Ogród kocicy cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Ogród kocicy cz.1

Post »

W sumie to niewiele mam do pokazania bo to ciągle busz porośnięty ogromną ilością krzaczorów i starych drzew, które stopniowo wycinamy. We wrześniu minął rok od czasu kiedy to zamieszkałam w tym miejscu. Ogród ma powierzchnię 3 tys. metrów kwadratowych. Ogród to właściwie sad owocowy, w którym rozpanoszyły się byliny, o które nikt przez lata nie dbał. A ja teraz powoli to odzyskuję do doniczek, a potem sadzę w odpowiednim miejscu. Problemem jest tu ziemia. Jest niezwykle żyzna bo to I klasa, ale to glina, że szok. To miejsce jest bowiem starym korytem Wisły, która to przeniosła się odrobinę dalej. Wokół mam same pola i łąki, latem przyprowadzają na nie koniki, owieczki i krowy....w oddali widzę zarys prawdziwej puszczy. Jest pięknie, a ja jestem zadowolona. Na początek pokażę wam to, co u mnie o dziwo jeszcze kwitnie...........

0Obrazek
to goryczka jesienna, jak tylko pokazuje się słonko ona natychmiast rozwija swoje kieliszeczki..............a to już grudzień. W ogóle poszukuję roślin, które kwitną późno, a także takich, które mają zimą liście i troszkę ich mam, powoli będę je pokazywała, zacznę od kiścieni, które całą zimę mają kolorowe liście....
Obrazek
to kiścien RAINBOW, który za chwilę będzie miał bordowe liście, a całe lato jest pstrokaty i nawet kwitnie
Obrazeka
to kiścień SCARLETTA - czerwony pióropusz

Zapraszam Was do mojego ogródka, który dopiero powstaje.................ale za to mam mnóstwo roślin nagromadzonych i mogę się nimi z Wami podzielić.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

Pięknie!!!! Zazdroszczę tej żyznej gleby i tego że masz wiele roślin . I jeszcze kwitną o tej porze :D ;:3
Będę często zaglądać , bo tez jestem na etapie urządzania ogrodu.
Lepszy Twój busz niż moje pustkowie!!!
Ulka buziaki przesyła
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

No to witamy nowy ogródek na forum.
Masz ładny kawałek do zagospodarowania, napisz czy masz już wizję jak to będzie.
Masa pracy przed tobą, ale jesteś we właściwym miejscu (mam na myśli forum),
pełno tu doświadczonych ludzi w urządzaniu i pielęgnowaniu ogrodów.
Zima przed nami a to świetny czas na planowanie.

Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Oj kocico jestem niecierpliwa,już bym chciała poznać Twój ogród?Ogród?Sama nie wiem czy to prawidłowe określenie ,to będzie posiadłośc ,park?!No tak ,muszę tylko cierpliwie czekać aż zagospodarujesz to na tyle ,że zechycesz nam pokazać.
Życzę Ci wielu inspiracji na naszym forum które potem przeniesiesz do siebie.
Roślin na wymiane też jestem ciekawa,bo na pewno masz coś czego ja nie mam a bardzo chcę mieć. :wink: :D
Tak więc pisz kocico i pokazuj .Pozdrawiam serdecznie.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Ulu - gleba żyzna, ale jak popada to trzeba chodzić w kaloszach, a jak słońce to potrzebna koparka aby ją poruszyć......aby jakoś funkcjonować i nie zakopać się musieliśmy cały wjazd wysypać na szybkiego takim paskudnym czarnym żużlem z elektrowni, nie minął rok, a po nim nie ma prawie śladu tak go pochłaniają te gliny w czasie kiedy jest mokro, mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobimy kawałek porządnego chodnika..............
KaeR - jakąś tam wizję mam, ale trudno mi objąć tę powierzchnię ot tak sobie, miałam bardzo pracowity rok, ale teraz mam 3 miesiące odpoczynku więc chyba poplanuję. Jak do tej pory zrobiłam kawałek ogrodu wrzosowego oraz pojedyncze nasadzenia przeróżnych kalin, uzbierałam chyba z 7 odmian, a może więcej, posadziłam też różne klony, perukowce, iglicznię, dąb czerwony, buki i mnóstwo innych - oto jeden z ciekawszych klonów - pokażę tylko zbliżenie liści bo teraz to on śpi Obrazekale mój ogród nadal nie ma żadnej konkretnej formy, te nasadzenia mają mi umilić wiosnę i tyle
KaRo - roslin mam mnóstwo, jestem maniaczką jeśli o to chodzi, spędzam w różnych szkółkach mnóstwo czasu i wynajduję przeróżne okazy, a mój ogródek to kawałek ziemi na wsi, a nie żadna posiadłość, to moje miejsce na ziemi - tak myślę.......

a tu moje żurawki i chyba jakaś tiarella- wtedy nie były jeszcze posadzone, ale teraz rosną już pod starymi modrzewiamiObrazek
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Znalazłam w letnich zdjęciach bardzo ciekawą odmianę pięciornika - Potentilla 'Arc-en-ciel' zostawiłam go jeszcze w doniczce na tę zimę bo nie mam jeszcze pojęcia gdzie go posadzić, ma niesamowite kwiaty, pełne i pocieniowane pomarańczowo-żółte Obrazek
a tu złotlin o niepełnych kwiatach, na zimę pozostają ozdobne jasnozielone gałązki, które ładnie ozdabiaja ogród, w głębi aleja moich starych bzów, które pachną niesamowicie, a pod nimi gąszcz barwinka Obrazek
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

;:100 Kocico

Twoje miejsce na ziemi jest piękne- olbrzymi ogród, w którym jest już mnóstwo krzewów, no i ta alejka starych bzów.
Z niecierpliwością będę czekać na kolejne zdjęcia.
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Witam w naszym gronie, ładne masz te twoje krzaczki a za żurawkami to przepadam, pokaż Kocico ogródek, jeżeli masz fotki :P
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Przyłączam się do pozostałych próśb. Pokaż cały teren.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Oj, tak, tak, cały! Pokaż cały ogród-sad! Taki nieuporządkowany ma swój urok, pokaż nam go, proszę! W miarę jak bedziesz go zmieniać i będziesz robić kolejne zdjęcia, te zmiany staną się bardzo widoczne :D Musisz tam mieć mnóstwo rzadkich i pięknych roslin... Te co pokazałaś zapowiadają prawdziwą ucztę dla oczu, kiedy zima odejdzie :D
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

chatte pisze:Oj, tak, tak, cały! Pokaż cały ogród-sad! Taki nieuporządkowany ma swój urok, pokaż nam go, proszę! W miarę jak bedziesz go zmieniać i będziesz robić kolejne zdjęcia, te zmiany staną się bardzo widoczne :D Musisz tam mieć mnóstwo rzadkich i pięknych roslin... Te co pokazałaś zapowiadają prawdziwą ucztę dla oczu, kiedy zima odejdzie :D
Witam miłą Chatte:-) byłam w Twoim ogródku już kilka razy i za każdym razem z przyjemnością go oglądam, tak samo jak uważnie śledzę Twoje wypowiedzi w innych ogrodach, jutro wyruszę z aparatem do mojego zarośniętego ogrodu i zrobię kilka strasznych zdjęć moim zaroślom....
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Witam kolejnego ogrodnika i przyłączam się do pozostałych, pokazuj jak najwięcej. Bardzo miło ogląda się kolejne etapy ogrodowej twórczości, a pole do popisu masz duże- tylko zazdrościć ( oczywiście w pozytywnym słowa tego znaczeniu) ;:33
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Witam Cię milutko -czytałam o Twojej ziemi i chcę Cię pocieszyć ,bo ja mam taką samą u mnie w ogrodzie .Ma to swoje plusy i minusy -minusem jest to ,że jak brak opadów to o posadzeniu czegokolwiek w takiej ziemi można sobie tylko pomarzyć (no chyba ,że ktoś bardzo uparty i jakimś kilofem będzie skrobał po kawałeczku skałę to mu się uda )Plusem jest to ,że dobrze rośnie większość roślin -(z wyjątkiem kwasolubnych bo tym to koniecznie trzeba wymienić podłoże) wiem to z własnego doświadczenia .Tak więc nie martw się bo wszystko ma swoje za i przeciw .Życzę Ci powodzenia w realizacji Twoich marzeń .Początki zawsze są trudne ,ale póżniejszy efekt wynagradza nam wszelki trud :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”