Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Pieluch do donic to kolejny zaskakujący pomysł ;:215
Juki są przecudne, ja takich wysokich łodyg kwiatowych nigdy nie miałam.
Z półpaścem nie ma żartów, nie wolno przeziębić, on lubi bardzo powracać, a atakuje w najmniej oczekiwanym momencie.
Życzę zdrowia.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Pampersy
Jeszcze kilka pomysłów ;:333
Wkład do pampersów jest antyuczuleniowy i biodegradowalny więc czemu nie spróbować :)
http://swiattodzungla.blogspot.com/2015 ... arosc.html
https://www.youtube.com/watch?v=sXb8rJ8 ... e=youtu.be
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Tak myślałam, Ewuniu, że znowu czymś nas zaskoczysz. ;:108 Jak widać, nie pomyliłam się. ;:138
Świetny pomysł na wykorzystanie pieluszek! ;:333
Gdzieś kiedyś już o tym słyszałam albo czytałam, ale zupełnie wyleciało mi z głowy. ;:306

Szkoda mi tylko, że znowu się pochorowałaś. ;:174 ;:168
Półpasiec to podstępne choróbsko i musisz bardzo uważać, by nie przeziębić. Mój kuzyn chorował ponad rok, bo gdy tylko poczuł się lepiej, zachowywał się jak najzdrowszy człowiek. W ten sposób zafundował sobie taką długą męczarnię. ;:223

Trzymaj się cieplutko kochana i wracaj do zdrowia. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu..wszystkie twoje pomysły są świetne, już mnie chyba niczym nie zaskoczysz. ;:138 . Ten spodobał mi się nadzwyczaj, szkoda że nie mam już wnuków pampersowych.. :;230 .Ale można przecież kupić, sprzedają na sztuki. Przeglądam stronkę co link podesłałaś. ;:333 . Zdrówka. ;:168
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu przybiegłam obejrzeć nowe Twoje pomysły i się nie zawiodłam pieluchy rewelacja, podprowadzić nie mam gdzie bo moje wnuczki to już panny i nie spieszą się abym została prababcią i niech tak zostanie - czyli muszę zrobić sobie zaopatrzenie legalnie w sklepie ;:306
Zamierzam ten pomysł wykorzystać też na pnące truskawki i poziomki.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuś, widzę że wraz z pojawieniem się wiosny znikną ze sklepowych półek pampersy ;:306 Pomysł wygląda na wart zastosowania ;:63
Skąd wytrzasnęłaś tego półpaśca? Uważaj teraz na siebie, bo to nie żarty ;:196 Dobrze chociaż, że pogoda nie nastraja do spacerów, to lżej będzie siedzieć Ci w domu. Zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

O rety ;:oj z tymi pieluchami to rewelacja ;:138 Trzeba spróbować :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

;:306 ;:306 ;:306 widzę ze wszystkim pampersowa zabawa odpowiada ... no i super ja spróbuje obydwie wersje... tą z pampersem na dnie doniczki lub dołka (nie zapomnieć go namoczyć by był pełny :lol: ) i tą z wyjętym z pieluchy absorberem zmieszanym z ziemią jak na filmie (byle nie przesadzić z absorberem, bo gdyby nam się zapomniało podlać od czasu do czasu to zrobi się twarda bryła, którą trzeba będzie namaczać w całości ;:173
U mnie ;:3 i mróz... U mojego sąsiada za płotem rośnie piękne iglaste drzewo i nie mogłam dojść co to zacz , sąsiad nie wie... Jest obcięte prawie w połowie więc tym trudniej mi było rozpoznać, ale zapytałam na FB i po konsultacjach okazało się że to (piękna kiedyś była) Jodła Kalifornijska tu na fotce z Amadeusem

Obrazek Obrazek

Zachwycają mnie igły, ich kolor, długość i niesamowita trwałość do tego roztarte pachną cytryną ... w listopadzie obcięłam kilka gałązek dla dekoracji... do dzisiaj nie opadła ani jedna igiełka. Jak się dowiedziałam jedyna jodła która kocha ;:3 i może mieć nawet sucho ... ;:215

Dzisiaj bez wynalazków tylko kilka fotek z mojego ogródka :lol:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

A taką konstrukcje zbuduję dla Leosia na lato ;:333 ... Patyki już mam (bambus w winylowej powłoce )

Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Fajna kolekcja aksamitek ;:215 Też je lubię.
Kwiaty na pieluszkach imponujące :shock: Odgapię od ciebie pomysł. Ja zastosowałam zwykłą folię, ale to rozwiązanie pozostawiało wiele do życzenia... A myślisz, że takie prostokątne podkłady też się sprawdzą? Mam dwa kosze z włókna kokosowego, z których leje się woda przy podlewaniu i pomyślałam, że takim podkładem można by wyłożyć również boki. Chyba się pokuszę również o próbę zastosowania tego pomysłu z filmiku do domowych ;:224
Półpaścca współczuję :( Sama miałam tę wątpliwą przyjemność, więc doskonale cię rozumiem...
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Współczuję półpaśca :oops: . Kilka lat wstecz miałam i minął bezboleśnie , ale M przechodził gorzej. Miał taki ból w okolicach serca, że wylądował w szpitalu z podejrzeniem zawału.
Podzielam twój zachwyt Kalifornijką. Pierwszy raz ją zobaczyłam i natychmiast na nią zachorowałam jakieś 30 lat temu. Wtedy nie było ;:185 jeszcze komputerów, internetu i tym podobnych wynalazków. Długo szperałam w książkach i w gazetach ogrodniczych, a kupno sadzonki graniczyło z cudem. Teraz mam ich kilka, już wielkich, ponad 20 letnich egzemplarzy. Mam z zielonymi i niebiesko- szarymi igłami. U mnie różne drzewa i krzewy iglaste stanowią szkielet nasadzeń. Wszystkie są piękne i cały rok bardzo zdobią ogród.
Pieluchy w donicach stosuję od dawna. Sprawdzają się, zwłaszcza na cmentarzu, gdzie kwiatów codziennie nie jesteśmy w stanie podlewać ;:145 ..
ciocia Dorota
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Leoś na pewno będzie zadowolony z takiego wigwamu,
Pampersy mnie bardzo zainteresowały, widziałam ten film i teraz zastanawiam się czy wyjęty z pieluchy absorber w ziemi się rozłoży, a jeżeli tak to po jak długim czasie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Dziewczynki :) Wiadomo że pampers to nie jest produkt czysto ekologiczny bo absorber to bielona chlorem miazga drzewna z poliakrylanem sodu (bardzo chłonna substancja chemiczna zamieniająca wilgoć w żel), myślę jednak, że nie jest to szczególnie szkodliwe dla roślin ozdobnych, co innego dla warzyw czy owoców... Tysiące dzieci na świecie używają co najmniej 5 pieluszek dziennie i nie podnosi nikt alarmu jak w przypadku reklamówek jednorazowych... do ziemi wkładamy tylko absorber bez całej reszty skrzydełek ,rzepów itp.
Polimerowy hydrożel - ma trwałość w podłożu: 3 - 5 lat - Całkowicie biodegradowalny jest po 10 latach. Myślę, że z pieluszkowym absorberem może być podniebnie... Najważniejsze to to, że stosuje kto chce, dla mnie to zawsze jakieś nowe doświadczenie.
Dorociu ciociu pokaż mi ten swój ogród, nawet w moim wątku - Proszę ;:168 , a tak w ogóle to gdzie jest Twój watek :lol: Jodła Kalifornijska niestety rośnie niezbyt szybko, więc w moim ogrodzie jej już nie będę mieć ;:131 , ale na fotkach będę zawsze je podziwiać ;:333 no i mam tą u sąsiada :)
Moja pomocnica Kama ...Kocha się wygrzewać na laptopie :lol:

Obrazek

a to nas dopadnie już niedługo więc czas na rozgrzewkę ;:215

Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewuś po zimowej przerwie. Zimą zastanawiałam się, co też wymyślisz ciekawego i wpadłam na temat pampersów. Jesteś kapitalna! Pomysł mnie uwiódł, szczeólnie gdy pokazałaś swoje pelargonie. Aksamitki, które ja bardzo lubię, też mogłyby rosnąć na takich pampersach. W ubiegłym roku te, które były w gruncie miały się świetnie, a te w donicach padły - troszkę zapominałam ich podlewać, a duże dziury w małych donicach powodowały, że woda z donic szybko uchodziła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”