Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Drzewa ozdobne
Zablokowany
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Od niedawna mam hortensje i przyznam, że pod wpływem fotek, stałam się ich wielbicielką. Mam prośbę do osób uprawiających hortensje bukietowe od kilku lat, która rośnie najbujniej - w górę i na boki?
A to spis moich hortensji: Anabella, Pinki Whinki, Kyusiu, Lymeth, Fantomas, Grandi Flora
Bedę przerabiać rabatę i przydadzą mi się informacje, żebym znowu po wielokroć nie przesadzała roślin.
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
Ingrid
200p
200p
Posty: 201
Od: 10 lut 2007, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Niestety mimo zimnego ogrodu i ciagłych porażek z kwitnieniem ogrodowych hortensji ;:223 nadal należę do grona wielbicieli hortensji ;:136

Czy ja wysyłałam ci Masję ?- ta kwitnąca najbardziej ja przypomina .

'Europa' wspaniale się u ciebie czuje , a nowa kulista jest prześliczna ;:224

Ja w tym sezonie na paniculaty czekam , bo z ogrodowymi bardzo krucho .

Podlewanie 2x w tygodniu w gruncie to zalecenia na wszystkich stronach hodowców - ja to stosuję i moje hortensje posadzone przy północnej str domu nie więdną nawet w te drakońskie upały .

Tulipanko ! Twoje hortensje też są piękne i super , że bakcyl hortensjowy tak Ciebie ogarnął ;:63
pozdrawiam Ingrid
migawki z ogrodu
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Ja w te upały, niestety, muszę podlewać codziennie i to sporo.
Moje hortensje mają trochę słońca w ciągu dnia i trochę cierpią. Jedną nawet chciałam przesadzić pod drzewa do cienia, ale treraz kwitnie i nie wiem, czy mogę ją ruszyć, tak, żeby jej nie uszkodzić, czy może jednak poczekać do wiosny?
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21744
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Ja również muszę podlewać hortensje codziennie .
Wczoraj bardzo ucierpiała H.aspera... myślałam,że to jej koniec ale dziś rano widzę poprawę...
Choc nie rosną w pełnym słońcu nie mogę zrobić nawet jednego dnia przerwy w podlewaniu ich
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
affa
100p
100p
Posty: 173
Od: 19 lip 2009, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Dziękuję KaRo za zaproszenie ;:31 - niedługo przedstawię fotki z tworzenia kawałka zieleni w centrum miasta, cały czas do tego dojrzewam ;:67
Zgadzam się z Tobą, że w obecne upały hortensje wymagają podlewania codziennie - myślę, że zależy to od przepuszczalności gleby. U mnie po kwietniowych całomiesięcznych opadach nie było śladu już po kilku dniach bez deszczu .

Hortensji naliczyłam 15. W kolejności pojawianie się u mnie: Ranice Nizza, Selina, NN (ciemno fioletowe kule), Vanille Fraise, La Vasterival, Limelight, Kyushu, Anabelle, pienna Teller Blaumeise, Hanabi, Tivoli, NN (początkowo zielone, potem ciemno czerwone kwiaty o postrzepionych brzegach), Choco, You&Me Romance (prawdopodobnie :) ), Libelle.

Przedwczoraj w Obi widzałam którąś z Magical (jasnoróżowa z zielonymi zakończeniami płatków, chyba Hokomathyst AMETHYST) - była trochę sfatygowana, a nie chcieli przecenić, więc poczekam na kolejną dostawę. mają teraz - będą mieć znowu :wink: Wciąż pamiętam, jak w maju nie kupiłam Hortmaja 'Magical Jade' bo stwierdziłam, że takie dziwne czerwonawe przebarwienia to coś nie tak ;:223 ;:223 :? Ech ta wiedza - ciągle jej brakuje.
Pozdrawiam. Anna
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Może ktoś mi powie dlaczego moja Limelight się zbuntowała , ani jednego kwiatuszka :cry: posadzona jesienią przetrwała bez problemu , wiosną przycięta rozrosła się w naprawdę ładny krzaczek ale ............gdzie kwiatki ? Jesienią posadziłam 4 inne i one zawiązały pączki :D
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Nie należało tak młodej ciąć.Za to w przyszłym sezonie będzie więcej :)
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Dlaczego więc tym pozostałym cięcie nie zaszkodziło ? Pink Diamond cała opączkowana , reszta w mniejszym lub większym stopniu też a Limelight nic :roll: szlachcianka jakaś :wink:
Awatar użytkownika
janina1949
50p
50p
Posty: 82
Od: 30 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: Jarocin

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Kupiłam hortensję drzewiastą PINK PINCUSHION czy ktoś z was ma ją prosiłabym o zdjęcie kwitnącej.Pozdrawiam Janina
Witam wszystkich miłośników działek i ogrodów
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Janino, cofnij się o jedną stronę do tyłu, pokazywałam już ją. To tegoroczny, wiosenny nabytek, więc jeszcze niewielkich rozmiarów.
Kwiaty zmieniają się w trakcie kwitnienia. Dziś są inne, bledsze, moim zdaniem brzydsze :roll:
Rośnie w pełnym słońcu, ma zapewnioną dobrą wilgotność i świetnie sobie radzi.
Wieczorem wstawię jej dzisiejsze zdjęcie.


Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.III
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=18&t=38237
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”