Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
banna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 wrz 2008, o 23:15

Jaszczurki na posesji.

Post »

Na mojej posesji jaszczurki cują się jak u siebie.W 2008 r.widziałam zielonożółte a dzisiaj na jałowcu brązowe, leżą na słoneczku , nie reagują na mnie w ogóle. To ja się ich boję.Czy mogą zdominować moją działkę ?.Mam zdjęćie róż gdzie przez przypadek uwieczniono jaszczurkę.Pozdrawiam Wesołych Swiąt.
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

a ja jestem na etapie pozbywania się żab. Jest ich w tym roku zdecydowanie za dużo a od skrzeku woda w stawie zrobiła się taka niefajna, śmierdząca. Oczywiście nie robię żabkom krzywdy tylko wrzucam je do zabudowanej rzeczki która płynie przez ogródki a te sobie skaczą na bagna ale i tak szybko wracają :?
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Ja mogę powiedzieć tylko tyle że żaby i jaszczurki to nasi pomocnicy.
W ogrodzie powinno ich być sporo bo zjadają duże ilości owadów. Między innymi komary
których chyba nikt nie lubi. :) A skrzek najlepiej zostawić w spokoju. Owszem woda może i nie
będzie piękna ale za to jakie malutkie żabki będziesz po czasie posiadać :D :lol: :lol: :lol: :lol:
W końcu się wyprowadzą i wtedy posprzątasz
aneta100
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sty 2008, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jak bywam na znajomej działeczce (super duża, z oczkiem wodnym) to bardzo często 'spotykam' żabki i ropuchy - takie koncerta dają, że ciężko ich nie zauważyć! Z żyjątek spotykane są tam sarny również....

Z kolei na innej działeczce 'przyjemnością' są krety. Ładne zwierzątka, szkoda tylko, że robią szkody i w sumie nikt za nimi nie przepada i jak sie domyślacie nie są to proszeni goście.
Ogrody to nasza pasja, szczęście i życie...
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jaszczurki na posesji.

Post »

banna pisze:Na mojej posesji jaszczurki cują się jak u siebie.W 2008 r.widziałam zielonożółte a dzisiaj na jałowcu brązowe, leżą na słoneczku , nie reagują na mnie w ogóle. To ja się ich boję.Czy mogą zdominować moją działkę ?.Mam zdjęćie róż gdzie przez przypadek uwieczniono jaszczurkę.Pozdrawiam Wesołych Swiąt.
A ja dzisiaj natknąłem sie na jaszczurkę siedzącą na cyprysiku i prawdopodobnie polującą na owady.Pozwoliła mi podejść na odległość skutecznego strzału :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
kaczorek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 21 kwie 2009, o 22:03

Post »

U mnie dobrze czuje się wiele "żyjątek"- żaby w oczku wodnym, jaszczurki- w gorące dni często wygrzewają się na ścianie domu a czasem spotkam nawet zaskrońca. Kilka razy złapałem turkucia podjadka, kopał sobie pod różami...
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Może ktoś wie jak nazywa się ten motyl, podobny do bielinka ale nie widziałam jeszcze takiego ze skrzydłami pomarańczowymi. Co do żyjątek to niestety od dwóch lat mam zaskrońce na działce, rozumiem jeże ale węży nikt tu nie zapraszał.
Obrazek
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Też niedawno pierwszy raz go widziałam na ogrodzie :shock:

Ten śliczny motylek to Zorzynek rzeżuchowiec

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zorzynek_rze%C5%BCuchowiec
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Dzięki za rozszyfrowanie, żałuję tylko bo nie zrobiłam więcej zdjęć, motyl nie był płochliwy, trochę mnie to zdziwiło. Nie zawsze mam okazję tak długo podziwiać motyle ale jak zakwitnie macierzanka to znów będą bezkrwawe łowy.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Deirde pisze: Co do żyjątek to niestety od dwóch lat mam zaskrońce na działce, rozumiem jeże ale węży nikt tu nie zapraszał.
Kilka dni temu złowiłem na działce półtorametrowego zaskrońca...chyba musiał skonsumować jakąś nornicę bo w środku miał zgrubienie i poruszał się na tyle wolno że mogłem go złowić..niestety nie miałem aparatu żeby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie więc pokazałem go tylko sąsiadom i wypuściłem...
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

No to miałeś szczęście z tym zaskrońcem. Szkoda że aparatu nie miałeś bo to był dorodny okaz.
A ostatnio u mnie na stawie pływały sobie trzy dziwne kaczki. Pierwszy raz takie widziałem.Miały
białe skrzydła a resztę ciała brązową a właściwie to był kolor taki kakaowy. Wie ktoś co to za jedne były.
Niestety fotek nie dałem rady zrobić bo wszystkie jak na złość dały nura w stawie a ja się spieszyłem i nie mogłem czekać aż się pojawią.
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Jedyne co przychodzi mi na myśl - to kaczka czernica. Porównaj chociażby tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Czernica_(ptak). Także od czasu do czasu (szczególnie teraz wiosną) je widuję.
Natomiast półtorametrowy zaskroniec jest wg mnie ewenementem przynajmniej na skalę conajmniej krajową. Faktycznie szkoda, że nie zrobiłeś zdjęć, co wcale nie znaczy, że nie wierzę.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

krzysiek86 pisze:...Miały
białe skrzydła a resztę ciała brązową a właściwie to był kolor taki kakaowy. Wie ktoś co to za jedne były.
Niestety fotek nie dałem rady zrobić bo wszystkie jak na złość dały nura w stawie a ja się spieszyłem i nie mogłem czekać aż się pojawią.
Krzyśku, porównaj, może to była głowienka : http://www.fotoplatforma.pl/pl/Kaczka/i ... ?foto=4646

Cz.II - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 701#845701
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”