piękne. ;:167 Tych tez mam już sporo.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie
Piękna :D
Ciekawa jestem wiązanki ślubnej z tak ciemnymi kwiatami.
Szkoda tych wyrzucanych dalii.
Nie chce się wierzyć, chyba ,że po staniu w cieple w małych pojemnikach już są nieatrakcyjne.
''Sapartakus'' również bardzo interesujący.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Czy odmiana Tisa, jest obecnie najciemniejszą dalią ?
Szkoda, że nie ma fot. wiązanki ślubnej z jej udziałem- ciekawe jaką koncepcję mieli floryści.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Witaj Florian podziwiam Twoje niebieskie hortensje, ja jakoś nie mogę otrzymać takiego niebieskiego koloru jeżeli już to kilka kwiatów a reszta to różne odcienie różowego.
Dzielżany kwitną u Ciebie? U mnie tak ,szukam żółtego ale kwitnacego z innymi mam wcześniejszego który zakwitną już w lipcu
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12104
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Chwilowo z opadami spoko ? jest akurat tyle ile trzeba? A i upały od jakiegoś czasu już nie doskwierają? Ale ponoć od soboty znowu ponad trzydzieści stopni w cieniu?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Cudne kwiaty ma Spartakus to samo Hollyhil Electra, prawie czarny pomponik też śliczny i z pewnością ciekawie wyglądał w bukiecie ślubnym .Życzę Ci Florianie dalszych sukcesów wystawowych ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Narine, u mnie niewiele już można uszczknąć trawnika a tym samym upchnąć dalii więc sadzę zamiejscowo ;:223 Tam m.in. rośnie 'Hollyhill Electra' o imponujących rozmiarach. Dostawała już wyróżnienia na wystawach. A oto inna dalia kaktusowa, która mnie zachwyca odkąd ją mam:
Obrazek

Witaj Aniu! Dziękuję za pochwały. Hortensje i liliowce bardzo lubię i są takim preludium dla dalii, które są numerem 1 w moim ogrodzie. Na początku roku zapraszam po nadwyżki 8-)
Jesteśmy po kolejnej wystawie (XXII Międzynarodowa Wystawa Dalii, Mieczyków i Kompozycji Kwiatowych) w Rybniku. Najbardziej ucieszyła mnie wygrana w konkursie publiczności na najładniejszą dalię. Tym razem nie największa dalia czy imponująca ilość popularnej odmiany ujęła zwiedzających, którzy docenili oryginalność tej odmiany z mojej kolekcji:
Obrazek

Agnieszko, bukiet ślubny był ładny, nieszablonowy, w odcieniach szaro-zielonych z takimi smaczkami jak właśnie dalia 'Tisa'.
Po wystawie są setki (jak nie tysiące) kwiatów i tylko mały procent można jeszcze jakoś zagospodarować czy ktoś sobie zabierze.
Moja 'Marble Ball' znów niezawodna - II miejsce w kategorii dalii kulistych:
Obrazek

Lodziu, trudno mi to stwierdzić, czy 'Tisa' jest najciemniejszą dalią. U mnie prawdziwie czarną była 'Czarny Charakter' ale niestety obecnie jest bordowa. Na pewno 'Tisa' jest jedną z ciemniejszych.
A oto inny mój pomponik, który na wystawie rybnickiej zrobił furorę (I miejsce w kategorii dalii pomponowych):
Obrazek

i z mojego ogrodu:
Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Bright Star cudowna - taki rozczochrany rudzielec. Będę na nią polować. Gratulacje.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Bright star śliczne rude czupiradełko ;:215 i oczywiście gratulacje Floriane
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”