Paphiopedilum i inne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Paphiopedilum i inne

Post »

Witam, jestem miłośniczką roślin ciągle zwiększającą "zazielenienie" parapetów (i nie tylko :wink: ); posiadam na nich także trochę storczyków, więc postanowiłam pokazać je w nowym, "storczykowym" wątku. Spośród storczyków szczególnie podbijają moje serce paphiopedilum, phragmipedium, cattleye, cymbidium, miltonie i cambrie wielkokwiatowe. Na początek jedno z moich paphiopedilów - niestety już przekwitło; to sabotek seryjny o biało-seledynowych kwiatach, phragmipedium grande (które kwitnie tak: http://www.ottawaorchidsociety.com/show ... grande.jpg ) oraz cambria:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Cambria ładna. za Paphiopedilami raczej nie przepadam (m.in. dlatego, że nie chcą u mnie powtarzać kwitnień), ale bardzo mi się podoba paph. bellatulum które jest białe w czarne lub brązowe kropki.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Mnie też się ono podoba, ale jakoś nigdy na nie natrafiłam, a ze sklepu internetowego trochę boję się kupić, bo nie możliwości obejrzenia konkretnego egzemplarza. To mój phalaenopsis miniaturka - właśnie kwitnie:

ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Phalaenopsis śliczny. Phalaenopsisy to moje ulubione storczyki, większość mi się bardzo podoba, ale najbardziej te z dużymi kwiatami.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

A to kolejne z moich storczyków: niezidentyfikowany i phalaenopsis:

ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Agnieszko, piękne Twoje paphiopedilum, jest bardzo dorodne, ma dużo rozetek jednym słowem piękny, phalaenopsis ma piekne liście- piękny z niego okaz.

Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

coraz bardziej mi się zaczynają cambrie podobać :) Twoja w pięknych kolorach.
Życzę by z wszystkich pączków na falenopsisie zakwitły kwiaty.

pozdrawiam, Justyna
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Agar- ta Twoja roślina NN jakoś mi przypomina taką roślinkę, potocznie zwaną Krynka- gdzieś na forum widziałam fotkę, ale teraz nie moge odnaleźć- bardzo podobne było, choć nie mam pewności czy na 100%.
Pieknego masz tego Phalaenopsis z kropkowanymi liśćmi. Mam nadzieję, ze mój jest tez taki sam, bo teraz przechodzi małą reanimację. na razie trzyma się dzielnie. Agar, czy u Ciebie już kwitło phragmipedium grande, czy ono jest bardzo wymagające w uprawie?
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Renatko, dziękuję, również w imieniu sabotka i "marmurka" :oops: Śnieżko, phragmipedium mam od niedawna, ale trochę czytałam na jego temat i wiem, że główny problem w jego uprawie to utrzymanie odpowiedniej wilgotności podłoża (ma być stale wilgotne, ale nie może być mokre) i zakwaszenia (najlepiej raz na jakiś czas podlać wodą z sokiem z cytryny). Jeśli chodzi o światło to nie jest zbyt wymagające (wystarczy okno zachodnie), a jako podłoże może być mieszanka kory sosnowej, mchu torfowca i odrobiny perlitu (żeby trzymało wilgoć i było przewiewne); za kilka miesięcy pewnie będę mogła powiedzieć więcej, na razie mam zbyt mizerne doświadczenia z phragmipedium :? Justynko, cambrie -zwłaszcza wielkokwiatowe- naprawdę są cudne; niestety trzeba mieć trochę szczęścia, żeby "upolować" fajny egzemplarz :wink: To mój niedawny nabytek:

ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Agnieszko- dziękuję za informacje i czekam na nowe wieści o tym storczyku. Bardzo podobają mi się jego kwiaty.
elizabett-1977
200p
200p
Posty: 278
Od: 20 sty 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Żywca

Post »

Witajcie.
Ja tez jestem miłośniczką storczyków.Za pielęgnację potrafią odwdzięczyć się pięknymi kwiatami.Strasznie je za to lubię. :wink:
Wczoraj nabyłam do kolekcji nowy okaz(paphiopedilum)Jest piękny,muszę tylko zapoznać sie z instrukcją obsługi.Chyba że to ten sam rodzaj pielęgnacji co u najpopularniejszego gatunku.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Przepiękne okazy.Wygladają jak sztuczne.Właściwie to nie ma sie co dziwić.Każdy storczyk nowo nabyty z gieldy czy ze sklepu wyglada rewelacyjnie.Sztuka polega na tym ,zeby wygladal tak za 3 lata :wink: elizabett Twoj paputek wyglada jak sztuczny nawoskowany kwiatek.Piękny!!!!! Mimo ich niesamowitej urody jakoś nie zdołały mnie przeciągnąć na swoją strone.Chyba zostane wierna jednemu gatunkowi,bo to ułatwia pielęgnację.
elizabett-1977
200p
200p
Posty: 278
Od: 20 sty 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Żywca

Post »

A ja właśnie dlatego go kupłam,że jes inny niż te co mam(phalaenopsisy).Nie wiem jak będzie wyglądał za 3 lata :lol: pozostały kwitną już przez 2 ,może uda się i z tym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”