Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu moje róże też chore, niektóre pozrzucały liście, dobrze że podczas szczytu kwitnienia super wyglądały.
Pomidory pomimo, że busz obsypane owocami. Moje już dawno ogołowiłam, ciężar okropny maja dużo owoców, to im ulżyłam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, moje pomidorki też miały za mało światła, wobec tego poodcinałam im ponad połowę liści i od razu owoce podrosły i nawet zaczynają pokazywać pierwsze rumieńce. Owoców mają dużo, podobnie jak u Ciebie. ;:333
Zachwyciła mnie Twoja lilia drzewiasta. ;:138 Jest identyczna jak na zdjęciach reklamowych poszczególnych szkółek.
A begonie prześliczne. ;:215 ;:215 W tym roku wszystkie wyhodowane przeze mnie pojechały do stolicy - synowej się podobały, to dostała, bo co mi szkodzi, mam szereg innego kwiecia. ;:306
Pozdrawiam i dobrej pogody życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu - no mam w planie wysiać tego bratka Rococo, jestem ciekawa czy się uda jakaś siewka. Ale taka próba nic nie boli więc się odważę. ;:306
Piękny lasek pomidorowy ;:303 ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu och masz z tymi sarenkami kłopot.Dzisiaj nadganiam wszelakie zaleglości forumowe bo pogoda nie nastraja do siedzenia w ogródku .U mnie też podlewało teraz przestało, wiec poleciałam policzyć oślizłych przybyszów i sprawdzic w czym zagustowały.Dalie oczywiście nr1 bo jakżeby inaczej .Podparłam jedną dalię i związałam w pasie, bo wyrosła na 2 m to wszystko ,że mam zbyt mało słońca, a dodatkowo kwiaty ma wielgachne .Dobrze ,ze miała oparcie w ogórkach które mają do dyspozycji starą szklarenkę. Możliwe ,ze jeszcze raz zajrzę do ogródka bo do rana zostaną gołe bezlistne badyle .Moje pomidory też od 3 pietra zaczęły kwitnąć nie wiem dlaczego.Oby tylko pogoda dopisała i zdrowie to bedą z nich ludzie :wink: Piękne begonie 1 szczególnie cudna
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Witaj Basiu,begonie wyhodowałaś śliczne ,róże też wspaniale kwitły i jeszcze kwitną ,a teraz na pierwszym planie lilie cudowne i pachnące ,no i pomidorki się produkują ,będzie radocha przy degustacji,ważne ,że są zdrowe ,ja już swoje degustuję ,jakieś pospieszne mam odmiany ,chociaż tylko mam je w gruncie ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

I ciągle pada... deszcz potrzebny, ale jeśli to jest codziennie, od rana do wieczora, to już tak średnio mi się podoba :roll:

Ewelinko, jeszcze kilka dni i urlopik wyczekany! W poniedziałek lecimy na wakcje... będę spać, odpoczywać i... odpoczywać ;:306
Jeżówki mnie też zachwycają, marzy mi się kilka odmian, rodzajów. Uwielbiam ich łebki :) Rozmiary róż mnie nie martwią, bardziej to, że chorują... oraz, że źle cięłam - jednak trzeba ciąć wszystko co choćby odrobinkę uszkodzone przez mróz, bo i tak nic nie będzie z takie pędu.

Aniu - Annes 77 u mnie podlewa kilka dni, ale dzisiaj to już non-stop. Ale jakoś tak listopadowo się zrobiło - szaro i zimno. Tego nie lubię. Nie znam nazwy lilii, jakoś tak... nie przywiązywałam wagi do tego jak się nazywają, gdy kupowałam ;:131

Aniu - anabuko1 te lilie pachną oszałamiająco, nie wyobrażam sobie ich mieć w wazonie, bo przypuszczam, że nie dałoby się wytrzymać od mocy tego zapachu. Po ogrodzie, gdy nie pada i jest ciepło, ten zapach wspaniale się snuje.
Ostatnio pryskałam w czerwcu, w połowie. Teraz opryskam jeszcze raz, bo sporo wypuszcza nowe liście.

Małgosiu, a stosujesz opryski? Pomidorki jednak trzeba, ja po deszczach muszę znowu, bo rosnę w takim ścisku, że boję się...
Begonie u mnie nie wyszły wszystkie, kilka zgniło w ziemi, a ze dwie, były jakby skarłowaciałe, okazało się, że bulwa zgniła w połowie.
Kiedyś miałam bulwy i przechowywałam przez kilka zim, jednak po kilku sezonach sporo kwiatów było takich pustych, dałam je mamie i u niej znowu ładne! ;:215 Te ze zdjęć to kupione w tym roku (bulwy).

Soniu, begonie dopiero teraz nabierają urody. Dopiero od jakieś dwóch tygodni nabiera urody i wigoru.
Róże ze zdjęcia akurat najzdrowsze z całego towarzystwa, na te chore za bardzo nie mam chęci patrzeć... ;:222

Zuziu, dziękuję. Pomidorki późno zaczęły kwitnienie i w większości bardzo wysoko. Myślę, że towarzystwo im nie przeszkadza, może to taka odmiana, co słabiej owocuje? A może jeść chcą?
Laguna faktycznie zdrowa... A begonie? Powiem Ci ,że w tym przechowywaniem to taki problem trochę.

Ewuniu, ja chyba ze dwie rabaty jednak zakoruje w przyszłym roku (na skalniaku mam trochę kory i jeszcze w jednym miejscu). U mnie bardzo dużo rośnie tzw. prosa. Nie idzie ogarnąć tego... nawet na korze rośnie. Zresztą całą plejadę chwastów ;:222
Jeszcze kilka begonii nie zakwitło, np. kupiłam taką co pachnie i czekam... bo chcę powąchać, ale kwiatów nie widać ;:131

Dorotko, nie wszystkie pomidorki mają owoce, niektóre dopiero kwitną, mam nadzieję, że wrzesień będzie ciepły i dojrzeją.
Kiedy je ogławiasz? jak już mają owoce, czy jak są w fazie kwitnienia można? Moje od góry kwitną praktycznie co trzeci liść...

Lucynko, ja jeszcze liście trzymam, bo moje w większości to mają kwiaty, boję się je tak obrywać z liści. Róże opinie czytałam... sama nie wiem, która prawidłowa. Liście tylko z dołu oberwałam, te które leżały na ziemi. Staram się pilnować wilków, ale oczywiście kilka poszły tak na bogato, ze mają juz kwiaty :roll:

Beatko, teraz to już pomidorowa dżungla ;:306 Myślę, że brateczki się udadzą, będę trzymać kciuki! ;:333

Jadziu, oj pogoda mało nastrojowa. Ja też dzisiaj trochę ślimiorów wywalałam. Takie byki wyrośnięte, że szooook... U mnie mocno deszczy, niestety nie da się nic zrobić w ogrodzie. Może jutro...

Martsiu, ja na razie spróbowalam koktajlowych, pierwsze już zjedzony. Na kolejne to pewnie poczekam pewnie jeszcze z miesiąc, bo owoce mocno zielone, albo kwiaty.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu moje ogłowiłam już dwa tygodnie temu, wyrosły bardzo wysokie i w foliaku zaczęło być im za nisko. Po trzecim piętrze zawiązania owoców ścinam wszystko od góry, nie ma potrzeby aby pomidor wysilał się na wiązanie nowych gron, bo one i tak mogą nie zdążyć dojrzeć.
Deszcz pada dość intensywnie u mnie od wczoraj, kałuże jeszcze nie stoją to znak, że piaski dalej chłoną wodę to im jest potrzebne. Dla mnie może tak padać do soboty, w weekend ma być ładnie, ale nie chcę upałów.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu i u mnie róże chorują, chodzę i obrywam pożółkłe plamiaste liście, jak czytam to chyba wszędzie to choróbsko się panoszy. ;:131 .
W zeszłym roku tez miałam korę pod różami, ale tak jak i Ewa napisała ciężko było wyzbierać opadłe liście spod nich. Tearaz nie mam kory, tylko chwasty, którymi co jakiś czas walczę ;:134 , ale chyba tak zostanie.
Pomidorki super, obrywaj im dolne liście to będą miały większy dostęp światła i lepiej będą dojrzewać.
Begonie piękne mają kwiaty. :tan Poboba mi się ta lilia drzewiasta. pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, pochodziłam po Twoim wątku, pooglądałam i nawąchałam się lilii. Giganty te Twoje lilie! Gdyby można wysłać ich zapach w mailu... :wink: Masz jakiś sekret tak cudnych róż? Pashmina prześliczna. Pooglądam jeszcze :lol:
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu imponujący pomidorowy busz, teraz jak już mają deszcz, to jeszcze trzeba im ;:3 i będzie pracy co nie miara Obrazek
Na następny rok spróbuję z liliami XXL ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, nie pryskam. Polałam ich czosnkiem z pokrzywą i zobaczę, czy zadziała. Nie lubię chemii. Co będzie to będzie. Na razie zebrałam kilka pysznych żółtych pomidorów, które uwielbiam, ale nazwy nie znam oczywiście :D
Moje begonie chyba zgniły :evil:
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

W tym roku testuję oprysk na pomidory, ogórki itd. z drożdży, mleka i wody - mój sąsiad robi to już drugi rok i rzeczywiście róże, pomidory. brzoskwinie, nie stosuje chemii i efekty powalają.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

A macie taki przepis na ten oprysk z tych drożdży ??
Bardo tętnie zastosowałbym go u siebie .
Czekam na ogrodowe fotki. ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”