Nahmowy ogródek

nahm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 8 maja 2009, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nahmowy ogródek

Post »

Hej

Forum czytam od jakiegoś czasu ale kaktusy kolekcjonuje już od 7 lat powolutku ale kolekcja rośnie. Kaktusy rosną w ogrodzie(obecnie czekam na remont i nie są na swoim ulubionym miejscu ale rozstawione gdzie jest miejsce :() a zimą na strychu Z braku własnej cyfrówki zdięcia wyszły nie zadobre ale są. Oto moje kolczaki:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

kącik gruboszy na razie się aklimatyzuja i rozrastają: hobbit i dwa nieznane z nazwy
Obrazek
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Piekne kwiaty u Notocactusa ottonisa. Też go mam. ;) Bardzo ładna Rebutia i Hobbit. Widać, że masz do kolczaków rękę. ;D

Mam małe pytanko, a mianowicie jak zimujesz swoje kaktusy? Czy ten strych dobrze oświetlony, czy wyjmujesz z doniczki, jaka mniej więcej temp.? W szczególności chodzi mi o Notocactusa, ale i Rebutie bo zamierzam kupić. :wink:
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Witaj na forum :)

Bardzo ładna kolekcja - wcale nie mała - i piękne kwiaty :) Szczególnie okaz zaraz po opuncji przypadł mi do gustu.
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Witam!!!
Jak miło kolejna osóbka zafascynowana kaktusami :) bardzo ładne masz kaktusy a niektóre to spore okazy.
Śliczna ta Rebutia M. okazały egzemplarz, Notocactus ottonis cudownie kwitnie mam nadzieję,że kiedyś też doczekam takich kwiatów, ja dopiero mojego nabyłam w tym roku także wątpliwe żeby zakwitł.
A jak u Ciebie z kwitnieniem u echinopsisów??
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
nahm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 8 maja 2009, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kaktusy zimują na strychu od października do kwietni (w tym roku z powodu remontu wystawiłem je w maju), strych jest nie ocieplany dość widny okno wychodzi na południe - południowy zachód, przez pomieszczenie w którym zimują kolczaki przechodzi komin więc temperatura oscyluje od 0 do 10 stopni ale przy mrozach szczególnie w nocy potrafi spaść do około - 5 ranem gdy słońce wzejdzie i sąsiedzi zaczną palić w piecu temperatura wzrasta.

Notocactus to zeszłoroczny nabytek zimował w mieszkaniu temperatura przy oknie około 14 stopni i dość sporo słońca (nie podlewany). Rebutie na strychu dość obficie zakwitły w tym roku. Echinopsisy multiplex dopiero zawiązują pąki ale w poprzednich latach kwitły obficie i pachnąco :).

Rebutia muscula - zwana przeze mnie "marchewką" - to mój najstarszy nabytek 7 letni dość często obskubywany z odrostów.

Dopiero się uczę nazewnictwa więc mam prośbę o identyfikacje kaktusa to ten na 9 zdjęciu od góry obok Echinopsisa jak się nim zajmować aby zakwitł bo mam go już dość długo oraz kaktus na zdjęciu nr 8 tegoroczny odratowany podarek.
Krzysztof N
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 16 lut 2009, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

Witam kaktusiarza całkiem niezła kolekcja,powodzenia
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Post »

Witam kolejnego pokłutego :lol: ,uzbierałeś niezłe stadko.Mnie najbardziej wpadł w oko Twój Cereus jamacaru monstrosius,piękny okaz.Kaktus,o którego pytasz,to moim zdaniem jakiś Pachycereus,choć pewny w 100% nie jestem.
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
nahm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 8 maja 2009, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Fotki z ubiegłego roku:
Obrazek

Multiplex w nocnej okazałości, niestety tej pięknej opuncji w tle juz niema(jakiś pijany wandal próbował ją ukraść z ogrodu, a jak go pokuła to ją podeptał) :( został tylko jeden człon który w tym roku puszcza nowe człony.

Obrazek

jakiś skalniak wrośnięty w pień drzewka prawdziwie ekstremalne środowisko
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

Śliczne rośliny,mnie urzekła Lofcia , dobrze że mogę pooglądać ją u Ciebie :D moją zimą zjadły myszy , :shock: szkoda że nie widziałam ich po kolacji pewnie miały ........ :lol: :lol: :wink:
nahm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 8 maja 2009, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

tylko żeby tym myszą się nie spodobało bo z niewiedzy mogą wziąść się za reszte kaktusów :D

w piątek Agatowe Lato w Lwówku Śląskim mam nadzieje że jak co rok będzie stoisko z kaktusami i nowi podopieczni :)
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

nahm pisze:tylko żeby tym myszą się nie spodobało bo z niewiedzy mogą wziąść się za reszte kaktusów :D

w piątek Agatowe Lato w Lwówku Śląskim mam nadzieje że jak co rok będzie stoisko z kaktusami i nowi podopieczni :)

Oj spodobało ,oprócz Lofci zjadły kilka innych ,a naj gorsze że i teraz dobierają się do roślin ,powystawiałam miseczki z specjalną karmą :twisted:

A nowinkami pochwalisz się :?: :wink:
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ogromna szkoda opunki :( na szczęście dość szybko rosną :)
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
nahm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 8 maja 2009, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moi nowi podopieczni :)

Człowiek jedzie na Agatowe Lato to powinien przywieść całą masę pięknych agatów, a co przywozi ? kaktusy :)
1. Thelocactus hexaedrophorus ??
Obrazek
2. Neochilenia napina
Obrazek
3. Astrophytum capricorne
Obrazek
4. Gymnocalycium cardenasianum
Obrazek
5. Astrophytum asterias
Obrazek
6. Rebutia
Obrazek

było rodzajów tych biedaczków jeszcze masa ale człowiek musi sobie coś zostawić na potem :)

Już za chwileczkę. Już za momęcik. Zaraz się zacznie....
Obrazek
... a w chwili oczekiwania czas umila zapach:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”