Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Wiadomość
Panna_be
 Tytuł: Re: Budki dla ptaków
PostNapisane: 5 wrz 2021, o 11:30 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Witam. U nas już wczoraj postanowiliśmy posprzątać budki po sikorkach. Jest wrzesień, nie było drugiego łęgu, bo pierwszy był późno i stwierdziliśmy, że to już czas. Po otwarciu zobaczyliśmy, że gniazdo składało się w połowie z trawy, a w połowie z sierści i mnóstwa czarnych małych rabaszków, myślę, że były to pchły- nie chciałam się przyglądać za bardzo ;) Opuszczone gniazdko szybko wylądowało w ognisku. Ciekawa dla mnie była znaczna obecność prosionków, ale doczytałam, że dla nich to normalne środowisko, ale co robiły tam dwa ślimory bez skorupek?... :?

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

vitoldo
 Tytuł: Re: Budki dla ptaków
PostNapisane: 13 wrz 2021, o 22:47 
500p
500p

1 szt.
W sobotę wysprzątałem moje 7 budek. W 4 z nich na pewno były lęgi, a w 1 najprawdopodobniej też chociaż gniazdko było dziwnie skromne.
Z 4 budek wyciągnąłem pięknie uformowane czyściutkie gniazdka: trawa, mech, sierść a więc to chyba były sikory. Dziatwa sikorkowa lata tu po całej okolicy, robią mi teraz inspekcję rynien i podbitki. Część pewnie będzie musiała migrować bo się wszystkie nie pomieszczą. Szkoda no ale takie życie.
Bardzo pocieszył mnie fakt, że żadna budka nie nosiła śladów ingerencji dzięcioła, kuny itp. ani innych zniszczeń. Dwie budki wymieniłem jednak na nowe. Jedna nie spełniała standardów bo była niewymiarowa a druga miała już 10 lat więc gniła. Chociaż akurat w tej budce były w tym roku na pewno 2 lęgi bogatek :heja

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 393 ]  Idź do strony nr...        1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości