Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 62  
Autor Wiadomość
JAKUCH
 Tytuł: Re: Na starym po nowemu. 5.
PostNapisane: 15 paź 2019, o 20:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Pipi jest cudna i cieszę sie ,ze dzięki Tobie Beatko ja też mam ;:196 ;:196 i mogę naocznie podziwiać ;:196 ;:196 Oranżowa margaretkowa też śliczna .Kurcze myślałam ,ze ślimory pożarły mi wszystkie Florianowe chryzantemy, a jednak w jednym miejscu sadzonka ocalała .Tak się cieszę z tego już teraz myślę jak ją w przyszłym roku ochronić przed nimi Alinka pięknie się rozkrzewiła ;:333 floksik też śliczny i jaki chętny do kwitnienia

Zobacz profil Wyślij e-mail      

plocczanka
PostNapisane: 17 paź 2019, o 20:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Beatko, przepiękne te Twoje chryzantemy! ;:215 A floksik jeszcze teraz kwitnący to już rarytas prawdziwy. ;:138 Pachnie?
Ślicznie, kolorowo jeszcze w Twoim ogródeczku! ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Ps. Dalie jeszcze nie wykopane, jeszcze kwitną.

iwona0042
PostNapisane: 19 paź 2019, o 19:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
No Pipi mnie zachwyciła, jest piękna, a i ta pomarańczowa piekna jest, nie mam chryzantem, no nie, mam jedną, i kika marcinków, jakoś tak wyszło ;:306 a są cudne ;:215 Floksik śliczny i tak ładnie jeszcze kwitnie ;:215 ach no i trzmielina zaczerwieniła się na całego, taki kolor o tej porze ;:215

Beaby
PostNapisane: 20 paź 2019, o 08:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Aniu /anabuko1 - no poszłam na całość w chryzantemy. Jakoś im u mnie pasuje więc muszę to wykorzystywać póki się da.
A ten śliczny czerwony kolorek to trzmielina oskrzydlona.
Pogoda nas rozpieszcza nie tylko temperaturą ale i cudnymi jesiennymi mocnymi kolorami, zgadzam się. ;:168
Ja dopiero dzisiaj będę przycinać piwonie, i one się świetnie trzymają w tym roku.

Natalko - no właśnie to w chryzantemach lubię, że jak kwitną to na całego :tan
Dzisiaj sprawdzę które postanowiły też już zakwitnąć.
Nigdy bym nie przypuszczała, ze są takie łatwe w uprawie, i cieszę się z tego powodu bardzo bardzo. ;:215

Jadziu, no znasz nasze podpowiedzi co do ślimorów. U mnie żadnym zwierzętom nie chce się tego ruszać, tylko tym ślimakom i to jest naprawdę bardzo skuteczne. Ale tak jak wiesz - sypię tego bardzo mało ale w miarę systematycznie.
Przerabiałam sprawę inwazji bezdomnych ślimaków w pierwszym roku i naprawdę różnica jest ogromna, jak na razie granulki są skuteczne.
Jadziu, trzymaj się, kochana ;:196

Lucynko, Twoje dalie niech Cię cieszą jak najdłużej! Po to są!
Ten mały floks pachnie obłędnie. Ale na razie nie wiem jak zimuje, bo kupiłam go dopiero w tym roku. I jeśli będzie ok to na pewno dokupię sobie jeszcze tych małych z kilka sztuk. ;:167
A chryzantemy mają teraz swoje 5 minut, kwitną cudnie i prezentują się cudnie. Bardzo lubię te kwiaty.
Odwzajemniam te miłe pozdrowienia ;:196

Iwonko0042 - no ta trzmielina oskrzydlona to daje pokaz w tym roku. Nigdy u mnie jeszcze aż tak długo nie trzymała tego swojego cudnego czerwonego kolorku, a teraz jest rewelacyjna!
Chryzantemy kupuję przez internet, pierwsze kupiłam od naszej forumowej e-babci. Cudne sadzonki i cudne chryzantemy wyrosły, pewnie dlatego chwyciłam w ich stronę bakcyla. Oczywiście sporo ślicznych chryzantem mam też od Jadzi.
Marcinki te niskie nie za bardzo u mnie chcą kwitnąć, niby od wiosny rosną fajnie ale potem przed samym kwitnieniem mają czarne nóżki. W zeszłym roku w ogóle im nie dałam zakwitnąć, a w tym roku nawet nawet się im udało. Ale muszę je przesadzać co roku w inne miejsce. A chryzantemy jak na razie nie mają żadnych wymagań.... ;:167

Śliczna chryzantema od Jadzi

Obrazek

any57
PostNapisane: 20 paź 2019, o 12:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ależ piękne chryzantemy masz Beatko! ;:138
U nas tylko 4 rosną i każda w innym miejscu, ale już zaczynam je grupować bu bardziej cieszyły oko :)
Jedna chryzantema ma dopiero pączki i szukałem zdjęć z lat ubiegłych by sprawdzić kwitnienie i okazało się że kwitnie dopiero na początku listopada :( ale jest śliczna - taka złota, tylko okropnie wysoka ... "na chłopa" wiem dokładnie, bo właśnie ją podwiązywałem.

Beaby
PostNapisane: 20 paź 2019, o 18:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Any57 - no ba! W taką piękną jesień to i chryzantemy są przepiękne!
Też początkowo miałam sporo takich, które u mnie czasami nie zdążyły w pełni rozkwitnąć jak szybko przyszło zimno, więc poleciały w cieplejszy rejon Polski.
Jedną miałam taką "chłopską wysoką" ;:303 ;:215 ;:306 , to była Skandynawska, ale późno kwitła i choć piękna to ją podarowałam do innego ogrodu gdzie na pewno zdąży zakwitnąć.
A teraz mam tylko takie, które na pewno zakwitną przed zimą. Jeszcze na trzy czekam, ale są w pąkach, więc dadzą radę.

Dzisiejsze zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektóre rośliny są najbardziej atrakcyjne właśnie jesienią i zimą, tak jak ten wilczomlecz

Obrazek

Nawet forsycja się ślicznie przebarwiła

Obrazek

Szałwia muszkatołowa też nie chce jeszcze zimy

Obrazek

Hortensja dębolistna

Obrazek

Miskant Zebrinus

Obrazek

anabuko1
PostNapisane: 20 paź 2019, o 23:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Beatko, podziwiam twoje przepiękne różne i inne niż moja chryzantemki. ;:215
Hortensja dębolistna ślicznie ci się przebarwia. I moja różne barwy już łapie. ;:108

iwona0042
PostNapisane: 22 paź 2019, o 08:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
No właśnie, chryzantemom pogoda bardzo chyba odpowiada, w różnych wątkach widzę, wszędzie sie pięknie prezentuje, u Ciebie również, cudne są wszystkie, wilczomlecz cudny, a dębolistna w cudownym kolorku, lubie ją właśnie teraz jak sie już przebarwia ;:215

Bufo-bufo
PostNapisane: 25 paź 2019, o 21:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
No no ;:224 nie pamiętam żeby mój Zebrinus kiedykolwiek kwitł (tak jak i słonecznik wierzoblistny, który zażółcił się), ładną masz kolekcję chryzantem :)

PaulaF-Z
PostNapisane: 26 paź 2019, o 21:15 
500p
500p

1 szt.
Witaj Beatko,

nadrabiam zaległości i widzę piękne chryzantemki. Te ode mnie też ci kwitną?
Niektóre rośliny ślicznie się przebarwiły. Jesień ma też swój urok! Teraz powoli byle do wiosny. Jeszcze pewnie każdą z nas czeka troszkę ostatnich prac przed zimą. Oby tylko czas pozwolił...

:wit

wanda7
PostNapisane: 27 paź 2019, o 09:58 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Ja mam chyba inną odmianę forsycji, bo w ogóle się nie przebarwia, nadal pozostaje zielona, aż opadną jej listeczki.
Wspomniałaś Beatko o przetaczniku First Love. Mam go, a jakże, i rzeczywiście jest prześliczny.

Twój Zebrinus faktycznie zaprzeczył temu, co mówią o nim szkółkarze: że w naszym klimacie nie kwitnie.

ewelkacha88
PostNapisane: 27 paź 2019, o 12:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Beatko :wit . Przyszłam podziwiać piękną jesień na forum i nie rozczarowałam się . U Ciebie cudownie kwitną chryzantemy ;:215 . Ja nadal mam ich za mało ;:224 . Moja forsycja nie ma takich ognistych barw ;:oj . Cudownie kłoszą się trawy i jest co podziwiać. Pogoda jak do tej pory była cudowna i aż żal , że wkrótce się skończy. Pozdrawiam :wit .

Katiusha
PostNapisane: 29 paź 2019, o 15:29 
1000p
1000p

0 szt.
:wit Beatko
Prawdziwe królestwo chryzantem u Ciebie ;:167 W oko wpadły mi przepiękne barwy róży Alinki ;:224

Iwonka1
PostNapisane: 29 paź 2019, o 18:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Mój zebrinius co kilka lat pokaże kilka kłosów, a ja się wtedy cieszę jak głupia ;:306
U mnie niestety nie było tak kolorowo. Mocno przymroziło i zrobiło się szaro i ponuro. A u Ciebie jeszcze tyle kolorów, mogłabym nie odlepiać nosa od szyby :heja Chryzantemki cudowne, błyszczą jak kolorowe słoneczka. taka jesień, to ja rozumiem :tan
Pozdrawiam ;:196

JAKUCH
PostNapisane: 29 paź 2019, o 21:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Beatko chryzantemy cudownie upiększają o tej porze ogród dodają mu uroku .Też kiedyś miałam Skandynawską śliczna ,ale mało kiedy doczekam na jej kwiaty.Beatko widzisz a ta różowa zakwitła w tym roku prawidłowo a ja nie mam jak iść je obejrzeć ;:145 Syn zrobił mi tylko parę fotek jak przecudnie zakwitła Red Cherry ;:167 ;:167

Beaby
PostNapisane: 2 lis 2019, o 16:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ania / anabuko1 - no korci mnie by ponownie posadzić w gruncie tę hortensję dębolistną, oj korci. Ale gwarancji, że ją tym razem zostawią w spokoju to raczej nie mam.

Iwonko0042 - oj tak, coraz więcej chryzantem pojawia się w naszych ogrodach. Czyli i chryzantemy bylinowe wracają do łask, to wspaniale! Dużo liści już opadło, więc w sumie to głównie tylko one trzymają jeszcze kolorek na rabatach.

Olu - już pewnie wiesz, że chryzantemami ogrodowymi jestem oczarowana, ich kolorami i bezobsługiwością także.
Zebrinus ma co roku kućki. Jak jadę i podziwiam ogrody to widzę, że u innych w mojej okolicy także.
Ważne, ze dobrze zimuje.
W tym roku kupiłam sobie też ten niziutki i zobaczymy czy i on w kućki się w przyszłym sezonie zabawi.

Paula - z niecierpliwością czekam bym mogła jeszcze coś popracować w ogrodzie przed zimą.
Na zbiorowej fotce na pewno znajdziesz jedną z chryzantem od Ciebie ;:168
Już jest chłodno więc troszkę pustawo się zrobiło przy płocie jak krzewy pogubiły liście.
Racja - byle do wiosny, do ciepłej i słonecznej wiosny!

Wandziu7 - Zebrinus u mnie ma te szczoteczki co roku. Jedynie co wiem, to to, że się u nas na pewno nie zdąży rozsiać. Ale kućki często zdąży pokazać.
Sama jestem zaskoczona przebarwieniem tej forsycji, po prostu pogoda ku temu była idealna, bo ta moja to się pierwszy raz w takie kolory ubrała. Widać to miejsce bardzo słoneczne też jej posłużyło.

Ewelinko - pogoda to i nas i nasze ogrody wyjątkowo ostatnio rozpieściła. Ale już czuć w powietrzu zimno i nawet jak jest sporo stopni na plusie to odczuwa się spory chłodzik. Więc już nawet nie daję kwiatów na zewnątrz, już pozostaną na ganeczku do wiosny, chociaż do wtorku mogłyby jeszcze nocować poza domem.
Forsycja i mnie zrobiła niespodziankę, to jest zwykła odmiana, tylko ta cudna pogoda na nią tak wpłynęła, że się postarała pięknie jesiennie przebarwić.
W sumie to mam kilkanaście odmian chryzantem ale w przyszłym roku tok i tak jeszcze się rozejrzę za kolejnymi, oczywiście wcześnie kwitnącymi. ;:168

Kasiu - Katiusha - :wit
Róża Alinka mnie zachwyca od samego początku, nawet dzisiaj jeszcze trzyma kwiat i kolorki, ładnie się krzewi.
A już teraz to nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez chryzantem... Polecam te bylinowe bardzo!
Dzisiaj się dowiedziałam by je ścinać dopiero na wiosnę, i tak spróbuję zrobić. Bo dotąd to ścinałam je zaraz jak przekwitły.

Iwonko1 - i uwierz jak tylko jestem w domu / nie po ciemnaku / to wlepiam nos w szybę i zerkam na te kolorowe chryzantemy. Akurat mam je posadzone na widoku po obu stronach domu. W ogóle nie reagują na pierwsze przymrozki i chwała im za to.
Widzisz, to i tak sukces, że chociaż od czasu do czasu Twój Zebrinus ma kłoski. Sporo osób pisze, że na razie wcale się jeszcze tego nie doczekało. Na pewno te kućki dodają im jeszcze większego uroku... Ale i bez nich są super.
Bardzo pozdrawiam ;:196

Jadziu - no na tej zbiorowej fotce jest "czarno na białym", że w tym roku kwitnie prawidłowo ta różowa chryzantema. ;:196
Faktycznie Twoja Red Cherry zrobiła Ci wielką niespodziankę aż tak obfitym kwitnieniem. ;:215
Będę pamiętała by wziąć ją do domu.
Trzymaj się dzielnie ;:168

Wprawdzie dzisiaj słoneczko kilka razy się pojawiło, ale nie wtedy kiedy mogłam mieć aparat w ręku. Więc dzisiejsze zdjęcia z nieco pochmurnej pory dnia:

Chryzantemy ;:167

Obrazek

Ta maga jest od ubiegłego roku, ciekawa jestem czy i w tym przezimuje tak dobrze. Kwitnie na żółto.

Obrazek

I już zupełnie siwa rozplenica, ale nadal cudna

Obrazek

Skimmia zawiązała już pąki

Obrazek

Owoce trzmieliny oskrzydlonej

Obrazek

I stale zachwycająca róża RU

Obrazek

Bardzo miłej niedzieli wszystkim życzę ;:3

JAKUCH
PostNapisane: 2 lis 2019, o 17:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Super wygląda rozplenica chryzantemki też dają popis .Dobrze że tylko w ubiegłym roku ta różowa dostała krótkiego zaniku pamięci :wink:. Żałuję ,ze nie mogę obejrzeć co dzieje sie na moich włościach ,ale synowa miała ściąć wszystkie chryzantemy na groby .Czyż Red Cherry nie jest cudna.Beatko wcale nie powiedziane ,że ona musi zmarznąć ,jednak jednego roku straciłabym ją o mały figiel ,a potem nagle odżyła dlatego bezpieczniej ją mieć kawałek na korytarzu Miłej niedzieli a u nas teraz trochę pokropiło

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1053 ]  Idź do strony nr...        1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 62  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot], Tajka i 49 gości