Północne okno i jego mieszkańcy u Leo.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Północne okno i jego mieszkańcy u Leo.

Post »

Hej, często zastanawiacie się jakie kwiatki postawić na parapecie o wystawie północnej. Oto moje roślinki, które dzielnie zamieszkują ten parapet:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
peperomia, wilczomlecz, hedera, haworsja i kolejny bluszcz - teraz po odmłodzeniu.
Wcześniej był okazalszy, ale tamto zdjęcie nie mieści się, nie wiedzieć czemu, nawet jako miniaturka... Jak mi się uda to go zamieszczę. Pa ;:83
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Piękny wilczomlecz. Wiesz może jaki to gatunek? Bardzo mnie interesuje wszystko co dotyczy tych sukulentów. Sama też mam kilka tylko malutkich jeszcze.
Chłop jak sięga, to przysięga, jak dostaje, to przestaje.

Mój zielony dom
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Interesujący ten wilczomlecz. Czy nie musi mieć więcej światła?
A co masz na pozostałych parapetach?? Zaspokoisz naszą ciekawość? ;-)
Awatar użytkownika
anamat
50p
50p
Posty: 57
Od: 24 cze 2007, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

leo też jestem ciekawa co masz na innych parapetach :twisted:
A wilczomlecz po prostu cudo, gdzie można taki kupić?
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

dziękuję Aniu i Dorko. Ten wilczomlecz to mój nowy nabytek, ale dzięki pomocy forumowiczów wiem, że to Euphorbia puginiformis amkrest. Na razie puszcza nowe pędy a dalej zobaczymy
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

A mnie się bardzo podoba ten ostatni bluszcz :roll: Cudo :lol:
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
Awatar użytkownika
anamat
50p
50p
Posty: 57
Od: 24 cze 2007, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Taki bluszcz kiedyś miałam, dopóki był w domu pieknie rósł, a później dałam go mężowi do firmy i zrobił z niego suszka :cry:
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Niektórych moich parapeciarzy już pewnie znacie z innych postów, a są to głównie aloesy i sukulenty. Ich zdjęcia mogę ponownie zamieścić póżniej, bo teraz coś mi fotosik odmawia współpracy. A wilczomlecza kupiłam przypadkowo w kwiaciarni, bo te jego listki przypominały mi rosiczkę. Teraz natomiast wypuszcza długie pędy z boku, a te główne nie rosną, jak na razie. Sama nie wiem co z nim. ;:31
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Dziękuję Ewo, Aniu ja właśnie go posadziłam z zaszczepek, bo poprzedni był już duży i chciałam go odnowić niestety nie mogę ciągle zamieścić jego zdjęcia - a to pech... :D :D :?
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Sory, źle zrozumiałam pisałam poprzednio o bluszczu oczywiście. Wilczomleczem się podzielę Aniu, ale dopiero co puścił u mnie kilka nowych "wąsów", a liście jeszcze nie ruszyły. Nie mam pojęcia czy te "wąsy" to będą przeradzać się w liście i jak się go szczepi. Możesz podać swoje namiary na PW i jak tylko mi się uda zrobię Ci zaszczepkę. O.K.? ;:95
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Aniu a gdzie mogę zobaczyć Twoje skarby=wilczomlecze?
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Jak nie zapomnę to cyknę fotkę wilczomlecza, który stoi u mnie na klatce. Mam z niego maleńką sadzonkę. Ten z klatki jest dość duży, ma ok 40 cm wysokości, długie kolce i kwitnie małymi czerwonymi kwiatuszkami :lol:
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Aniu poczekam na Twoje zdjęcia, a w tym czasie Twoje maleństwa na pewno podrosną. Pozdro. Leo ;:100 ;:100 ;:100
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”