Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3  
Autor Wiadomość
Gryzoń
 Tytuł: "Psi" problem... czyli pies w ogrodzie
PostNapisane: 2 lis 2008, o 09:27 
50p
50p

1 szt.
Przeglądałem forum i nie znalazłem podobnego tematu. Nie wiem również czy założyłem go w odpowiednim dziale ale uznałem, że temat dotyczy głównie krzewów dlatego tutaj trafił.

Pytanie brzmi:
Czy forumowicze znają może jakiś patent do pilnowania krzewów przed moczem psa?? Wiadomo co robi z krzewami.
Płotków chcę uniknąć dookoła krzewów bo psują efekt wizualny.
Lubię też zwierzęta ale ja upieram się przy suczce ze względu na rośliny, inni chcą samca mówiąc, że się go wychowa ale to chyba niemożliwe bo skąd On będzie wiedział gdzie może oddać mocz a gdzie nie (nie rozróżnia roślin od rzeczy stałych) :roll:
Psa do uśpienia nie oddam nigdy bo nie mam do tego serca ale jak ususzy 1, 2, 5, 10 roślinę nieraz bardzo rzadką i cenną gatunkowo to przecież może człowieka coś trafić :?
Borykacie się z tym samym problemem czy udało się go jakoś uniknąć??

tadeusz48
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2008, o 10:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Cytuj:
Płotków chcę uniknąć dookoła krzewów bo psują efekt wizualny.

Wydaje mi się że nie masz innego wyjścia, płotki, albo pies; płotki mogą być różne i w różny sposób wykonane. Podstawowym problemem jest to że pies nie bez powodu znaczy swój teren, jeżeli zbyt często znaczy, to pokazuje że jest inne zwierzę ( pies) które wkracza na ten teren i również nanosi zapach. Jeżeli tak się dzieje to musisz uszczelnić ogrodzenie swojego ogrodu, by inne psy nie miały dostępu do Twojego ogrodu. Pisałem na tym forum jak skierować psa by sikał tam gdzie mu wskazujemy , a nie tam gdzie on chce, wystarczy nasączyć moczem psa naszego lub obcego jakąś szmatę i wetknąć ją w ogrodzenie przy drodze publicznej, wtedy zarówno nasz pies , jak i inne zza płotu będą się starały na siłę nanieść swój świeży zapach, i nie będą już miały czym sikać na iglaki w ogrodzie. Co do płotków , to zapraszam do mojego ogrodu. oddzieliłem palikami rabaty od trawnika i muszę stwierdzić że stanowią one wystarczającą przeszkodą dla mojego psa. jednocześnie wiele osób oglądające mój ogród stwierdziło że paliki te nie psują efektu wizualnego ogrodu. Pozdrawiam. Tadeusz.

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2008, o 12:31 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Kiepsko szukałeś :D Poczytaj tutaj:
- Obsikiwanie zimą iglaków i krzewów przez psa
- Jakie rośliny przeżyją przy dużym psie?
- Jak psie siki szkodzą trawie/
- Labrador-szkodniczka trawnikowa
- Usychająca tuja
- Pomocy, jak ochronić tuje przed psami.
- Kolory usychania iglaków str. 16
- Tuja szmaragd - pytanie

Gdzieś był jeszcze post o kolorowych wstążeczkach obwiązanych dookoła grządki :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

tok76
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lis 2008, o 16:48 
200p
200p

---
Witam. Słyszałam ,że jest coś takiego jak psi pasterz. Nie wiem za bardzo jak to działa,ale jest to dość drogie.Nie wiem czy to urządzenie wydaje jakieś elektroimpulsy czy jest pod prądem ,ale podobno działa. Ja u siebie zastosowałam folię ,którą okryłam pień tych cenniejszych okazów. Można też gdzieś na uboczu lub z tyłu domu wbić kilka patyków i codziennie przyprowadzać tam psa .Po pewnym czasie się przyzwyczai ,że wolno mu załatwiać swoje potrzeby tylko tam.

ewaewela
 Tytuł: Pies w ogrodzie
PostNapisane: 7 lut 2009, o 19:09 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
witam wsadziłam przed domem świerk ale pies sąsiada często pod niego leje co mam zrobić żeby
tego nie robił ???

xipe
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2009, o 19:13 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Są preparaty zapachowe, ale mają tę wadę, że po deszczach trzeba je na nowo stosować.
Jak drzewko jest małe możesz ogrodzić plastikową siatką żeby mocz nie sięgnął rośliny.

cx
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2009, o 22:00 
Witam.
W zasadzie to musisz to zrobić,jak i z każdym kolejnym iglakiem.Inaczej będziesz miała rude igiełki tam gdzie jego"zasięg"..
Hej.

EwaM
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2009, o 10:42 
500p
500p

1 szt.
Pies obsikuje ogród biegając po mniej więcej ustalonej trasie. Przed zagrożonymi iglakami dobrze jest ustawić wyższe pniaki lub kamienie, kiedy już je zaakceptuje można usunąć płotki.

Fallenangelv
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2009, o 16:07 
1000p
1000p

---
Mocz zneutralizuj wodą(ja tak robię u siebie) i osłoń siatką-w sklepach ogrodniczych jest szeroki wybór osłon i siatek.

FirmaSkowronski
 Tytuł: Piesek kontra iglak
PostNapisane: 21 cze 2010, o 13:27 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Co zrobić aby piesek nie deptał i ?nie znaczył? terenu przeznaczonego na uprawę iglaków? Zmierzyłem się z tym pytaniem gdy w ogrodzie pojawił się pies. Do tej pory miałem cały rządek różnych iglaków: szmaragdy i malutkie świerki. Nie chciałem, aby pies zaczął tam biegać i rozgrzebywać korę, lub co gorsza niszczył agrowłókninę, którą zabezpieczyłem przed chwastami teren, lub dokonywał tzw. Znaczenia terenu. Ta tkanina jest na tyle delikatna że pazury zwierzaka łatwo by ją rozszarpały.

Szukałem jakiegoś małego ogrodzenia, które w dyskretny sposób ogrodziłoby mi ten teren przed psem, a jednocześnie nie utrudniłoby mi dostępu do roślin.

Przeraziły mnie koszty jakie wydałbym na płotek trawnikowy z drewna w związku z zabezpieczeniem przed pleśnią, musiałbym to impregnować, malować? do siatki stalowej musiałbym kupić słupki oddzielnie i wcale nie wyglądałoby to ładnie.

Ale znalazłem mały płotek sztachetowy, trawnikowy, który na wysokości 50 cm i długości 2 metry skutecznie chroni moje rośliny i do tego jest ładny. Nie musze go malować ani konserwować. Jest lekki i bardzo łatwy w montażu. Kupiłem go w Internecie. Dziś zabezpiecza moje iglaki przed pieskiem.

Dodam, że są dostępne środki które mają za zadanie odstraszać psy i koty (np. produkcji Bros)

gemciu83
 Tytuł: Re: Piesek kontra iglak
PostNapisane: 21 cze 2010, o 14:41 
1000p
1000p

---
Ja nie poradzę nic ale kiedyś żeby swojego niszczyciela ograniczyć z moczowaniem terenu postanowiłem mu wbić w ziemię patyk wytarty w jego moczu tak by go oblewał, a nie krzaczki.
Może u Ciebie też to pomoże ?

Piotrek T
 Tytuł: Re: "Psi" problem... czyli pies w ogrodzie
PostNapisane: 29 cze 2010, o 01:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
FirmaSkowronski napisał(a):
Ale znalazłem mały płotek sztachetowy, trawnikowy, który na wysokości 50 cm i długości 2 metry skutecznie chroni moje rośliny i do tego jest ładny
A nie jest to , oczywiscie cakowicie przypadkowo, "płotek ogrodowy farmerski 200x50" , do kupienia na w ww.cośtamcośtam? :;230. Czekam z niecierpliwością na posty o podestach i pergolach.Pozdrawiam ,Piotr.

123stefan123
PostNapisane: 23 mar 2013, o 23:34 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Mocz można zneutralizować wodą - rozcieńczając mocz, możesz również zastosować produkt Za reklamę podziękujemy.
Proszę zapoznać się z Regulaminem naszego Forum.
babuchna

agrol-ogrody
PostNapisane: 24 mar 2013, o 22:46 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

więcej niż 1
Witam, wg. mnie jedyną skuteczną metodą na psi problem jest obroża elektryczna. Wygląda to tak że wyznaczasz obszar po którym pies może się poruszać, na jego granicy wkopujesz cienki kabelek (na gł 5-10 cm) kabelek połączony jest z transformatorem, a transformator oczywiście wpięty do prądu. Psu bądź psom, zakładasz obroże z bateryjką i za każdym razem kiedy twój pupil zbliży się do linii zostanie "popieszczony" (może mało to humanitarne, ale skuteczne). Koszt takiej zabawki to ok 200 zł + 2 godziny roboty z instalacją

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 37 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości