Ogródek bulleta

Zdjęcia naszych ogrodów.
bullet
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2008, o 11:09
Lokalizacja: WrocLOVE

Ogródek bulleta

Post »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego kolorowego forum.
OD pewnego czasu przeglądam to forum i jestem zachwycony tym co potraficie osiągnąć na swoich ogrodach.
Mój ogródeczek jest malutki bo ma zaledwie 100mkw. Jest usytuowany na nowym osiedlu i ziemia nie jest najlepsza. Jest to zwykła ziemia budowlana z dodatkiem cegieł, papierów, styropianów, desek, wszystkiego co pozostało po budowie.
Pierwotnie- rok temu zasadziłem tylko trawę i cyprysy wzdłuż ogrodzenia. Jednak szybko doszedłem do wniosku, ze to zdecydowanie za molo. W tym roku dodałem kilka akcentów.
Mam problem z trawą ponieważ nie wiedzieć czemu zaczęła wychodzić dzika trawa, taka o fioletowych cebulkach i liściach 2 lub 3 krotnie większych niż normalne. Dziwi mnie to bo zanim posiałem trawę, wszystko zostało dokładnie spryskane round upem i wyrzucone. Jeśli ktoś mógłby pomoc w kwestii pozbycia sie tego dzikiego brzydactwa to będę wdzięczny.

Poniżej zamieszczam kilka fotek z mojego ogródka. Proszę o opinie i sugestie co by można było w nim poprawić- a wiem ze na pewno trzeba coś jeszcze z nim zrobić. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Witam.Ładnie u Ciebie,te białe donice z kwiatami dodają uroku.Nie jesteś pierwszą osobą,która zagospodarowuje teren zanieczyszczony.U mnie był horror,do dziś sadząc nową roślinkę, wykopuję masę cegieł i dosłownie różnych odpadów.Z trawnikami walczę czwarty rok tzn od poczatku.Niestety na tak zanieczyszczonej ziemi nie spodziewam się tak zwanego angielskiego trawnika.Powoli się z tym oswajam,musiałabym od nowa go zakładać i tony ziemi nałożyć na tą, która jest.U mnie też wychodzi to dzikie brzydactwo jak nazywasz,chociaż siałam bardzo dobry gatunek trawy.akurat z tego nie robię problemu,systematycznie kosząc nie jest to tak widoczne.Na tym okrągłej rabatce posadziłabym jakies kwitnące wieloletnie roślinki,byłoby weselej,ale to tylko moje zdanie,Ty możesz mieć inne.Pozdrawiam i odwiedzę jeszcze, dodawaj fotki ,będziemy oglądać.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
bullet
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2008, o 11:09
Lokalizacja: WrocLOVE

Post »

Bardzo dziękuje za miłe słowa. Teraz walczę z koniczyna ale środek jaki kopiłem okazał sie za słaby.
Co do okrągłej rabaty to muszę tam coś koniecznie posadzić.
Co do donic to sam je pomalowałem- kolor bezowy ale faktycznie jest prawie biały.
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witaj Bullet na forum. No co Ty sie przejmujesz, nieważne jaki duzy wazne, że Twój własny ogródek. i przyznam, ze całkiem piękny i czekam na dalsze fotki. Pozdrawiam :P ;:12 ;:12
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Wyobraż sobie ,że ja własnoręcznie koniczynę i inne chwasty wyrywałam,zanim usłyszałam,że są na chwasty w trawie środki.I co zabawniejsze póżniej przeczytałam gdzieś,że to najlepsza metoda.Możesz sobie wyobrazić ile się naodchwaszczałam na przeszło 200m kw.Do dzisiaj mam nawyk wyrywania ich,nie mogę przejść obojętnie obok chwaścika.Ale Ty nie oszalej jak ja ,(he,he)zastosowałam raz środek o nazwie chyba?"mniszek".Tak dokładnie to i tak się ich nie pozbędziemy.Trzeba trochę przymruzyć oczy i okey.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Koło iglaczków na okrągłej rabatce ja bym posadziła kolorowe bratki. Są niskie i dlatego nie bedą zasłaniać niewielkich jeszcze krzaczków. Jak one podrosną, mozesz wsadzić jakieś większe byliny np. irysy, lilie itp. Koniecznie dodaj ze 2 różaneczniki. Przy przewróconym dzbanie posadziłabym floksy szydlaste, żeby tworzyły wylewajacą się z dzbana kaskadę, tak jak u mnie. Rzeczywiście, ogródeczek nie wielki ale za to dom całkowicie wykończony. A co sądzisz na temat małego oczka wodnego, chocby wbudowanego w taras? jest tam stosunkowo dość miejsca, prąd blisko więc mozna zrobić fontannę...
bullet
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2008, o 11:09
Lokalizacja: WrocLOVE

Post »

co do koniczyny to ja tez ja ręcznie skubałem, te wszystkie kłącza rosnące w poziomie a nie w pionie, eeeh jest z tym roboty. Rozmawiam z ogrodnikiem i powiedział, ze to zbyteczne bo i tak nie pomaga na dłuższa metę. Musze sprawdzić z jakimś lepszym srodkiem.
Dzika trawa umiera sama bo koszę na krotko. CO do pomysłu z dzbankiem to już go podpatrzyłem u KaRo i strasznie mi sie to spodobało, nie wiedziałem tylko jakie kwiaty wsadzić.
oczko wodne- raczej chyba nie dam rady zmieścić bo planuje jeszcze mały basen na lato postawić na tarasie.
tak czy inaczej dziękuje Wam wszystkim za ciepłe słowa. Bardzo fajnie na tym forum jest. Wszyscy tacy mili. SUPER
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Ja cię kręce...jak jeszcze basen będzie to ja już bym z takiego miejsca nigdy nie wychodziła....

Bardzo urokliwe miejsce...i pomyśleć że na ta takim osiedlu domków można wyczarować coś tak zjawiskowego...Pięknie!!!
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Ja cię kręce...jak jeszcze basen będzie to ja już bym z takiego miejsca nigdy nie wychodziła....

Bardzo urokliwe miejsce...i pomyśleć że na ta takim osiedlu domków można wyczarować coś tak zjawiskowego...Pięknie!!!
bullet
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2008, o 11:09
Lokalizacja: WrocLOVE

Post »

:oops: aż sie zawstydziłem. Cieszę się, że się podoba. Basen będzie mały, taki kupowany w markecie. Stojący na tarasie- bez wkopywania w ziemie. Powiem Wam coś. To nie jest osiedle domków tylko mieszkań. Ale widzicie tylko zdjęcia a ludzie, którzy do nas przyjeżdżają tak samo myślę ze to domki. Tak wiec mam mieszkanko z ogródkiem.
Szukam teraz pięciopalczastych winobluszczy bo dwie duże kraty na nie czekają ale nie mam gdzie ich kupic, nie wiem czy zaufac wysylce z Allegro. Co radzicie??
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Witaj Bulleto masz bardzo przytulny ogródek. Naprawdę śliczny :D Taki mały raj :D :D

Co do Allegro to radzę poczytać opinie o osobie u której chcesz coś kupić. Ja osobiście jeszcze nic tam nie kupiłem ale znajoma robi to wręcz nałogowo i jest zachwycona. Raz tylko nie przysłali jej to czego chciała bo zamiast fioletowego hibiskusa dostała białego! Pozdrawiam.
bullet
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2008, o 11:09
Lokalizacja: WrocLOVE

Post »

troszkę się u mnie zazieleniło w tym roku.
odgrzebuje trochę kotleta po to aby jutro wstawić świeże fotki.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Czekamy,czekamy niecierpliwie :D :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”