Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8049
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Podziwiam cudne wilczyki ,bardzo je lubię. :)
Błękitny i paskowany są genialne. :!:
Jakoś mi nie kiełkowały ostatnio.
Piękna biała męczennica i chryzantemka oraz krokus :D
Czy masz nowy aparat ,czy inaczej widzę fotki \mam zastępczy kmp\ :?:
U nas też ''ciepło'', czemu tak we wrześniu nie było :lol:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia – no to jeszcze jeden paskowany wilczyk będzie specjalnie dla Ciebie w dzisiejszym zestawie fotek, skoro się podoba. Apart mam ten sam już od ponad dwóch lat, tak więc to raczej Twój nowy ekran sprawia, że inaczej widzisz gamę barw. Czyżby wiekowy IBM, o którym mi opowiadałaś, w końcu wyzionął ducha? Co do temperatury – wczoraj dobiło do 25°C w cieniu. Szczęka mi opadła.

Datura metel
Obrazek

Ipomoea hederifolia
Obrazek

Ipomoea purpurea
Obrazek

Ipomoea tricolor
Obrazek

Tagetes erecta

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fotka poglądowa z widocznymi łukami pokrytymi szczelnie wilcem trójbarwnym i kobeą pnącą
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Piękne masz te wilce Loki, a ten paskowany to prawdziwy rarytasik ;:215 Chryzantemka/czy też złocień też słodka ;:167
Czytam, że u Ciebie wróciło lato, u mnie tez cieplo w dzień, ale noce i poranki chłodne. Kilka stopni na termometrze. Cieszy mnie ładna pogoda, bo to zwiastuje, że poźniejsze chryzantemy zdążą zakwitnąć.
Miłego dnia :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8049
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Piękny :!:
Pamiętam ,jak mi pierwszy raz zakwitł ''Havently blue'' w starym ogrodzie ,w szoku byłam ,że tak wielkie kwiatostany ma :shock:
W tym roku miałam za to piękną thunbergię ,sztuk raz :lol: Fajna roślinka ,mało podlewania wymaga.
Jeśli chodzi o kompy to nic bardziej mylnego :;230
IBM ma się dobrze a padł 3 -letni Acer. Został jednak wskszeszony przez Syna Z.
Z tym ciepłem to niby fajnie ,ale roślinki powinny się szykować do snu ,więc nie naturalne.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2920
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, takiego lata w październiku, to można pozazdrościć, chociaż u nas też ciepło, to jednak nie aż tak ;:oj .
Piękne są Twoje wilce ;:oj i kusisz nimi tak, że chyba wymienię kobeę na nie :tan , chociaż trochę przeraziło mnie zdjęcie tej masy liści, liczyłam raczej na ścianę ślicznych kwiatów, które pokazujesz :roll: .
Czy kwiaty jednorocznych datur pachną tak jak te wieloletnie?
Chryzantemki śliczne ;:167 . Pierwsze wysiewy nie udały mi się, ale mam już nowe nasionka i znowu spróbuję ;:333
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Jarha – zwłaszcza moja żona uwielbia tę pasiastą odmianę Carnevale di Venezia wilca purpurowego. Dobry złocień nie jest zły. U mnie już z powrotem się trochę ochłodziło, ale końcówka poprzedniego tygodnia to było jakieś szaleństwo… 16-17°C w nocy i do 25°C w cieniu w dzień…

@ Pelagia – no ja miewam Heavenly Blue regularnie od kilkunastu lat (miewam, bo choć sieję co roku, to nie co roku się udaje), więc rozmiar kwiatów nie był dla mnie zaskoczeniem. Natomiast rozmiar rośliny (ta wielka zielona masa z fotki poglądowej) i owszem… Thunbergia jakoś nigdy mnie nie zachwycała, spróbowałem ze trzy razy, dwa razy nie wyszła, a raz była rachityczna i zakwitła może jednym kwiatkiem, więc odpuściłem… Dobrze, że syn wskrzesił kompa… A z tym ciepłem masz oczywiście rację… Zobaczymy, co to będzie…

@ Marta – nie pamiętam tak ciepłego października nigdy w życiu… Kobei nie ma co wymieniać, kobea się z wilcami świetnie komponuje – wszak u mnie ta zielona masa to właśnie kobea plus wilec trójbarwny… No i owszem, też wolałbym, żeby miał on więcej kwiatów, bo nie dla ogromu biomasy go uprawiam, aczkolwiek liczba pąków, którą ostatnio zawiązuje daje nadzieję, że niebawem będzie ich naprawdę sporo i ze ściany zieleni zrobi się ściana kwiecia… Oby, oby… A chryzantemki oczywiście z nasion… Mnie wyszły, to Tobie też powinny.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, pokaż co Ci kwitnie w listopadzie :D :?:
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Jarha – mówisz i masz. Oprócz tego kwitną jeszcze wilce (akurat wczoraj żadnego łatwo dostępnego do obfocenia kwiatu nie było, ale ilość pąków np. u Heavenly Blue widać dobrze na fotce kobei – na której, nawiasem, widać też pożywiającego się szerszenia azjatyckiego), dwa gatunki szałwii, prezentowane niedawno aksamitki, no i jeden szalony pierwiosnek (też go niedawno pokazywałem).

Cobaea scandens
Obrazek

Cosmos bipinnatus
Obrazek

Datura metel
Obrazek
Obrazek

Delphinium ajacis
Obrazek

Fuchsia magellanica
Obrazek

Petunia x atkinsiana
Obrazek

Tropaeolum majus
Obrazek

Zinnia elegans

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2920
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, jeszcze sporo kwitnień ;:138 i niech tak zostanie jak najdłużej ;:138 .
Jak widać, wilce, jak i kobea, potrzebują długiej i ciepłej jesieni, żeby rozwinąć morze kwiatów, co niezbyt przemawia za nimi w moim ogrodzie ;:174 . Kobea, mimo, że ma wiele pączków, już ich nie rozwinie, jednak zmarzły. Reszta Twoich kwiatków też już u mnie nie wyglądałaby ciekawie, jedynie nagietki u sąsiadów nie poddają się :tan
Chryzantemki też mi wzeszły, ale szybko padły łupem ziemiórek chyba ;:145 , ale jeszcze będę próbować ;:333
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8049
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Niesamowite ,że jeszcze tyle kwiatów kolorowych masz :D
U mnie same chryzantemy i parę marcinków,
Cudna fioletowa daturka :D
Mam pytanie ,czy podczas nauki w liceum grasowaliście w parku w starych kamieniołomach :?:
Znasz ten park :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Marta – ano kwitnie jeszcze tego trochę, kwitnie. Z wilców zwłaszcza trójbarwne naprawdę późno zakwitają, bo purpurowe pierwszymi kwiatami już od czerwca cieszą co roku… A kobea owszem, im dłuższy sezon wegetacyjny, tym bardziej imponująca się robi. Współczuję ziemiórek. Uciążliwe bywają…

@ Pelagia
– no jest ich jeszcze trochę. U mnie już i chryzantemy i astry nowobelgijskie przekwitły – w wypadku tych ostatnich już kawał czasu temu. Teraz rozsiewają wszędzie ten swój puszek… Datury, jak już mówiłem, w tym roku przeszły same siebie… Co do starych kamieniołomów – znam dwa takie miejsca w Krakowie. Jedno z nich to Zakrzówek z przyległymi Skałkami Twardowskiego, drugie z nich zaś to położona tuż koło Kopca Krakusa Bonarka z kamieniołomem Libana (gdzie kręcono „Listę Schindlera”)… Oba znam, przy czym po Bonarce zdarzało mi się łazić częściej (nadal mi się zdarza, jak przyjeżdżam do Krakowa), ale z kumplami w czasach licealnych nie łaziłem ani tu ani tu…

Fotek dzisiaj nie będzie, bo jakaś taka chandra jesienna mnie dopadła i dzisiejszy dzień w znacznej części spędziłem zawinięty w kołdrę w wyrku bez chęci ani woli do zrobienia czegokolwiek…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8049
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
U Was też zimno :?:
U nas śnieg i szlag trafił cudne jeszcze marcinki i chryzantemy.
Chodziło mi o Park Bednarskiego ,tylko zapomniałam nazwy. :oops: :)
Tam bardzo stary kamieniołom był.
Nie dziwię się Twojej postawie ,sama bym z domku z kołdry do wiosny nie wychodziła :twisted:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Doniczkowczak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 16 lis 2022, o 07:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Witam uprzejmie Locutusie, Loki.
Twoja cosmos bipinatus zaskoczyła mnie swoją symetrią - nazywa mi na myśl satelitę z powieści Stanisława Lema więc jej kosmiczna nazwa jest jak najbardziej zasłużona.
Jednak w Twojej hodowli największy podziw wywołały u mnie osobniki (heh, fajne określenie "osobniki" dla kwiatów) datura metel. Te kielichy to coś fenomenalnego!
Z kolei magellanica uświadomiła mi, jak mało jeszcze wiem o królestwie kwiatów. To niesamowite że są takie soczyście czerwone kwiaty wyglądające jak lampki.
Pozdrawiam i życzę wszelkiej ogrodowej satysfakcji i weny :)
Dlaczego cierpiałeś za mnie, drogi Jezu?
Z miłości! Gwoździe... korona... krzyż... wszystko z miłości do mnie!
Święta Gemma Galgani
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”