Zakątki na Dębowym 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17002
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

slila1- Lidziu Oj dzieje się dzieje. Na kilku frontach i często nie wiemy gdzie już ręce włożyć.
Dziękuję, dziękuję :)
stram się utrzymać mój ogród i zawsze coś zmieniam. W tym roku sporo przesadzania roślin zrobiłam.
Tak przybyło sporo roślin i drzewek, bo terenu też przybyło :) Tak staw większy, rybek przybędzie. Mąż też łowi na po bliskim zalewie. :D
kuneg= Małgosiu Jak są plany to za jakiś czas się spełnią. Życzę ci tego.
A pracy, pracy jest wokół dużo.

Locutus -Loki No to bardzo fajnie, że ciemierniki ci się krzyżują i dają nowe siewki. Może i ciemne się namyślą.
U mnie w tym roku też się pojawiały siewki. To pozwalam im rosnąc.
Hm,, jakieś rośliny na pewno nad stawem dosadzę. Ale jeszcze sporo prac tam jest do zrobienia. To będą etapami, bo czasu jakoś brak. Ale i ryby tam są
Rośliny na pewno też będę dosadzać ale w jednej części. Żółte irysy już są, dereń, guzikowiec już tak jest. A i mały na razie cypryśnik błotny też jest. A co więcej dodać ? Coś doradzisz ?
Kaczeńce wczoraj posadziłam.
A wierzbę płaczącą też nową posadzę, bo młoda teraz przy kopaniu mi przepadła.

Obrazek
Obrazek
Zakwitła biała pigwa. Może w tym roku już owoce zawiąże. A ma je takie wielkie jak jabłka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Azalie zaczynają
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 195
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Oj, dzieje się u Ciebie. :)
Klony piękne. Też długo nie zwracałam na nie uwagi zrażona przygodami z klonem z działki babci, który siał nasionami na prawo i lewo i rok w rok był kloni las. Ale jak tu ich nie kochać?
Staw był naturalny, jak rozumiem? Ciekawa jestem co tam posadzisz i jakie cudeńko wyczarujesz! Super, że kaczeńce posadziłaś. Co to za staw bez kaczeńców. :wink: U mnie nad bajorkiem rosną i czas ich kwitnięcia jest naprawdę niesamowity.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12182
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Może te japońskie irysy? I luizjańskie? Oba chyba lubią mieć stopy w wodzie… I koniecznie grzybienie jakieś… Tak mi do głowy przyszło, ale zastrzegam, że nigdy oczka wodnego nie miałem, więc znam się na tym niewiele…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11586
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu bogactwo roślin niesamowite, a jeszcze kolejne przybywają. ;:215 Masz niesamowitą energię ogarniając pracę, pasję malarską i wielki ogród. ;:180 Ze stawem zaszaleliście, ogromny. ;:oj Nie tylko dodatkowe kaczeńce się jeszcze zmieszczą na brzegach. :wink:
Alalie pięknie kwitną. Kusiły mnie, ale w końcu kupiłam dwie krzewuszki, może mniej wymagające. ;:131
Lisek słodki, szkoda, że blisko siedzib ludzkich, bo to dla niego niebezpieczne. ;:108
Zdrowia i spokojnych dni na kolejne pracowite dni. ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42134
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Witaj Aniu ! zaglądam,ale głównie na mój personalny wątek...jakoś tak zostało. W ogrodzie też coś napisałam jednak czasu brakuje na wszystko. Twój ogród jak zwykle piękny zadbany i zdjęcia piękne.
Ostatnio pamiętam jak kopaliście i zarybialiście staw a tu znowu widzę koparkę. Za mały był tamtem staw? a przecież niedaleko masz piękne jezioro. Wiem, wiem lubicie jak się coś dzieje! Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17002
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

neferet- Monia no trochę się dzieje. Pracujemy ogr4odowe w wolnych chwilach i zawsze jest coś do tyłu. Kiedy ja się wyrobię na bieżąco.
Klony są cudne. Dobrze, że późno ale je polubiłam i zaprosiłam do siebie.
Zwykłe klony może i sieją się bardziej. A te palmowe niestety tak się nie sieją.
Teren był tylko w końcu dzięki podmokły . to ze 3, czy 4 lata temu wykopaliśmy staw ok 1 a. Już był zarybiony.
Ale coś już od ubiegłego roku myśleliśmy o większym stawie takimi irysami. I teraz się udało nam zrobić go dużo większym.
lubię kaczeńce. Z tyłu łąki się zmieniają, i już na łąkach może ich nie być. A ja je lubię i chcę je mieć i nad moim stawem.
Locutus- LOKI Dzięki za podpowiedzi, rozejrzę się .
Oj, grzybienie jakieś to chciałabym, chciała. Ale mamy rybki w tym amury co zjadają owe roślinki to u mnie się nie utrzymają.
cyma2704- Soniu Lubię różne rośliny. I ściągam różne. Nawet wczoraj kupiłam jakieś maleństwo ponoć jakaś roślina zadarniająca. Ale pan nie wiedział co to jest. Ja też nie znam tej roślinki.
Obrazek
Dziękuję. Pasja ogrodnicza teraz jest w pełni, malarska jest ale teraz już brak czasu na malowanie. Jak się obrobię to usiądę do sztalug.
Ano zaszaleliśmy ze stawem. A niech tam będzie. Jeszcze sporo prac wokół niego trzeba zrobić. W wolnych chwilach zrobi się Sezon jeszcze długi. Azalie są śliczne. Mam 3. jedna po przesadzeniu słabsza ale pąki do kwitnienia też ma.
Krzewuszki też są ładne. Nowe roślinki zawsze cieszą.
Dziękuję, siły i zdrowia do obrobienia też działki i wokół stawu nam trzeba. /mam nadzieje, że damy radę.
Maska- Marysiu Dobrze, że jesteś. Ja też ze wszystkim na bieząco się nie wyrabiam. Ale jesszcze z tydzień 2 i może się wyrobię
No tak ze 3 lata temu jak trochę zarybialiśmy staw. A teraz zachciało się większego stawu i więcej rybek. :D
Tak zalew za małym laskiem. Ale swój staw to rarytas, codziennie można sobie zobaczyć. A nad zalew codziennie nie chce sie chodzić.
Dziękuję i pozdrawiam ;:196

Kwitnie macierzanka. Uwielbiam ją.

Obrazek
Obrazek
Bodziszkowych kwitnień też przybywa.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
powojnik
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Witaj Aniu ogródek w pięknym rozkwicie azalie są cudowne u mnie tez powoli rozkwitają choc większość w pąkach. Pozdrawiam ogrodniczkę życzę słoneczka i miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17002
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Alicja125- Aluniu Azalie się rozkręcajaą. Lepiej u mnie rosną niż rododendrony, te niestety poprzepadały u mnie.
Słoneczko w miarę jesyt. Tylko znowu te zimne noce. oj dziwna ta pogoda. Dziękuję i pozdrawiam cieplutko ;:196

Obsadziłam pniaczek rojnikami. Za jakiś czas powinno to ładniej wyglądać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu u mnie też lepiej azalie rosną i lepiej kwitną nie wiem czemu ale dobre i to. Pniaczek super wygląda fajny pomysł ty to masz głowę do takich rzeczy. Dobrej nocki ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2900
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, pięknie rozkwita Twój ogród ;:138 .
Azalie wielkokwiatowa są bezproblemowe i wiele z nich pięknie pachnie ;:333 .
Podziwiam mnogość ozdób u Ciebie na rabatkach ;:oj , u mnie wałęsają się jedynie jakieś porzucone doniczki ;:306 .
Twoja nowa roślinka, to skalniakowa gipsówka.
Nad stawem będą pięknie rosły irysy syberyjskie, liliowcom też będzie tam dobrze ;:215 . Możesz też posadzić wiązówki. U znajomych, w płytkiej strefie przybrzeżnej, pięknie kwitnie wiosną Bobrek trójlistkowy, a na stromym, słonecznym brzegu, mają posadzoną tojeść rozesłaną, taką jak u Ciebie rośnie w doniczce na pieńku.
Wysokie trawy chyba też miałyby się dobrze w pobliżu wody, a na pewno posadziłabym tam pięknie pachnący tatarak ;:333 .
Miłego obsadzania stawu ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21796
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu masz ogromny prawdziwy staw! ;:138 :
Z niecierpliwością będę podglądać jak będziesz zagospodarowywać teren wokół niego no i potem również miło będzie popatrzeć na zdjęcia... Czy daleko od budynku mieszkalnego on jest usytuowany?
Och pięknie się dzieje u Ciebie :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17002
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Alicja125- Alu Dobrze, że chociaż azalie nam rośną i jakieś akcenty kolorowych krzaczków są.
Już z rodkami się nie bawię.
Fajnie, cieszę się, że pniaczek z rojnikami się podoba. Tam są jeszcze na dole rozchodniki. Jak podrosną będzie ładniej. Powinno tak być :)
Dziękuję i dobrego czwartku życzę ;:196
marta64- Martuś Dziękuję. Maj nam cudnie rozkwita. Burza kolorów w ogrodach.
No właśnie, Azalie wielkokwiatowa są bezproblemowe a rododeendrony tak już nie mają.
Oj u mnie chyba nie ma rabaty bez ozdoby :;230
O bardzo ci dziękuje za nazwę tej małej nowej roślinki. skalniakowa gipsówka fajnie się nazywa. ;:333
Nad stawem irysy syberyjskie niebieskie mam. Liliowców nie chcę , troche dalej je mam. i ciągle tam ślimaki je okupuja. I nie chciałabym tam za dużo mieć czegoś aby i tam plewić. Wystarczy mi na rabatach .
U mnie tam na wiosnę potrafiło brzegi zalewać. Nie wiem jak teraz będzie po powiększeniu. To raczej takie rośliny, które zniosą zalewanie na jakiś czas.
A o wiązówce muszę poczytać. Chyba gdzieś miałam 1. ale sama nie wiem gdzie jest. To można byłoby ją potem przesadzić.
Sprawdziłam już Bobrek trójlistkowy, fajnie wygląda. Mogły być. Tylko gdzie go dostać ?
Trawy zalewnia nie zniosą.
Za tatarakiem się muszę rozejrzeć też gdzieś.
Obsadzanie będzie etapami za jakiś czas. Na razie w ogrodzie i warzywniku jest dużo pracy, a wolnego nie ma. A jeszcze niedługo mam 2 wystawy.
Ale co tam dam radę. ;:108

Karo Tak teraz mam duży staw. Wcześniej był raczej stawik. Mam nadzieje, ze do lata w połowie się z nim uporamy.
Dużo wokół niego nie będę robić. Z tyłu kilka drzewek. W jednej części trochę roślin i tyle. Nie chcę sobie dokładać pracy, bo i tak mam jej sporo na rabatach itd.
Staw od domu jest położony może 70- 80 m. coś koło tego. I w takiej L to go nie widać.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Buk tricolor
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Przesadzana 3 dni temu hosta w miejsce hortensji już objedzona przez ślimaki .
Dziś sypnęłam już wszędzie granulat pod hosty. Może jeszcze wypuści ładne liście ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1277
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, pięknie prezentują się szersze kadry Twojego ogrodu. ;:167 Drzwiczki do domku krasnali są słodkie i ładnie skomponowane z rojnikami i innymi roślinami. Widać, że artystyczna dusza z Ciebie :)

Stawu nadal zazdroszczę :D

Co do roślin znoszących okresowe zalewanie, to miskanty chińskie dają radę, barwne odmiany situ, piękna jest krwawnica, kolorowe odmiany wiązówki błotnej, czyściec błotny, w strefie płytkiej wody pałki wyglądają pięknie, jeszcze mięta w odmianach (złocista, kędzierzawa, o ciemnych liściach)... Przygotowałam się, bo mój wirtualny staw już jest obsadzony :;230

W biedrze są żółte kosaćce syberyjskie. Dzisiaj jeszcze widziałam, Kupiłam jakieś 3 tygodnie temu, wsadziłam i czekam, co z nich wyrośnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”