Żaby, jaszczurki,zaskrońce i inne żyjątka na działce cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

wiridiana pisze:Ale sprytne są bo wiedzą kiedy będzie wywóz śmieci na danej ulicy i wieczór przed śmieciarą pojawiają się w okolicy pobuszować.
Sądzisz, że znają rozkład jazdy śmieciarek ? :D A ja myślę, że na dzień przed pojawieniem się śmieciarki "zapach" śmieci jest już intensywny i pojawiają się po prostu wiedzione zapachem.
Przed sławetną reformą ustawy śmieciowej (chyba 2013 r.) śmieci zmieszane były u nas odbierane raz na tydzień a po reformie niestety raz na 2 tygodnie. Jak to wpływa na "zapach" śmieci, który przyciąga szkodniki? No oczywiste jak wpływa :cry:
Dodatkowo zawsze znajdzie się jakiś półgłówek, który resztki chleba wyłoży przed śmietnikiem bo "po co ma się marnować, lepiej niech zwierzątka zjedzą". No i zwierzątka zjedzą, rozmnożą się i odwdzięczą bo zryją wszystkie trawniki w okolicy ;:124
Ogólnie to w jaki sposób jest realizowane przechowywanie śmieci (otwarte śmietniki) oraz odbiór odpadów (nieposprzątane resztki po odjeździe śmieciarki) w wielu przypadkach woła o pomstę do Nieba. A szkodnikom w to graj.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Jednak śmieci w domkach raczej wystawiane są w pojemnikach plastikowych. Nie czuć jakoś mocno. Widocznie węch mają lepszy :D
Może być, że na zapach to biorą, ale fascynujące jest, że pojawiają się wg terminu.
No i na segregowane też :D Tu już z zapachem bardziej, bo plastiki nie są myte, a stoją miesiąc no i zabezpieczone tylko workiem. Raz nam dziecko za szybko wyniosło za płot nie chwaląc się... Następnego dnia musieliśmy zbierać do nowego worka co zostało.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

wiridiana pisze:Raz nam dziecko za szybko wyniosło za płot nie chwaląc się... Następnego dnia musieliśmy zbierać do nowego worka co zostało.
Wyniosłem kiedyś przed garaż worek ze śmieciami i zapomniałem, że nie wstawiłem go do pojemnika. Nad ranem sroka rozwłóczyła wszystko po podjeźedzie i efekt był , że hoho ;:oj Krukowate to dopiero są sprytne :wink:
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

A to fakt. Biorą sobie orzech, rzucają pod auto i czekają aż im rozłupie łupinę.
Ze śmietników takich miejskich też potrafią wygrzebać "skarby" i nawet walczą o lepsze miejscówy.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Oj tak, krukowate potrafią się do wszystkiego dostosować.
Kilkanaście lat temu obserwowałam nasze najrzadziej występujące- orzechówki, jak ze stolików przy schronisku w Morskim Oku zbierały frytki, którymi potem karmiły pisklęta :shock:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

W Alpach austriackich widziałem kiedyś wieszczki żebrzące o jedzenie w kawiarence na wysokości 2300 m n.p.m?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Idę dzisiaj przez działkę,deszcz że śniegiem zacina A paniusia popyla .. jakąś zagapiona.
Obrazek

A przed chwilą poszłam szyć. Siedzę sobie i coś w rurach uderza. Nasłuchuję i lokalizuję źródło w kratce wentylacyjnej. Podchodzę tam A tam normalnie coś skacze! Ledwie podeszłam A kratka łup na ziemię. I widzę coś puchatego. Nawet nie spojrzałam co to tylko się czym prędzej ewakuowałam ,tak się wystraszylam i w nogi. Uciekłam na piętro i wysłałam tatę wrzeszcząc że w kratce jest nietoperz.
Obrazek
No i był. Tylko martwy i zasuszony. Tato się śmiał że się martwego nietoperza wystraszylam ale przysięgam że cos tam sie szamotało. Moze tam byl drugi ktory go cjcial zjesc , albo gjiazdo ?
Mam foto po wyjęciu go,alw nie będe tu pokazywać trupka...
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

O tej porze roku salamandry i nietoperze powinny spać :roll: A może to co skakało to ptaszysko jakieś, a nietoperz martwy był tam przy okazji? U mnie czasem sikorki wpadają do rynien i też narobią hałasu.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Nie wiem bo przyznam się że uciekłam z prędkością światła.

Sikorkę mieliśmy też w tamtym roku. Nie wiem ktoredy wleciala ale spędziła samotnie nowy rok w pustym domu i po przyjeździe znaleźliśmy jej trupka i ślady szamotaniny na szybach. Biedna.

W związku z tym musimy założyć chyba na kominy siatki bo nie przychodzi mi inny pomysł jak to miejsce ich wlotu.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

No niestety, jak jest dziura w budynku, to prędzej czy później coś do niej wlezie. Lepiej zabezpieczyć tak, żeby nie wlazło albo żeby miało szanse samo wyleźć. Pamiętam jak przed założeniem okien gdy budowaliśmy dom, kopciuszki, które miały gniazdo nad drzwiami, przelatywały na skróty przez budynek. Potem był nietoperz, który wleciał do niezastawionej siatką czerpni rekuperacji. Obecnie tylko czasem myszki no i te ptaki w rynnach. Stworzenia wypraszane na bieżąco.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 237
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Dzisiaj spotkałam pierwszą jaszczurkę, tak było spotkanie. Szłam do sklepu i na chodniku siedziała sobie....jaszczurka, trochę drętwa, bo dzisiaj zimno. Przyznaję w pierwszym momencie nie wiedziałam co zrobić. Żal mi się jej zrobiło, bo mogła zostać zwyczajnie rozdeptana. Spakowałam ją delikatnie do futerału do okularów i zaniosłam do domu. Po drodze w tym futerale chyba się trochę ogrzała, bo wyściubiła główkę i rozglądała się wokoło. Położyłam ją na kamieniu pod domem. Musi sobie dalej poradzić. W tym miejscu ma możliwość schronienia się.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

;:63
Nigdy się ona nie dowie, że dostała drugie życie. Takie zdarzenia dają ogromną satysfakcję :)
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 237
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Dziękuję vitoldo,bo wiesz, ja mam w takich sytuacjach często dylemat, czy pomagam czy szkodzę, ta granica jest taka cienka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”