Cynia, jakobinka (Zinnia) cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
botanik1
200p
200p
Posty: 274
Od: 21 lut 2009, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a

Cynia, jakobinka (Zinnia) cz.1

Post »

Nie znalazłem odzielnego tematu poświęconego tym roślinom (albo nie umiem szukać :oops: ), a bardzo, bardzo je lubię :D Pochwalcie się swoimi cyniami :wink: Ja w tym roku będę wysiewał
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Post »

Ja przeważnie mam ta drugą odmianę i zawsze sieję w kwietniu bezpośrednio do gruntu.
Sieje w rządku,a kiedy urosną rozsadzam :D Cynie są piękne.
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Ja też bezpośrednio do gruntu.
W tym roku kupiłam sobie monochrom, tzn. wyłącznie czerwone :-) Widziałam gdzieś na zdjęciu zestawienie takich cynii z wilczomleczem obrzeżonym - cudowne.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Przyłączam sie do klubu wielbicieli cynii ;) Też uwielbiam te rośliny i nie wyobrażam sobie sezonu beż tych uroczych kwiatów na działce.
Nie wiem jak Wy, ale dla mnie cynie z rozsady rosną trochę gorzej, są niższe, takie niewyrośnięte, najlepiej wysiane bezpośrednio do gruntu i nieprzesadzane. Jedynie cynia meksykańska z rozsady rosła bez problemu.
Peppermint wysiewałam w ubiegłym sezonie, kwitła tak samo ślicznie jak na zdjeciu.
Botanik1 ta seledynowa jest urocza, właśnie taki kolor muszę dokupić, będzie idealnie pasować do fioletowej ;)
\
Awatar użytkownika
LaPasion
100p
100p
Posty: 135
Od: 13 mar 2007, o 06:48
Lokalizacja: Wrocław

Post »

piekna jest ta skarbiozowa... w tym roku sieję perską, biała i nasionka zeszłorocznej niemieckiej o wielkich główkach.... była piękna... chciałam wysiać do doniczek, ale skoro mówicie , że do gruntu to jeszcze się wstrzymam w takim razie :)
Nazwa Gatunkowa: Magdziorek
Rząd : Leniwce ;)
Pawel z Niemiec
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 kwie 2009, o 12:16
Lokalizacja: Niemcy - Hessen

Post »

Kurcze -wszyscy siejecie do gruntu a my najpierw do donic a potem rozsadzamy a przynajmniej taki mamy zamiar,poniewaz w tym roku pierwszy raz zaopatrzylismy sie w te piekne kwiaty.Moze podpowiecie kiedy najlepiej je rozsadzac -jakie musza byc duze sadzonki.Nasze pieknie juz zeszly ale zawsze lepiej zapytac jezeli chodzi o rozsade.Pozdrawiam.
Piekno - to kwiaty i kobiety.
chanya
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 lis 2008, o 11:05
Lokalizacja: opolskie

Post »

Również uwielbiam te kwiaty, przede wszystkim za ich trwałość. Mam rozsadę cynii perskiej, meksykańskiej, daliowej i peppermint, ale jeszcze muszę poczekać aż troszkę podrośnie.
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ja w tym roku pierwszy raz będę mieć cynie, dostałam nasionka jakiejś z forum i chcę bezpośrednio do gruntu (jeszczenie siałam)a w domu wysiałam jakąś odmianę miniaturowych, mają już po 4 listki!
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Cynia miniaturowa- siewki

Post »

Witajcie mam pytanie: wysiałam w domu nasionka cyni miniaturowej ładnie wykiełkowały ale mam wrażenie że nienaturalnie się wyciągneły co zrobiłam źle, czy da się je jeszcze uratować? to zdjęcie sprzed kilku dni teraz mam wrażenie że są jeszcze wyższe Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Siewki nie są taie złe. ;) Jak będziesz pikowała, to musisz wsadzić je głębiej, niż rosną teraz.
Pozdrawiam,
Mateusz!
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dzięki tylko kiedy mam to zrobić? ile jeszcze czekać?
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Możesz zrobić teraz lub za kilka dni.
Pozdrawiam,
Mateusz!
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Są bardzo ładne , zrób jak radzi Mateusz , moje astry igiełkowe były jeszcze gorsze i wisiały.... :shock: , już kilka dni na rabatce posadzone głębiej i są ok :D . Tak samo z cyniami , tez siałem miniaturke cyni i inne , miniaturkę musze przepikowac po niedzielei . Gdyby jeszcze Zosia straszyła to poprzykrywam folią , ale już bardzo dużo wysadziłem i myślę , że Zosia ie będzie bardzo straszyć... :evil:
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”