Kwaśne pomidory

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Kwaśne pomidory

Post »

Moja siostra od kilku lat uprawia pomidory pod tunelem foliowym i chociaż co roku są te same odmiany to w roku ubiegłym i w tym owoce są niesmaczne tzn. kwaśne mimo tego że są dojrzałe.Może ktoś będzie wiedział co im potrzeba.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A są wybarwione w środku na czerwono - jak nie to brakuje im potasu. Ja nawożę pomidory potasem raz na 1 - 2 tygodnie.
Pozdrawiam Andrzej.
irma510
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 25 lip 2007, o 13:12
Lokalizacja: okolice Szczytna

Post »

Przeczytałam Twoją odpowiedż i poproszę jeszcze o dodatkową informację , która zainteresuje ,myslę,innych niedoświadczonych działkowców.W jakiej postaci należy stosować potas? Ja chciałam kupić w sklepie ogrodniczym i zaproponowano mi saletrę potasową lub siarczan potasu.W końcu nie wiedząc co kupić wzięłam interwencyjny nawóz do pomidorów.Pozdrawiam serdecznie.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja używam potas w proszku. Piszę o tym tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ight=potas
Ale czy to jest przyczyną na pewno? Może to taka odmiana. Poczekaj na wypowiedzi innych.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Post »

Erazm dziękuję za odpowiedź, pomidory są wybarwione w środku ale może rzeczywiście trochę za mało intensywnie, przekażę siostrze tę sugestię.Dzięki.
Kosiarz
200p
200p
Posty: 237
Od: 9 cze 2008, o 23:40
Lokalizacja: Radzyń Podl. / Łuków

Post »

Jak pielegnowac pomidory w uprawach pod osłonami? cz. I
Jak pielegnowac pomidory w uprawach pod osłonami? cz. II
http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz ... pis&id=270
W pierwszej cześci przeczytaj m.in. podpunkt "Ogólne zalecenia uprawowe"
Co do formy nawozów - są też dolistne, powinny one zadziałać najszybciej. Ale do uzupełniania dużych niedoborów, to one się nie nadają.
fiorella 100
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 21 cze 2009, o 16:14
Lokalizacja: TYMBARK

Post »

A jeśli ktoś nie chce podsypywać pomidorów sztucznymi nawozami to może być w zastępstwie nawóz kurzy albo coś w tym rodzaju :?: I jak czesto można go stosować żeby nie spalić krzaczków?
Awatar użytkownika
blansz1
100p
100p
Posty: 116
Od: 21 lip 2006, o 16:12
Lokalizacja: Bodbeskidzie

Post »

podstawowym objawem niedoboru potasy przy wybarwianiu się owoców jest tzw. zielona piętka (w miejscu gdzie odrywasz pomidora od krzaczka jest zielony niewybarwiony pierścień.

Ja próbowałem nawóz kurzy w zeszłym roku ale ma zbyt wiele azotu ,po jego stosowaniu wystąpiły mi niedobory potasu

Myślę że obornik wystarczy przeryty na jesień. Jak krzak jest ładny zielony to nie ma sensu stosować coś dodatkowego , chyba że wystąpią niedobory, ale to już inna bajka.
PIOTREK (blansz1)
fiorella 100
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 21 cze 2009, o 16:14
Lokalizacja: TYMBARK

Post »

W takim razie w jaki naturalny sposób - nie nawozy sztuczne -można uzyskać potas :?:
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 421
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

Gnojówka z pokrzywy ma w sobie dużo potasu :)
Pozdrowienia
fiorella 100
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 21 cze 2009, o 16:14
Lokalizacja: TYMBARK

Post »

;:48 Dzięki Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Kwaśne pomidory

Post »

jola1 pisze:Moja siostra od kilku lat uprawia pomidory pod tunelem foliowym i chociaż co roku są te same odmiany to w roku ubiegłym i w tym owoce są niesmaczne tzn. kwaśne mimo tego że są dojrzałe.Może ktoś będzie wiedział co im potrzeba.
Możesz pokazać zdjęcia wybranego krzaka tak , żeby było widać ew. przebarwienia na liściach ? Może być w trzech kawałkach , dół , środek i wierzchołek . Krzak powinien nam powiedzieć czemu daje kwaśne owoce .

Pozdrawiam , kozula .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”