Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Trochę wiosny z parapetów :D Moje odmianowe cebulki już wypuściły paki i pewnie niedługo zakwitną ;:138 Póki co jest bardzo czerwono, a kwiaty są niesamowite, większe od dłoni!

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7098
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś, w zeszłym roku podczas pobytu w Krakowie też mieliśmy cudną, słoneczną pogodę. Przerażały mnie tylko wszędzie stoiska z wystawionymi na sprzedaż maskami anty smogowymi. Próbowałam o tym za dużo nie myśleć.
W tym roku mam zaplanowany Kraków, potem powrót przez Sandomierz, Kazimierz i jeszcze się zobaczy o co się zahaczy. :lol: Nie będzie za dużo czasu na wolności, bo jeszcze córkę z Jastrzębiej Góry będzie trzeba odebrać. :lol:
Hipki cudne ;:333 Ale dostrzegam też roślinkę chyba geranium się nazywa? Takie cytrynowo pachnące listki?
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko jakie masz doświadczenia z jarmużem? Nie wiem,czy on lubi pikowanie czy woli być nie ruszany. W tym roku wzeszło mi 30%,więc przepikowałam z miejsc za gęstych,ale nie był dorodny.Ale na 60 kotletów wystarczy :D Dzisiaj kupiłam 2 torebki;fioletowy i zielony i póki czas muszę wiedzę zgłębić.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42127
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Dziękuję za więcej Natalci ...no i tatusia :D a smok ziejący ogniem podobał się Natalce, bo ja jako dziecko bardzo to przeżywałam, aż do dzisiaj pamiętam...chociaż wtedy nie było rzeźby, jedynie smocza jama i legenda przypominana w bajkach na dobranoc. Mieliście szczęście że było słonecznie, bo wtedy wszystko inaczej się prezentuje!
Ładnie kwitnie hipeastrum, mnie jakoś nie lubi, a cebula na raz dość drogo wychodzi ;:306
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12152
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

U mnie nadal pochmurno i deszczowo... Nudne to już. :-P

Piękne zwartnice!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6298
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś, niby się "zna" Kraków ale na czyiś zdjęciach zawsze znajdzie się coś inaczej pokazanego - dziękuję za miłą wycieczkę po Krakowie i okolicy. ;:196
To co, nowy sezon ogrodowy już rozpoczęty? :tan
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko, nie mieszkam w Krakowie, ale od dziecka dla mnie to magiczne miasto, uwielbiam Kraków i dziękuje za piękne wspominkowe
zdjęcia a i Ojcowski Park Narodowy o każdej porze roku jest fajną atrakcją turystyczną ;:168
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7984
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ago
Fajnie wykombinowaliście Święta wyjazdowe bez tej całej bieganiny :D
Miasto piękne i niepowtarzalne. Bratki :!: Chyba od jesieni tam rosną.
Jak byłam ostatnio w dawnej stolicy to jeszcze smogu nie było ;:224
Nie dziwię się Natalce ,że przestraszyła się eksplozji ognia z paszczy smoka.
Sympatyczna Rodzinka, piękną parę stanowicie z M - em :D
Amarylisy fajne, ale kiedy pierwsze siewy ;:224 :?:
Mówisz, że czarne tulipanki tak ucierpiały :|
Pewnie jakieś inne, równie piękne posadziłaś.
Trudno ocenić, jak cebulki zniosą przelaną glebę, przynajmniej u nas mogą być niespodzianki.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Piękny ;:63 te zwykłe, czerwone też mają sporo uroku ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Gosiu to nie geranium, to pelargonia angielska od koleżanki z forum. Geranium kiedyś miałam, ale strasznie się wyciągało przez zimę i trzeba je było non stop przycinać. Poza tym wolę roślinki podlewane raz w tygodniu, a nie codziennie, bo za często zapominam ;:218 Gosiu ciesze się, że Ci się podoba hippeastrum, bo pomyślałam sobie, że Ci sprezentuję cebulkę jak się podkarmi po kwitnieniu (mam 5 takich samych) w podzięce za zeszłoroczne bylinki, jakie mi przysłałaś. Bardzo chciałam się podzielić tulipanami, ale mało co zdążyłam wykopać przez ten kurnik i stawianie szklarni, a co wykopałam to spleśniałe, powyrzucałam całe kosze cebul ;:145

Mirkojak już wspominałam u Ciebie, śmiało pikuj a nawet odcinaj go nożykiem z podłoża, bo wystarcza mu najmniejszy kawałek korzonków by się pięknie przyjąć. Wszystkie kapustne sobie z tym radzą, brokuły, kalarepy, brukselki i jarmuże traktuję identycznie i dają radę. Polecam ten czerwony jarmuż Scarlet ;:108

Marysiu Natusia też się bała smoka! Pierwszy raz uciekała autentycznie przerażona, a serduszko jej waliło jak młot. Potem nam w hotelu opowiadała ciągle o tym smoku. W słoneczku było uroczo, ale drugiego dnia, choć był pogodny, to widoczność spadła dramatycznie. Już nie wiało i smog się zebrał. We Wrocławiu zimą też jest z tym problem, ale chyba mniejszy niż w Krakowie. Mam nadwyżkę czerwonych hipków ;:209 Chętnie i Tobie zrobię z niego prezent, niech sobie podje wiosną i jak przyschnie spakuję go i wyślę ;:196

Loki to chyba taki urok Twojego regionu, łagodna ale mokra zima, co prawda geografii uczyłam się bardzo dawno temu, ale ponoć tak to jest bliżej oceanu i dalej środka kontynentu? :D Czytałam że lato wyglądało u Ciebie podobnie, i to uważam już za niesprawiedliwe, człowiek ma prawo oczekiwać latem trochę słońca ;:224

Beatko dziękuję ;:196 chyba można uznać, ze to już nowy sezon :lol: Prymulki mi zakwitły, więc to chyba wiosna ;:173

mimoza witam Cię miło :wit Ojcowski park to taka nasza coroczna tradycja, ale dotąd zawsze było to o ciepłej porze, okazuje się że zimą wciąż jest tam urokliwie.

Aguś było to bardzo wygodne rozwiązanie na Święta, ale też minęły niepostrzeżenie i mało było mi tej świątecznej atmosfery ;:173 Bratki tak widocznie ciągną od jesieni, ale u mnie też kwitną. Z siewem czekam, aż wytępię ziemiórki, żeby nie zakażać świeżego podłoża. W ten weekend wpisałam sobie moczenie doniczek w roztworze kohinora, rok temu wyleczył mi roślinki z ziemiórek.
Starałam się nie dokupować za wiele tulipanów, bo jak je w tym roku wykopię, to gdzie posadzę? ;:218 Ale skusiłąm się na Exotic Emperor, kilka paczek z Biedronki. Są cudne.

Natalko dzięki, mi też się spodobały, choć w salonie i jadalni czerwone mi nie do końca pasuję :D Ale o tej porze każdy kwiat cieszy, nawet jak kolor nie całkiem trafił do serca. One i tak miały ładny odcień. Teraz puściły kolejne pędy i lada dzień znów zakwitną.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7098
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś, szkoda cebul. Nie zaprzątaj sobie głowy, naprawdę. Miałam ogromną przyjemność w dzieleniu się bylinkami. ;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Napatrzyłam się na Wasze zdjęcia wspominkowe i też mi się zachciało powspominać :D

Misz-masz wiosenny, tych piękności, na które najbardziej czekam ;:167 :


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś , ale piękne wspomnienia przywołujesz ;:196 . Już niedługo pewnie będzie co oglądać , nie koniecznie tylko w galerii :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”