WC na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

WC na działce

Post »

W pobliżu mojej działki był ogólnodostępny wc,ale po zimie zniknął.
Postanowiłam kupić toaletę turystyczną.
Czy ktoś ostatnio "przerabiał"ten temat.Znalazłam wcześniejsze wypowiedzi,ale może się zdezaktualizowały.
Chodzi mi o to gdzie można kupić tanio,bo u nas niestety kradną,ale też żeby to nie był towar z najniższej półki.
Przejrzałam oferty kilku sklepów internetowych,ale wygodniej byłoby mi kupić w supermarkecie.Ostatnio jednak bardzo rzadko tam zaglądam i nie mam pojęcia czy prowadzą taki asortyment.
bristol
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 19 mar 2010, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: WC na działce

Post »

Kaja takich markietów w Gdańsku jest kilka i w okolilicy -wstarczy sprawdzić oferte.
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WC na działce

Post »

Sprawdzałam,ale nie znalazłam czegoś takiego w ofercie.Jutro spróbuję zadzwonić.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: WC na działce

Post »

Zerknij też tutaj:
- Toaleta przenośna
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WC na działce

Post »

Czytałam to na samym początku,ale ostatni post jest z 2008 r.
Myślałam,że przez dwa lata więcej osób sprawiło sobie taką toaletę i będą jakieś aktualne uwagi. Zamówiłam już w internecie,bo nie ma sensu trwonienie czasu i jeżdżenie po supermarketach skoro nie wiem czy tam będą takie toalety.
Dziękuję za zainteresowanie.
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: WC na działce

Post »

Kaju mam ten sam problem na działce muszę mieć wc i też chciałam kupić przenośne wc w supermarkecie ale....
1) na jak długo taki zbiornik na fekalia wystarczy ?
2) przy spłukiwaniu zużywa 150 ml wody -czy to wystarczy aby sedesik był czysty?
Jeśli kupiłaś i używasz takie wc napisz jak to wygląda w użytkowaniu bo informacje użytkowników tych toalet są dośc skąpe
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
konopielka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 paź 2006, o 19:56

Re: WC na działce

Post »

a nie może być zwykły wychodek? zabronione, czy śmierdzi? lub zabronione bo śmierdzi? ja mam takie coś prócz domowych muszli klozetowych, by w czasie roboty w błocie ( np robotnicy) nie musieć robić akcji zdejmowania gumiaków, by zrobić to i owo...
onkiel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 wrz 2008, o 22:20
Lokalizacja: Łódź

Re: WC na działce

Post »

Witam, ja używam przenośnej toalety Thetford ( lub jakoś tak :)) ale na ile starcza to nikt nie odpowie. zależy od fizjologii człowieka :) a po piwie to już na dzień może starczyć dla 2 os :).
ja mam 15l / 20l gdzie 20 to zbiornik na fekalia. wygoda i czystość, na działkach gdy nie ma gdzie postawić wychodka to super sprawa. tylko na zimę należy opróżnić i zostawić otwarty aby woda odparowała.
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: WC na działce

Post »

A może by tak do tradycyjnego wychodka zainstalować muszelkę, podciągnąć wodę,chyba byłoby lepsze od tych przenosnych.
Pozdrawiam Kamil
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: WC na działce

Post »

Tu najprostsza i zdecydowanie najtańsza wersja: :wink:

http://herbacianokaligraficznie.blox.pl ... onsku.html

Trzeba by gdzie między róże wstawić... widoki i zapachy (róż oczywiście) a i róże by miały co tam im potrzeba :lol:
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: WC na działce

Post »

Mirek, super bomba. Dwie deseczki pod nogi, co by się ziemia nie obsypywała, Kawałek fartucha plażowego i dołek pod przyszłe nasadzenia.
Jestem tym wynalazkiem zaaachwycony !!!
I tyle dobra by się nie marnowało w szambie !!!
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: WC na działce

Post »

Mirku super pomysł z tym przenośnym "kibelkiem", tylko kilka krzaczków trzeba mieć na podwórku.... :;230 :;230 :;230
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: WC na działce

Post »

Choć na przywitanie jest miejsce w innej części, to jako nowa powitam i dodać od siebie: podpowiem, że można wykorzystać samą nasadkę z toalety kompostującej - z separatorem po to, by nie mieszać odpadów stałych z moczem, co powoduje ten nie do zniesienia fetor z "wygódki". Noszę się z zamiarem zainstalowania w mieszkaniu toalety suchej z powodów czysto ekonomicznych, bo choć inwestycja dość kosztowna na dzień dobry, jednak w dłuższym czasie zwraca się właściwie w ciągu, natomiast na ogrodzie chcę właśnie w wygódce wykorzystać tę nakładkę, a resztę wykonać we własnym zakresie.
Rzeczony wkład jest na tej stronie: http://www .....pl/privy500.htm#
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”