Zielone... - Zielona i córka :-)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Zielone... - Zielona i córka :-)

Post »

Zbliża się wiosna, wiec czas na mój ogród :D Nie mam jeszcze nic ciekawego do pokazania, bo to mój pierwszy rok w tym ogrodzie, ale mam nadzieję, że z upływem czasu będzie w nim bardziej kolorowo. Zapewne będę miała mnóstwo pytań do Was , wiec proszę o cierpliwość i wyrozumiałość :D

Obrazek

Przemarznięte wilczomlecze, które przywiozłam ze starego ogrodu. Mam nadzieje, że przetrwają zimę, bo bardzo je lubię. Z tyłu nieciekawy widok - stara studnia, która trzeba jakoś ukryc....Obrazek


Martwe drzewo obrośnięte winobluszczem..teraz nie wygląda ciekawie, ale latem i jesienią to naprawdę ciekawy widok, szczególnie gdy owocuje, a jego liście sa koloru czerwonego Obrazek

Tu było oczko, teraz została wielkaaa dziura...sama nie wiem co z tym zrobić, nowe oczko a może altanka?
Obrazek

Szaro, prawda? To może kilka zdjęć z mojego starego ogrodu. Tylko tyle mi zostało.... :(
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Witaj
Myślę ,że za kilka lat Twój ogród zmieni się nie do poznania -jak to mówią nie można mieć wszystkiego od zaraz :roll: Życzę wytrwałości i owocnej pracy w aranżacji Twojego ogrodu marzeń :D
Awatar użytkownika
Chantico
50p
50p
Posty: 98
Od: 6 lut 2008, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja tylko dodam, że stara studnia może być romanatycznym elementem aranżacji ogrodu :D
Pozdrawiam :-)
Kasia
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Babopielko za kilka lat? Ja tyle nie wytrzymam :D mam zamiar zrobic z niego cudo jeszczce w tym roku, może mi sie uda :D
Chantico ta studnia jak na razie to zero romantyzmu :( Dodam, że obok stoi jeszcze jedna. Nie można ich zlikwidować, bo spływa tam deszczówka. Szpecą ogród tylko, ale może coś wymyśle do wiosny.

Chyba poproszę Admina o zamkniecie mojego tematu, bo jak oglądam Wasze ogrody to :oops: :oops: Najwyżej będę tu tylko zadawała pytania i czekała na porady.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Ziel-ona pisze:Chyba poproszę Admina o zamkniecie mojego tematu, bo jak oglądam Wasze ogrody to :oops: :oops: Najwyżej będę tu tylko zadawała pytania i czekała na porady.
Nie rób tego! ;:78 Teraz jest szaro (momentami biało), bo przecież mamy luty - teoretycznie środek zimy ;) To co pokazałaś wygląda bardzo ciekawie. Sama mówisz, ze drzewo porośnięte winobluszczem przedstawia piękny widok. My też chcielibysmy zobaczyć je latem :D I nie tylko to drzewo. Twój ogród ma już jakiś kształt, widać drzewka i krzewy, brak tylko kwitnących kwiatów. Wystarczy Ci ten jeden sezon, zeby to zmienić , nadać ogrodowi charakter i odcisnąć własne piętno. Potem będzie juz tylko coraz piękniej :D
Pozwól nam obserwować, jak tworzysz swój ogród !
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

chatte dziękuję Ci bardzo, podniosłaś mnie na duchu :D Niedługo zakwitnie forsycja, tulipany też może dodadzą trochę kolorów (jeśli zakwitną), fiołki, konwalie, naparstnice... nie będzie chyba tak źle. I jeszcze pół piwnicy mam w doniczkach, bo wysiałam trochę nasionek :D
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Zielona- wszyskie ogrody o tej porze są szare, ale zobaczysz co się będzie działo na wiosnę, dotknie to z pewnością również Twój ogród, a więc byle do wiosny :P
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ziel-ona pisze:Chyba poproszę Admina o zamkniecie mojego tematu, bo jak oglądam Wasze ogrody to :oops: :oops: Najwyżej będę tu tylko zadawała pytania i czekała na porady.
Masz bardzo ładny ogródek. Czekamy na następne zdjęcia. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Na pewno nie będzie źle! :D Jestem bardzo ciekawa, jak będzie się rozwijał Twój ogród, bo mnie się już to miejsce podoba! Naprawdę :D
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Dzięki piku - byle do wiosny :D To powiedzcie mi moje drogie co mogę posadzić, oprócz host, pod tujami, gdzie nie ma za dużo słońca i jest dość wilgotno. Planuje tam posadzić tawułkę, rośnie tam już czosnek południowy (złocisty), kokoryczka i posiałam niezapominajki, ale chyba nic z nich nie będzie - zmarzły :(
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Jesteście naprawdę mili :D Wszystkim dziękuję za słowa pocieszenia :D Z Wami nie zginę ;:2
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Ziel-ona - wiesz ,że tworzenie ogrodu od podstaw to sama przyjemność :roll: a o satysfakcji za jakiś czas już nie wspomnę :D sama przez to przechodziłam to wiem -też od zera mój ogród powstawał -a cierpliwości się nauczysz jak my wszyscy tutaj ,bo od razu nie ma efektu -trzeba niestety trochę poczekać aż się roślinki rozrosną i podrosną :D
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Ziel-ona pisze:Dzięki piku - byle do wiosny :D To powiedzcie mi moje drogie co mogę posadzić, oprócz host, pod tujami, gdzie nie ma za dużo słońca i jest dość wilgotno. Planuje tam posadzić tawułkę, rośnie tam już czosnek południowy (złocisty), kokoryczka i posiałam niezapominajki, ale chyba nic z nich nie będzie - zmarzły :(
proponuję zawilce i przylaszczki :P
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”