Ot... chwastowisko marcyjanny.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Jestem chyba masochistką, że pokazuję nasz (pana m. i mój) zachwaszczony, 2-letni ogród ;:103 Większość normalnych ludzi zaczyna od zrobienia trawników, a my ich nie mamy do tej pory i co gorsza nie zanosi się, że kiedyś nam się zechce wziąć za nie :roll: Chwasty zamiast trawnika rządzą! Nie trzeba ich podlewać, a są zielone
:wink:
Trochę już Was poznałam i wiem, że na tym forum sami sympatyczni ludzie i jeśli ktoś odwiedzi mój ogród (chciałabym tego i wstydzę się równocześnie), to będzie chwalił. A ja potrzebuję potrząśnięcia i szczerego "weź się babo do roboty!".
Będzie to też rodzaj pamiętnika, żebym pamiętała na wiosnę, co gdzie rośnie, bo galopująca skleroza mnie dopadła :oops:

Najsampierw zachodnia część.
Wchodzimy ścieżką na górę:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Na widoczny "mur chiński" spuśćmy zasłonę milczenia. On kiedys zarośnie i przestanie tak straszyć.
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Przy ścieżce posadziłam trochę drobiazgów. Oto kilka z nich:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5425
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Witaj :D

Ja tez sie wstydzilam :lol: , ale jest juz lepiej, coraz wiecej zrobione :wink:

Powiem, ci jednak, ze mam duza czesc ogrodu kompletnie nie ruszona (czesc przed domem, ktora wlasnie ryjemy, ale jakos powoli, obie strony po bokach domu, a takze front). Nie zalamuj sie, w koncu zrobisz. My robimy po malym kawalku, zostawiajac chwasty na innych czesciach samopas, bo nie daloby sie nic innego zrobic, gdybysmy sie zajmowali ich ogarnieciem. Polecam te metode, bo zawsze jest juz "cos". Zrobienie calosci na raz, to za duzo, i rece opadaja na sama mysl o rozpoczeciu prac. Wyznacz wiec sobie jakas czesc (my zaczelismy akurat od tylu dzialki) i powoli do przodu :wink:

Ludzie z forum beda cie wspierac, gwarantuje :wink: Ale wiesz, samo sie nie zrobi - musicie sie zawziac i poswiecic czas i muskuly 8)

Jak chcesz, moge ci podeslac foty naszych "reprezentacyjnych" miejsc, to sie odstresujesz :lol:
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Cześć Dominikams! Dzięki za odwiedziny. Ja całymi dniami haruję w chwastowisku, ale wciąż przegrywam walkę. Nie wstydź się, pokaż zdjęcia reprezentacyjne na forum :mrgreen:
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Małgosiu, pilnuj tych zdjęć jak oczka w głowie! Za dwa lata, gdy na nie popatrzysz, polecisz pod sufit z dumy, co udało Ci się osiagnąć pracą.

A wiesz, jak ja bym chciała mieć taki mur, ojeeeeej..... przecież to gotowa baza na pnącze plus rabatkę poniżej. Przepiękny :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Więc tak, skoro to nowy ogród to widzę, że na samym jego początku ktoś pomyślał trochę nad jego zaplanowaniem :) albo po prostu akurat takie zdjęcia pokazałaś :D nieważne, musisz przede wszystkim oczyścić go z chwastów, daj powietrza bo widzę, że np tawuły i pięciorniki to już tam ledwo, ledwo :D skalniczki też potrzebują światła więc jak ktoś już Ci napisał - DO ROBOTY :) masz fajne skarpy, miejscami nasadziłaś kany, to wszystko trzeba jedynie dopieścić :) cos nowego dosadzić, no i ten trawnik to wiesz .... największe wyzwanie chyba :D świerk serbski, jak i pozostałe potrzebują nawozów, przydała by się jakaś kora, żeby i lepiej to wyglądało, a i wilgoć utrzyma się w podłożu dzięki temu :) na razie tyle, jeśli chcesz to pytaj, pomogę chętnie :)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5425
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Ostatnie foty, które wrzuciłaś są super! Podobają mi się ogromnie te górki. I masz tam sporo roślin, i to już wyrośniętych. Materiał na ogród rewelacja!

Aaaa, foty przed chwilą cyknęłam :lol: Jak skończy się burza, to wrzucę :wink:
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Małgosiu, jak widzę te iglaki, lasek w tle i fajne skarpy, to aż mnie swędzi żeby pójść w tym kierunku i na jednej ze skarp zrobić wrzosowisko. Skoro rosną iglaki, będą też rosły wrzosowate. Teraz wrzosy zaczynają kwitnąć i jest ich duży wybór.
Za rok, dwa te iglaczki plus pięknie kwitnące plamy wrzosów i wrzośców na wzniesieniach - piękny widok!
Pozdrawiam i życzę dużo zapału i siły :!:
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Witaj Małgosiu, ogród Twój stopniowo zaczyna nabierać kształtów,już widać w nim dość duże drzewa iglaste , krzewy i drzewa ozdobne.Nie przejmuj się pewnymi niedociągnięciami, ogrody nas wszystkich w początkowej fazie urządzania wyglądały podobnie lub jeszcze gorzej.Za kilka lat będziesz dumna z efektów swojej pracy,a ogród ten będzie Twoją wizytówką.

Życzę miłego dnia z deszczowego Lublina,
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny ;:167 Przede wszystkim za to, że zechciało Wam się chodzić w deszczu po moich górach, dolinach. Ja wyszłam tylko na chwilę cyknąć zdjęcia :lol:

100krotko jaki mur piekny, każdy widzi, ale to jest murek oporowy, bo te góry to nie rzecz nabyta. Mieliśmy taki kaprys, żeby sobie je usypać. Do tego sąsiad... hmm napiszę tak - dobrze, że dzieli nas mur.

Tess ja naprawdę chciałabym mieć zielone dywany. Już nawet spryskałam randapem, ale nastała pora deszczowa, nie można było zaorać i chwasty rosły szybciej niż usychały. Teraz wyrosły jeszcze bujniejsze.

Sylweste ogród faktycznie planowany, ale zupełnie nieplanowana ta syzyfowa praca z chwaściorami. W ubiegłym roku wysypaliśmy tu ok. 200 worków kory. No proszę Cię, napisz, że ją widać :;230 Tawuły i pięciorniki robią przy ścieżce za żywopłocik, więc mają być zwarte. Na tym zdjęciu akurat nie widać, ale jeszcze mają sporo luzu między sobą. A jak wypatrzyłeś, że tam są świerki serbskie :?: Chyba im tu dobrze, bo maja spore przyrosty i szyszki nawet
Obrazek

dala mam wrzosowisko, a jakże. Malizną czuć, ale kasy zbrakło na więcej. Za radą dominikams porobiłam sadzonki z tych co mam i posadzę wyżej na skarpie. Torf już mam na wymianę ziemi, bo ta co jest to była nawożona z różnych miejsc, ale z drogi przy lesie też, więc może i nie jest taka zła.
Obrazek Obrazek

ZENOBIUSZU w Chełmie też pada, więc skoro nie mogę iść do ogrodu, to postanowiłam chociaż założyć wątek ogrodowy :) Na początek posadziliśmy szkielet, czyli właśnie drzewa i krzewy, a teraz sadzę byliny. Oczywiście ze szkółki pana Zygmunta z Lubartowa.
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”