Zmiękczacz do wody

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Zmiękczacz do wody

Post »

Witam.kupilam zmiękczacz do wody-TWO-Aquafix.Co mam teraz z nim zrobic?
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

W jakim celu go kupiłaś?
Do podlewanie roślin wystarczy woda przegotowana, odstana lub deszczówka.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Zmiękczacz do wody cz.2

Post »

Dorko z deszczówką też trzeba uważać. :(
Byłam bardzo zdziwiona gdy zbadałam pH deszczówki. Deszczówka ma odczyn lekko zasadowy, przynajmniej w mojej okolicy.
Do bezpośredniego podlewania roślin kwaśnolubnych raczej się nie nadaje, trzeba ją czymś lekko zakwasić, np. kwaśnym torfem. :roll:
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Marcia,
oddaj ten "uzdatniacz" do sklepu ;-)
Tak jak radzi Lila deszczówkę zakwaś torfem lub zasuszonymi liśćmi dębu (lub szyszki z olchy) to naturalny i bezpieczny sposób ;-)
Uzdatniaczmi możesz tylko zrobić zamieszanie w glebie bo zmienią one nie tylko pH wody ale i podłoża :(
jeśli jest mowa o woreczkach to mają one sens tylko gdy woda w pojemniku jest w ciągłym ruchu.
Marcinus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 mar 2007, o 16:29
Kontakt:

Re: Zmiękczacz do wody

Post »

marcia2003 pisze:Witam.kupilam zmiękczacz do wody-TWO-Aquafix.Co mam teraz z nim zrobic?

Ten preparat zmieni tylko wartość twardości ogólnej, pH i twardość węglanowa pozostaną nietknięte, więc nie osiągniesz swojego założenia.
Chemia w takim wydaniu Twoim kwiatkom może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Dobrymi sposobami na zmiękczanie wody, są wymienione tutaj już szyszki olchy i liście dębu, można robić wywary z szyszek i wtedy będziemy mieli miękką wodę o niskim pH.
Torf również jest dobrym sposobem.
Można również stosować wodę destylowaną wzbogacając ją o zestaw minerałów potrzebnych dla roślin, wtedy mamy wodę o pH poniżej 7 i twardościach równych 0.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zmiękczacz do wody

Post »

Marcinus pisze:
marcia2003 pisze:Witam.kupilam zmiękczacz do wody-TWO-Aquafix.Co mam teraz z nim zrobic?

Ten preparat zmieni tylko wartość twardości ogólnej, pH i twardość węglanowa pozostaną nietknięte, więc nie osiągniesz swojego założenia.
Chemia w takim wydaniu Twoim kwiatkom może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Dobrymi sposobami na zmiękczanie wody, są wymienione tutaj już szyszki olchy i liście dębu, można robić wywary z szyszek i wtedy będziemy mieli miękką wodę o niskim pH.
Torf również jest dobrym sposobem.
Można również stosować wodę destylowaną wzbogacając ją o zestaw minerałów potrzebnych dla roślin, wtedy mamy wodę o pH poniżej 7 i twardościach równych 0.
Marcinusie!!
Bardzo dziękuję, za pomoc i dokładne wytłumaczene działania preparatów!!
Nie ma to jak fachowiec - akwarysta ;-)
Pozdrawiam!!
d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”