Proste systemy dostarczania wody do nawadniania, do mycia...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Proste systemy dostarczania wody do nawadniania, do mycia...

Post »

Proste systemy dostarczania wody do nawadniania, do mycia (kąpieli, natrysku), itp.

INFO: Powyższy, ciekawy wątek został wymyślony przez nemo56 - nie tworzy on nowej sekcji ale na pewno będzie pożytezny jako temat/wątek
Dziękuję.
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja z chęcią był wysłuchał propozycji jak zrobić sobie na działce prostym sposobem, przy jak najniższych kosztach natrysk na działce. Może jakieś linki, własne pomysły, zdjęcia...? :wink: Już od dawna o tym myślę... ;:112 ;:40
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

jednym z ciekawych rozwiązań dot. mycia na działce jest mój sposób wykorzystania beczki (ocynk) 200 litrowej do mycia np. rąk (częsty zabieg).
Umocowałem ją na czterech zbitych ze sobą belkach na wys. ok. 220 cm.
Uprzednio wywierciłem otwór w dnie beczki przy samym boku do kranu, który następnie wkręciłem.
Beczka leży na konstrukcji belkowej zabezpieczona klockami (aby się nie ruszała). Wlew do beczki jest oryginalny na środku beczki. Wylew przez kran. Podczas słonecznych dni masz ciepłą wodę, podczas upalnych gorącą.
Wodę można dogrzać jeszcze bardziej gdy pomalujesz połowę beczki (górną) farbą tzw. tablicową (używaną do malowania tablic szkolnych). Murowany wzrost temperatury wody. Z kranu możesz poprowadzić odcinek węża aby nie tracić cennej wody. W ten sposób możesz wlać tą wodę do wanny i się wykąpać.
Obrazek
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

tutaj go lepiej widać;
Obrazek
takie lub podobne urządzenie (np. panel grzewczy) można zamontować na dachu altanki.
Podgrzewanie wody nw ten sposób można zastosować w ogrodowych basenikach składanych. Do tego użyj blachy pomalowanej tą "tablicową" farbą i włóż ją po prostu do baseniku. Temperatura wody rośnie b. szybko.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Prosty i świetny pomysł. I jeszcze ciepła woda za darmo ;:49
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Administrator pisze:nemo56 a nie lepiej dawać grafiki na nasz SERWER upload. Jak coś się stanie z serwerem imageck lub twoim kontem tam, to przepadnie merytoryczna treść Twoich postów , a szkoda byłaby.
A ja robię często kopie bezpieczeństwa i nic nie powino się stać ;-)

Mam taką nadzieję . Poza tym chyba szybsze ładowanie dla ludzi z Polski do serwera w Polsce niż do imaGESHACK.
możesz mi podpowiedzieć, bo jestem trochę rozkojarzony (ach, te święta).
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

nemo56 pisze:...takie lub podobne urządzenie (np. panel grzewczy) można zamontować na dachu altanki...
Właśnie o tym myślałem.Wodę wlewasz zapewne od góry? Ale czy nie lepiej zamontować beczkę plastykową? Jest na pewno trwalsza i woda bez dodatkowego żelaza... :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

nemo56 pisze: możesz mi podpowiedzieć, bo jestem trochę rozkojarzony (ach, te święta).
Chodzi zapewne byś zdjęcia dawał przez: http://forumogrodnicze.info/up
Jak można prosić to daj na ten adres kilka Mikołajów. Z góry dziękuję. ;:108 ;:112
Pozdrawiam Andrzej.
Dociekliwy

Post »

Przyznam że b.ciekawy pomysł wykorzystania Opryskiwacza na natrysk . ;:32

Mój nieżyjący już wujek miał na działce duży ( chyba gdzieś 2000 l - 3000 l ) zbiornik , który połączony był z pompą wodną . Na naszych terenach każdy działkowiec ma swoją pompę wodną i filtr bity w ziemię .
A więc pompa dawała wodę do zbiornika i tą wodą można było się w lecie i wykompać i podlewać całą działkę cieplutką wodą . Rośliny podlewane nie przeżywały szoku termalnego .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja mam w tunelu kropelkowy system nawadniania pomidorów, papryki... Jest na 70 stanowisk. Oczywiście sam go wykonałem. Kosztował mnie 30 złotych i jest na lata... Ponadto wykonałem kropelkowy system nawadniania pod ogórki koszt ok. 10 zł. Znacznie zmniejsza to ryzyko infekcji chorobami i oczywiście nie muszę „latać” z konewką po działce. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Aśka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 11 paź 2005, o 19:54
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Bardzo proszę o zdjęcia tego systemu kropelkowego. Na razie jedną małą część ogrodu podlewam "wężem zraszającym" - stary podziurkowamy malutkim wiertłem wąż leżący na ziemi. Jeden sezon wytrzymał bez zapchania się, zobaczę co będzie dalej. Problemem jest niskie ciśnienie na końcu - czy reduktor ciśnienia załatwi sprawę.

pozdrawiam
Joanna
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Aśka pisze:Bardzo proszę o zdjęcia tego systemu kropelkowego...
Joanna
Będzie to możliwe dopiero w kwietniu - maju. Teraz węże mam złożone. Jak je będę próbował teraz rozwinąć to mogą popękać. Spróbuje jednak jutro to zrobić. Jest on zrobiony na tej zasadzie, że od węża głównego o średnicy 10mm, co 25 - 50 cm odchodzą cieńsze węże zakończone kapilarami. Przed głównym wężem mam zainstalowany filt wodny. W sklepach z systemami nawodnieniowymi powinni mieć w sprzedaży rózne systemy.
...Na razie jedną małą część ogrodu podlewam "wężem zraszającym" - stary podziurkowamy malutkim wiertłem wąż leżący na ziemi...
Joanna
Możesz kupić specjalny wąż (są różne średnice), który ma otwory, co 10 cm. Służy on też do kropelkowego nawadniania i nie trzeba dużego ciśnienia wody. Węże te noszą nazwy m.in. "T-Tape" i "AZUD-LINE" i mają średnicę m.in. 17mm.
Używając tych dwóch „systemów” wodnych kran odkręcam tylko na ¼ jednego obrotu.
Może ktoś znajdzie zdjęcia takich węży w Internecie i do nich odnośnik?
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jakub . . . . .
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”