Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  
Autor Wiadomość
silversnow
 Tytuł: Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .
PostNapisane: 3 paź 2017, o 18:52 
500p
500p

0 szt.
Ania zdjęcia cudowne.. Uwielbiam odbijające się w wodzie chmury.. To bardzo dobrze ze lubisz miejsce w którym mieszkasz.. :D A u mnie znów deszcz...taki pogodowy przekładaniec..

Zobacz profil Wyślij e-mail      

anna1946
PostNapisane: 6 paź 2017, o 06:53 
200p
200p

1 szt.
U nas dla odmiany wczoraj wiał silny wiatr . Bardzo silny . Moja datura wylądowała poza tarasem . Dzisiaj ją obetnę i schowam do w miarę widnej piwnicy . Chciałam cos zapytać w wątku "Datury " ale nie mam takiej możliwości . Skorzystałam jednak czytając wątek . Dziekuję.

Jest to moja pierwsza datura , którą chcę przezimować. Mam nadzieję , że mi się powiedzie . Pogoda jakaś dziwna jest , bardzo zmienna . W pażdzierniku jadę w Góry Harz będę fotografowała jesień . Uwielbiam , te liście kolorowe , zapach goryczy i szuru , szuru pod butami .

A w ogrodzie pustki . Wczorajszy wiatr połamał "stołówke dla ptakow" . Dzisiaj jak pogoda pozwoli pozbieram te słoneczniki i powieszę na drzewach . A liczyłam ,że będą stały i zapraszały do konsumpcji .

silversnow
PostNapisane: 9 paź 2017, o 20:50 
500p
500p

0 szt.
Czyli "generał " już w stanie spoczynku :D Ja też eksperymentuje z doniczkami.. ale pochwalę się dopiero, gdy eksperymenty się powiodą :D

Aniu Twój ogórek już śpi . Stołówka dla ptaków funkcjonuje , ale w innej postaci.. U mnie w ogórku zostały aksamitki, dzielżan i o dziwo... róże się nieźle mają.. To znaczy liście mają nakrapiane od plamistości, ale mączniak ustąpił i kwitną pojedyncze kwiaty..plus są nowe pędy.. Zastanawiam się czym biedaczki okryć na zimę.. Kopczyki zrobię, ale nie mam u siebie gałązek iglaków, a moje drzewa owocowe maja liście okryte wszelkiej maści chorobami grzybiczymi.. Pozostaje mi trawa lub włóknina..chyba ?

Będę czekać na fotki jesieni :)

anna1946
PostNapisane: 11 paź 2017, o 11:33 
200p
200p

1 szt.
Fotki jesienne będą jak liście zmienia barwę. Na razie może letnie wstawię :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ubiegłym tygodniu zrobiłam szczepki datury . Nie zakładałam, że coś z tego będzie . Dopiero szkolę sie . Dzisiaj zaglądam a tu korzonki małe już rosną . Juto pojade po ziemię kwiatową , doniczki mam, więc za parę dni juz będą w ziemi rosły. Może do wiosny coś urosnie z tego.

Moja dynia z lata 2017
Obrazek

A to taras " nie mój ". Ja tylko sadziłam kwiaty i warzywa oraz wykonałam zdjęcia .
Obrazek

Obrazek

Zawsze piszę, że nie podobają mi sie w ogrodzie kamienie wyznaczające grządki, figurki gipsowe i takie ozdoby pryzpominające plac zabaw w przedszkolu :) . Fotografuje jednak wszystko, co mi sie podoba , zaskakuje mnie pomysłem i szokuje . To zdjęcie zrobiłam na Południu Niemiec.

Obrazek

silversnow
PostNapisane: 12 paź 2017, o 20:36 
500p
500p

0 szt.
Ania bardzo fajnie skomponowałaś kwiatki na tym tarasiku. Jakie to są roślinki ? Piękne lilie.. Ja kupiłam sobie teraz trzy cebulki..Wsadziłam do ziemi, a one zamiast spać puściły listki.. Wykopałam je i wsadziłam do doniczek i zabrałam do domu. Na razie rosną ..ale czy zakwitną ?. Zobaczymy .. Podobnie stało się z trzema cebulkami cebulicy . Kupiłam też frezje, ale okazało się ze sadzi się je na wiosnę.Wiec kolejne doniczki . W końcu i ja eksperymentuje .. a jak :D

Ogórek na ostatniej fotce..bardzo nietypowy, interesujący , ciekawy i klimatyczny..tylko ...brak mi w nim kwitnących kwiatów :D

anna1946
PostNapisane: 13 paź 2017, o 20:03 
200p
200p

1 szt.
Ola lilie zostaw w ogródku, nic im nie będzie . Dobrze, że wypuściły listki . Cebulice też zostaw w ogrodzie . Frezje jednak na wiosne, bo to delilatny kwiat . Pisałam już, że gdybym przestrzegała terminów sadzenia cebulowych to nic bym w ogrodzie nie miała . Zawsze jestem po albo przed sezonem . W domu w doniczkach lilje "wypsztykają" się . Będą wątłe i brzydkie . W te pędy zanieś je do ogrodu i wsadz w ziemię , poradzą sobie .

Proszę nie traktować moich wpisów jako porad . Piszę na podstawie swoich doświadczeń. ( to nie do Oli) ;:167

-- 13 paź 2017, o 20:04 --

Ola na fotce maciejka , ogórecznik , pelargonie , nasturcje .

silversnow
PostNapisane: 16 paź 2017, o 19:06 
500p
500p

0 szt.
Wsadziłam Aniu :D W ogródku bez zmian.. Kwitną aksamitki , pojedyncze róże i dzielżan.. Drzewa za pokazują kolorki . Dookoła nas są ugory na których od lat rośna dzikie orzechy. Gdzie nie spojrzę złote liście.. ( sama mam 4 orzechy i dąbek w sadzie ) Przepiękna jesień.. Na razie grabie liście, wiec fotki tylko zza płotu ;)
Obrazek

Obrazek

anna1946
PostNapisane: 17 paź 2017, o 06:43 
200p
200p

1 szt.
Piękne fotki Olu . Najpiękniejsza pora roku ;:138 a już nasza jesień nie ma równych sobie . U nas też ciepło i słonecznie . Niedziela była dniem do opalania się na tarasie, wczoraj też pieknie, ale już wiaterek chłodny wiał. Też zabieram sie do robienia zdjęć, bo jest co fotografować ;:oj . Wybieram sie w Gory Harz . Tak było tam zimą -

Obrazek

Obrazek

Obrazek

obita
PostNapisane: 17 paź 2017, o 09:50 
500p
500p

1 szt.
Piękna polska złota jesień ;:333 Szkoda że u nas jakoś tak wszystko zbrązowiało :( Góry cudowne :shock: Aż trochę chce się zimy :lol:

anna1946
PostNapisane: 17 paź 2017, o 12:22 
200p
200p

1 szt.
Jesień jest cudna w górach . Uwiecznię to na fotkach, może już w tym tygodniu . A razie tylko to .....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

silversnow
PostNapisane: 18 paź 2017, o 12:03 
500p
500p

0 szt.
Ania super fotki.. A ja nadal grabie liście.. A niech to... Wczoraj ta praca bardzo mi się podobała, dziś nawet- nawet ale już ciut mniej. Ciekawe jak będzie juro :D A mam kilkanaście drzew, kilka przedwojennych i bardzo dużych Coż, liści tak nie zostawię , najwyżej po tygodniu zabawy z grabiami i workami.. będę mieć dosyć złotej i przepięknej polskiej jesienie :D :D Na szczęście mam drugą parę grabii i pomocników w domu :D

anna1946
PostNapisane: 19 paź 2017, o 12:18 
200p
200p

1 szt.
Dzień dobry Olu - ja tez grabię :) . A dzisiaj zobaczyłam takie cudo ..

Obrazek

Za tydzień będę podziwiała prawdziwą jesień w kraju . Mam parę dni urlopu . Już tęsknię .

silversnow
PostNapisane: 22 paź 2017, o 15:12 
500p
500p

0 szt.
Co za misterne dzieło . :D Ania ja nadal będę grabić. Cały następny tydzień. Warzywnik mamy już zaorany, a stary ogródek( o ile nie będzie przymrozku) ciągłe jest ładny, wiec go nawet palcem nie tknę. Nowy zaś też zaorany ( bo prawie cały jeszcze pusty :D , wiec akurat jest czas na liście . Ania mam nadzieję że zdążysz zobaczyć złotą jesień , bo u mnie się już szara zrobiła. Udanego urlopu. :D Napisz gdy będziesz już w kraju, abym Cie mogła wirtualnie powitać :D

anna1946
PostNapisane: 24 paź 2017, o 12:41 
200p
200p

1 szt.
Też grabię z wielka przyjemnoscią ;:3 . Dzisiaj z rana usłyszałam rumor na tarasie . Nie wiedziałam co to może być. Wyglądam a to dwie wrony usiłują "ukraść" paczkę orzeszków laskowych przeznaczonych dla naszej wiewiórki. Zrobię zdjęcie złoczyńcom i wstawię na forum jako list gończy .

anna1946
PostNapisane: 26 paź 2017, o 09:02 
200p
200p

1 szt.
Dzień dobry - juz czwartek, jak ten czas leci . Oglądam stare fotki z roku 2016 i planuję jak bedzie wyglądał mój ogród w roku 2018 . Znalazłam fotkę z moim osobistym ślimakiem
Obrazek siedzi sobie na domowym krześle. Przyniosłam go z ogrodu, mieszkał sobie w pieknym miejscu . Miedzy ....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to nabrzmiałe paki glicynii . Rosła przy starej papierówce, której się życie zakończyło z powodu bardzo podeszłego wieku. Niesforny wiatr targał nią , więc wycięliśmy drzewo podstawiając podpory pod glicynie . kwitnie pięknie :)
Obrazek

silversnow
PostNapisane: 26 paź 2017, o 19:25 
500p
500p

0 szt.
Aniu piękne wspomnienia. Tulipany, szachownica, niezapominajki i maczki. Innych kwiatków nie znam, ale wszystkie piękne. Ania ja nie myślę jeszcze o nowym sezonie, bo stary mam niezamknięty. Mam posadzony rządek cebulowych w nowym ogródku i to tyle planów na razie , bo nowy ogródek jest pusty a starego nadal nie planuje likwidować. Kwiatki są na wpół przekwitnięte , ale z daleka ciągle widać je jako kolorowe plamy.. Tak damo liście. Jestem w połowie pracy, bo dopiero dziś mogłam ciut podziałać po deszczach. Jutro zaś ma padać i tak do końca tygodnia, wiec pewnie będę bawić się z nimi do końca listopada..

anna1946
PostNapisane: 27 paź 2017, o 06:16 
200p
200p

1 szt.
Dasz radę.Koncepcja na zagospodarowanie ogrodu ciągle się zmienia. Ja lubię niespodzianki w ogrodzie. Nie mam szczególnie ulubionych roslin czy kwiatów , lubię wszystkie,ale zachwycona jestem jak coś czego nie znam a kupiłam czy dostałam, raptem wyrasta w moim ogrodzie. Tak było z cebulami, które kupiłam na wyprzedaży. Posadziłam je w donicy....... i nic :( Po dwóch latach zakwitły w jakiś nieokreślony sposób pęd kwiatowy osiągnął wręcz monstrualną wysokość. O, to , to właśnie...

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 325 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot] i 45 gości