Nowy ogród Jacka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Nowy ogród Jacka

Post »

Witajcie!
Jak już niektórym pisałem od początku maja stałem się posiadaczem kawałka ziemi, który zamierzam przekształcić w ogród, o jakim marzę. Z żalem rozstaję się ze starym ogrodem u rodziców, którym się zajmowałem od wielu lat. Teraz zaczynam wszystko od nowa. Na razie jest duży zapał i dużo chwastów. Cieszy mnie jednak każdy nowozagospodarowany skrawek, każda nowa roślinka i ogólnie - każda zmiana na lepsze.
A tak było, jak wszedłem pierwszy raz... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

W górę

Post »

Gdy spojrzy się w górę, można na chwilę zapomnieć o chwastach. Na szczęście zachowało się kilka pionowych elementów krajobrazu czyli starych drzew:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Będę śledzić twoje poczynania tymbardziej, że tak samo dużo racy cię czeka jak i mnie :lol: . Masz super drzewa, u mnie jak na patelni. Rób duuuużo zdjęć. Chwasty masz tak samo śliczne jak w moim ogrodzie hihi. Oszacowałeś już wielkość ogrodu?
Czekamy na więcej zdjęć.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Arleta
50p
50p
Posty: 69
Od: 10 maja 2008, o 19:13
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Ja mam ogródek dość długo ale zazdroszczę Tobie tych pięknych dużych drzew.:D

Odpowiedni klimat już masz teraz do roboty, urządzaj i wrzucaj foty.

Pozdrawiam serdecznie
Zapraszam na spacerek po moim ogródku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=13523" onclick="window.open(this.href);return false;
Arleta:))
Awatar użytkownika
Gewa1220
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 4 kwie 2008, o 12:55
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jacku, nawet dzika natura jest piękna .
Ten kawałek ziemi czeka na twoje poczytania, wiec do dzieła i się często chwal zachodzącymi zmianami :) Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Masz wielkie pole do popisu Jacku. Działaj więc działaj, a my będziemy bacznie obserwować twoje poczynania.A jak dużą masz przestrzeń do zagospodarowania?
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

Drogi Jacku - na pewno dużo pracy przed Tobą, ale przecież zawsze możesz sobie rozplanować wszystko od nowa, zaprojektować tak, jak Ci będzie wygodnie. A na to na pewno nie było miejsca w ogrodzie rodziców. Napisz, jak duży jest Twój nowy ogród i co w nim planujesz?

I oczywiście zapraszam do siebie. Ze mnie rzaden ogrodnik, ale cieszy mnie to, co mam...
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Powodzenia w działaniu! Pracy będziesz miał dużo. Proponuje abyś zostawił kawałek ogrodu w takim stanie jaki teraz jest a na pewno zadomowią się w twoim ogrodzie liczne stworzenia. :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Dziękuję

Post »

Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzili mój ogród, a raczej teren, na którym ma powstać.
Pytacie o jego wielkość, i szczerze powiedziawszy - nie wiem. Ale skoro pytacie, jutro się wezmę do mierzenia, bo nie chcę palnąć jakieś niedorzecznej cyfry. Na razie wydaje mi się duży, bo jest niezagospodarowany.
Masz rację Coccinello, mam duże pole do popisu i mogę go sobie aranżować dowolnie, a lata doświadczeń z roślinami u rodziców na pewno się przydadzą. Projekt już mam, ale znając siebie będę go w trakcie przerabiał, bo ja lubię zmieniać i eksperymentować.
Tak Krzyśku, dziki zakątek zostawię, nawet nie skosiłem w nim trawy. Ten skrawek odkryłem po tygodniu od wejścia do ogrodu, bo był dobrze zamaskowany i myślałem, że nie należy do mnie. Ale w końcu odkryłem "tajemne przejście". Mam tam kompost i skład gałęzi. W przyszłości ma tam powstać rozsadnik, ale to dopiero w przyszłości, a na razie rozsadnik mam tam, gdzie wypielę kawałek ziemi.
Masz rację Gewo, że dzika natura jest piękna, ale ogrodnictwo rządzi się swoimi prawami i trzeba tę naturę uporządkować. Ale specjalnie nie wyciąłem popłocha, który pięknie i naturalnie rośnie. To będzie pamiątka, po czymś co było. Została też kępa dzikiej lepnicy rozdętej. Nie miałem serca jej skosić.
Tak, te duże drzewa są piękne Arieto ale jest ich zdecydowanie za mało. Nie ma ani jednego drzewka owocowego. Pod tymi wielkimi wierzbami posadzę różaneczniki i rośliny kwasolubne. A na razie tam sadzę wszystko, co przywożę, co pokażę na kolejnych zdjęciach.
No, Twój ogród Mała Rybko jest królewski w porównaniu z moim chwaściskiem :wink: . Ale dzięki za wsparcie!
Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam![/b]
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Kwiaty

Post »

A jeszcze się nie pochwaliłem kilkoma roślinami, które tam zastałem. Poprzednia właścicielka miała mini ogródeczek od frontu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
To zdjęcia jeszcze z maja
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witaj Jacku na forum. Najważniejsze, że ten kawałek ziemi należy do Ciebie. Drzewa oprócz cienia dodadzą na pewno wielkiego uroku jak juz stworzysz swój raj. Nie jest tak źle. Do dzieła, tym bardziej, że jak sam pisałeś masz duże doświadczenie w prowadzeniu ogrodu. Pozdrawiam serdecznie i czekam na fotki.Będę śledzić Twoje poczynania. :P :D
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Witaj Jacku, gratuluję własnego kawałka nieba na ziemi :)

W jakim stylu chcesz urządzić swój ogród? Co planujesz?
Monika
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Jacku i tak jesteś w dobrej sytuacji bo masz doświadczenie, i od rodziców może coś sobie poprzesadzać, z pewnością lada chwila będzie u Ciebie pięknie, choć i teraz nic tej działeczce nie brakuje!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”